Benq: when epic brand just got to a whole new level of epic

Vtipy, vtipné animácie, zábavné flash hry, hádanky...
uplink
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Benq: when epic brand just got to a whole new level of epic

Príspevok od používateľa uplink »

Nevedel som kam mám narvať túto vec, tak snáď tu si nájde vhodné miesto. Klient má...ehm...mal projektor BenQ SP890, cca 3K evri stojí, mal ho zo zahraničia. Nechal pustený projektor nechtiac a idloval vo windowse, svietil tam desktop, neskôr šetrič obrazovky. Odišiel mimo Ba na 6 hodín, keď sa vrátil premietacia izba v plameni, polka kuchyne ditto. Benq bol na podstavci na strope, miesta na dýchanie 30 cm z každej strany, teplota v miestnosti 23 stupňov celsia, vlhkosť 40%. Proste optimálne podmienky. Ako píšem, Benq nabral v mojich očiach úplne nový stupeň epickosti...

Funkcie ako zníženie svietivosti, režim spánku, auto-off, všetko bolo zapnuté na projektore...darmo. Kvalita sa nezaprie...
Prílohy
stupid.jpg
Gangy
Darca
Darca

Re: Benq: when epic brand just got to a whole new level of e

Príspevok od používateľa Gangy »

S takym niecim by som siel bez srandy na sud.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

a koho by si žaloval? Stoličky, stôl, plátno alebo to nedajbože podpálili chlebíčky?
Mmartin
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Mmartin »

Zalovat benq. Predstav si, ze v tej miestnosti zaspis. A zobudis sa v plamenoch. Je to nebezpecny vyrobok zrejme.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

ale prosím ťa. Toto by ti žiaden právnik takýto prípad nazobral. Bol to chybný produkt. Nespravili to zámerne, takže na tom nemajú žiadnu vinu. Takouto logikou môžeš žalovať aj celú automobilku keď sa ti pokazí auto. Veď ako hovoríš "predstav si že by si bol práve na ceste do nemocnice a kvôli pokazenému autu nedojdeš"
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

...navyše v dobe, kedy mnohí ľudia veci dávajú len do režimu spánku...ja dokonca počítač ani nevypínam na noc...beží nonstop väčšinou a ako sa tak poznám, projektor by som tiež nevypínal...takisto sa nevypína ani v istej škole, kam som ako technik chodil sem tam niečo opravovať...a tiež je tam benQ navyše vypodložený s balíkom papiera...
Hotwire
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hotwire »

ale v USA by na tom vysudil miliony :D
uplink
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Gangy napísal:S takym niecim by som siel bez srandy na sud.
Skúsim to v bodoch, ináč úplný súhlas Gangy:

a) klientovi je to šumák, má prachov plnú riť, dal som to sem, lebo som mu odporúčal Sharp.
b) na súd to nemám ako dať, lebo pri montáži by musel byť prítomný technik z autorizovaného servisu, takže by to ako prvé zhodili na neodbornú montáž [čo je úplný BS, ale dokáž to] :/
SchYzo napísal:ale v USA by na tom vysudil miliony :D
v USA vysúdiš milióny za všetko, od sušenia psa či mačky v mikrovlnke až po varenie kávy za jazdy v aute...takže áno :)
Mmartin napísal:Zalovat benq. Predstav si, ze v tej miestnosti zaspis. A zobudis sa v plamenoch. Je to nebezpecny vyrobok zrejme.
Tiež súhlasím, ale s tým nič nenarobím. Tam sú také právnické kľučky ako odborná inštalácia autorizovaným technikom výrobcu! Takže autorizovaný technik predajcu a dealera sa neráta. A kopa iných somarín :/
Gangy
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Gangy »

audiotrack napísal:a koho by si žaloval? Stoličky, stôl, plátno alebo to nedajbože podpálili chlebíčky?
Ked raz budes svojim detom vecer premietat na stenu rozpravku a potom co odides im ten projektor zacne horiet v izbe, prejde ta chut zartovat. Taky produkt je nebezpecny, zly kus ci nie, za taketo poruchy je zodpovedny len Benq pokial s projektorom nebolo nespravne zaobchadzane.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

nie, nie je za to zodpovedný. Išlo o sw závadu, pretože neverím že 3000eurový projektor nemá automatic power of, a on sa nevypol podľa toho čo píše uplink. Takže to bol chybný výrobok, a nie úmysel že benq chcel nechať niekoho vyhoreť. Tým pádom tam nebol zámer, a teda im nikto nedokáže vinu (maximálne dostaneš odškodné ktoré ti pokryje tak súdne trovy ktoré platíš ty ako žalobca). Ďalšia vec je spomínaný technik ktorý pri montáži nebol ako uplink píše, a ďalšia vec je, že 99% zariadení má v návode písané, aby sa v prípade nečinnosti vypínali.
pokial s projektorom nebolo nespravne zaobchadzane
On odišiel na 6 hodín a nechal ho zapnutý. To že to tak robí grim a plno iných ľudí je váš bordel. Obhajca benqu ti hodí na stôl na súde manuál a môžeš ísť domov.

a vôbec, ako mohla vyhoreť miestnosť? Dymový hlásič a stropný rozprašovač vody nič? Splňala tá miestnosť vôbec bezpečnostné predpisy?
uplink
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Audio, u koľkých ľudí si bol doma, ktorý majú v byte dymový hlásič, stropný rozprašovač vody a podobné featury? To je jeho zbohatlícky byt, nie firma. Niektorí ľudia majú v byte v štvrtej izbe posilku, niektorí dielňu, niektorí pracovňu a on tam má...ehm...mal, premietaciu miestnosť.

Mám suseda, ktorý má 4x tak kvalitný byt a tiež to tam nemá. Popravde ma to teraz prvý krát napadlo za celý čas, že by také niečo mohlo byť aj v súkromnom byte.

Gangy máš úplnú pravdu, z pozície spotrebiteľa. Problém je že firmy v Európe nechcú mať nič spoločné s Tvojím problémom. Teraz akurát pomáham riešiť problém s českým PPL, rozšrotovali prevozom poistenú zostavu za 60 000 CZK a nechcú uhradiť ani cent, vymysleli si na majiteľa, citujem:
Dobrý den,
V příloze Vám zasílám opakovaně dokumenty potřebné k dořešení reklamace. Bude-li od Vás dodáno vše potřebné dle požadavků níže uvedených, bude Vám škoda uhrazena.
V případě poškození ( totální škoda ) obsahu zásilky ( nová věc ) se výše oprávněného nároku na náhradu vzniklé škody rovná pořizovacím, popřípadě výrobním nákladům, a toto musí být doložen následujícími doklady:
-
Potvrzený Zápis o škodě ( originál )
-
Vyplněný a potvrzený formulář "Uplatnění nároku na náhradu škody" ( originál )
-
Rozsah poškození a doklad o neopravitelnosti vystavený autorizovaným servisem
-
Ponechání poškozeného zboží dle článku XIV, odstavce 7, 9 a 10 Obchodních podmínek
-
Věrohodné účetní doklady dokládající hodnotu poškozeného zboží, tedy nákupní doklad, popřípadě vyčíslení výrobních nákladů
-
Faktura vystavená na uvedené depo PPL bez DPH na požadovanou částku

Děkuji za dodání potřebného

S pozdravem,

Miroslav Kaiseršat
referent škod
všetky dokumenty sme už niekoľko krát zaslali, všetko splnili, porobil som testy, dokázal všetko fotodokumentáciou a logmi z testov, keď už nemali kam z "konope", tak zadelili jednu vec:

Rozsah poškození a doklad o neopravitelnosti vystavený autorizovaným servisem

A tu sme skončili. PC bol zostavený ako zostava, ktorej súčiastky pochádzajú od viacerých ako 5 výrobcov. Rozvoz, alebo rozposlanie jednotlivých súčiastok so žiadosťou o potvrdenie o neopraviteľnosti výrobku do autorizovaných servisov? To sú strašné pálky pre majiteľa toho PC, ktorý naň šetril celý rok. Akože kde to sme? Pošleš za drahé prachy vec, rozjebú ju na kúsočky a oni chcú po Tebe proces, ktorý bude trvať doslova a do písmena 2 roky a bude Ťa stáť viac finančných, časových a materiálnych prostriedkov, ako náhrada za škodu?

A to sa jedná o zasraný počítač, nie o bytovú bezpečnosť, ľudské práva a iné. Tak si vieš predstaviť ako by to dopadlo s Benqom. Ako som napísal a to som si len z brucha vytiahol z minulých zlých skúseností:

- neodborná montáž [inštalácia]
- montáž [inštalácia] nebola vykonaná autorizovaným technikom
- nevhodné umiestnenie
- neodborné zaobchádzanie

a tona iného bullshitu. Tu v Európe keby Ti veľká firma zastrelila rodičov, tak sa z toho vykrútia pár riadkami. Žijeme vo veľmi zlej dobe...

A ešte na margo veci, moju telku Samsung, ktorá bola 6x v oprave v rámci záruky a 7mi krát v pozáručnej oprave, ktorá už mala údajne vymenené všetky vnútornosti 3x, mi na 7mi krát diagnostikovali ako v poriadku, nechal som tam 25 eur za diagnostiku, čakal mesiac a výsledok? Priviezol som si ju domov [vždy až na jeden prípad som musel hradiť "cestovanie" telky ja sám] a jediné na čo sa tá telka zmohla bolo to, že po dvoch filmoch zhasla a je tma.

Proste tieto dva príklady sú úplne knižkové, ako s Tebou zaobchádzajú veľké firmy a jediné čo môžeš spraviť je napísať nejaký článok na blog, alebo na ísť na lampáreň :/...
neppo
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa neppo »

Nevysúdiš nič. Možno tak ti dajú nový kus. Pretože audiotrack mohol to byť chybný výrobok, čo sa stať môže. A ako tu bolo tiež spomínané tak to nebolo montované originálnym technikom a už to máš ďalšie naťahovačky. Prípadne ti ešte dokážu, že to spôsobila mikrovlnka o poschodie nižšie :D 3k € je dosť ale právnik + súdne trovy ti za to nestoja. Ale btw zaujímavá príhoda.
uplink
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

neppo - ja som to sem hodil viacmenej z trucu. Proste klientovi som radil Sharp a iné značky, ale on tvrdohlavý týpek na mňa nedal. Tak aspoň mám good story, keď už nič iné. A odplašujúci príklad pre Benq followerov...
ZappBrannigan
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ZappBrannigan »

BenQ je čistý shit. Nám v škole zhoreli už dva, našťastie mimo vyuč. hodiny. Neviem ako to riešili, ale keďže to montoval technik, tak......

//ďakujem ujo uplink :-D
Merco_
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Merco_ »

FFFFFUUUU aj my máme samé benq-y v škole takže už len dúfať že aj to budú vadné kusy a škola vyhorí do tla :lol:

//a nebudem :D
Napísať odpoveď