Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Apr 2019, 18:29

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Bezdomovci
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Bezdomovci
:!: V prvom rade by som chcel poprosiť všetkých, ktorí majú nutkanie sem písať ako si za to môžu sami, tak im treba a že im nikto nedokáže pomôcť, aby si radšej zahryzli do prstov, zavreli túto tému a išli sa venovať niečomu inému.

:!: V druhom rade chcem povedať, že som si prečítal aj iné témy s touto problematikou na fóre, avšak túto nezakladám preto, aby sme sem písali, čo si kto myslíme o týchto ľuďoch a vyriešili nula celé nič.

:!: V treťom rade vopred hovorím, že som si vedomý toho, že je náročné pomôcť všetkým, a nemožné pomôcť tým, ktorí o to nestoja a zmierili sa so svojím životným štýlom.

:idea: Konečne prejdem k pointe. Ako niekto písal v inej téme, isté percento ľudí si celkom nemôže za to, kde sa ocitli a radi by sa plnohodnotne začlenili naspäť do spoločnosti a socializovali.
Rád by som teda nejako podal pomocnú ruku. Samozrejme nehovorím o charite a pravidelnej finančnej injekcii. Možno sa tam niekde nachádzajú ľudia, ktorí potrebujú výpomoc na jeden mesiac, nájsť robotu, ubytovať a prestravovať, kým dostanú prvú výplatu. Nevedel som kde začať, tak mi napadlo, že na hojku sa zdržuje zopár ľudí s vyšším IQ, ktorí dokážu poradiť.

:?: Chcel by som Vás poprosiť na začiatok o informácie, či viete o nejakých ľuďoch, ktorí by chceli pracovať a odísť z ulice. Možno im len chýba zariadenie s internetom, kde by oveľa jenoduchšie našli prácu, možno niečo viac.

:arrow: Ak tu je niekto z Trenčína, máte napríklad info o týchto ľuďoch, čo s nimi je teraz? V inom článku som čítal, že matka by rada išla pracovať aj ako upratovaťka, syn občas vypomáha ako lešenár. Podľa tohto už pracuje ako cestár.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok ... voch-ludi/

:plus: Pravdepodobne sa ľudia, ktorí chcú, z toho dostatnú skôr či neskôr sami. Ale prečo nepomôcť aj im, aby to bolo skôr?

16 Mar 2019, 10:50
Profil  Twitter  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Bezdomovci
V prvom rade potrebuješ rozoznať tých čo chcú, od tých čo nechcú. Na začiatok si treba obehať útulky pre bezdomovcov a porozprávať sa s tými, čo s nimi dlhodobo pracujú. Určite ich budú poznať a budú ti vedieť povedať, kto je aký a kto o tú pomoc bude stáť. Predavači NOTA BENE by podľa mňa o pomoc mali záujem. Vyznávači filozofie IN ČUČO VERITAS o tvoju pomoc nebudú mať záujem.

16 Mar 2019, 12:57
Profil  WWW
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Neviem si predstavit, ze dnes niekto naozaj chce pracovat a nevie si najst pracu. Ci sa niekomu oplati pracovat za ponuknuty plat je ina vec. Ale tak tiez som mal obdobie, ze som makal za 380€ (nebýval som u rodičov ani mi nepomahali) a nerozhodol som sa kvoli tomu radsej zobrat na ulici, lebo sa mi neoplatilo makat v praci.

16 Mar 2019, 15:39
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Skusa zacat tym, ze sa obratis na neziskovky pracujuce z bezdomovcami, tam ti budu vediet poradit.

16 Mar 2019, 19:46
Profil  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Suhlasim s nazorom vyssie a pridam jedno video do plena na riesenie tejto otazky :lol:

YouTube
Názov videa:
Autor:
Zobrazení:
Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wUC9s9v0M-E

18 Mar 2019, 14:30
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť