Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Aug 2018, 23:57

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
ATA<SATA<SATAII,UDMA?PORADTE!!!!
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok ATA<SATA<SATAII,UDMA?PORADTE!!!!
CHcem si kupiť hardisk,ale už som chora s tych koncoviek,ata ,sata,sata2,udma,ktore su pisane pri hardiskoch,t.j.momentalny disk ktory mam je ata,ale chcela by som vedieť či napajanie je rovnake ako ata a sata alebo je tam nejaky rozdiel v napajani?,no vlastne či by mi sedelo aj sata...a to udma som vlastne čitala že je rovnake ako ata???može byť???

27 Nov 2006, 13:02
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
UDMA = ATA

napajanie je vzdy zo zdroja .... len je ina koncovka do ATA a ina do SATA disku (tu moze nastat problem ze zdroj nema dane koncovky na kabloch .. vacsinou stary zdroj nema koncovky pre SATA disky .... ale to vyriesi redukcia..)

takisto datove kable/koncovky su ine .... tu ale zalezi na zakladnej doske ci podporuje dany typ HDD ...

(stare pravidlo ale hovori ze v PC nestrcis nieco tam kde to nepatri ... teda ze jeden typ koncovky strcis len na jedno miesto a to na to spravne miesto ... vacsinou)

27 Nov 2006, 13:22
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Najistejšie by bolo zistiť, akú máš základnú dosku (skús použiť nejaký program CPU-Z, Everest, AIDA32.. a neviem aké ešte).. a podľa toho sa dá určiť, či Ti Tvoje PC zoberie aj SATA alebo nie. ;)

27 Nov 2006, 13:47
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť