Bluetooth reproduktor

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
lukas9206
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Bluetooth reproduktor

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Počúvam hudbu cez spotify a púšťam si to len cez repro na mobile prípade cez telku z playka. Preto chcem poradiť, či by nejaký Bluetooth reproduktor, prípadne niečo kde by som mobil len za pichol a hralo to nebolo lepšie riešenie. Momentálne ešte nemám vlastne bývanie, len jednu izbu ktorú mi ponukli z prace, a preto to musí byť kompaktejsie zariadenie. Aby sa mi to zmestilo na nočný stolík pripadne na okno na parapetu. Cenový strop je dajme tomu 300€.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Tak najlepšie z pohľadu zvuku by bol nejaky mikrosystem. Neviem ale či to nebude rozmerovo moc.
lukas9206
Addict
Addict

Vieš dať niečo konkrétne? Ale čo som tak pozeral tak asi skôr nie jak hej, kvôli rozmerom. Ale možno tvoj výber bude schopný.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Mal som na mysly niečo taketo: PANASONIC SC-PMX80EG. Len neviem ako tie rozmery.
lukas9206
Addict
Addict

Akurát som v elektre, a pozerám na SC-PMX84EG-S za 276€. Na nočný stolík to asi nevojde ale na parapetnej doske by sa miesto snáď našlo keďže ju mam dosť veľkú. Čo ma ale teraz napadá, je či to neni až príliš "výkonné, kvalitné" na to že som na tom chcel hlavne počúvať hudbu cez Bluetooth cez spotify. Či ta kvalitná cez Bluetooth je na toľko kvalitná aby som ten mikrosystem využil.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Neviem prečo by si to nemal využiť. Kvalitu zvuku ovplyvňuje v prvom rade koncovy stupeň (sluchadla, repro). BT reprak sice bude kompaktnejši, prenosnejši, ale tak dobre hrať nebude.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ved ked si uz bol v elektre, tak si si odtial mal vypocut nieco a idealne rovno aj na nejakom lepsom BT repraku ci ti to za to stoji alebo nie.

treba si uvedomit ze sice objektivne mikrosystem bude hrat lepsie, ale ci to ty subjektivne pocitis ten kvalitativny rozdiel, to je otazne.
lukas9206
Addict
Addict

Ok, tak asi pôjdem do toho mikrosystemu. Máš ešte nejaké ine typy na kontretny kúsok, alebo kľudne vziať tie Panasonic?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Neviem prečo by to nemal pocitiť. On to je dosť iny, dospelejši zvuk.
A hlavne ten Panak sa da použiť aj ako dac k PC. Čo tiež nie je na zahodenie.
aacid
Addict
Addict

nie kazdy potrebuje co najkvalitnejsie zariadenie na pocuvanie. su ludia, ktorym staci obycajny chrchlak z lidlu a budu spokojni. manzelke som uz x krat skusal natlacit aspon trochu kvalitnejsie sluchadla na behanie, ona je pri tom spokojna s 8 eurovymi phillipsami.

tak isto zalezi ako hudbu pocuvas, samozrejme, pokial si sadnes pred mikrosystem, vsade je dokonale ticho a ty si dokonale uzivas hudbu, ber tu najvacsiu kvalitu. pokial ale zapnes mikrosystem v jednej izbe a potom ides do druhej umyvat riad, huci voda ale tebe staci ze pocujes refren, potom je asi uplne fuk ci je kvalita zvuku horsia alebo lepsia. presne to iste je aj so sluchadlami, pokial pocuvam hudbu v trolejbuse a vedla huci 20 deti co idu na vylet do muzea, tak mi je uplne fuk ze vysky su trochu zastrene.

ja tu aj inde na internete denne vidim ludi co hladaju co najlepsie zariadenie, nechaju sa presvedcit ze este tuto priplat 100 eur a budes mat ovela lepsi hudobny zazitok, pritom som 100% presvedceny ze aspon polovica z nich keby si pred nich polozil xiaomi bluetooth reprak za 20 eur, tak s nim budu spokojny.

realne si myslis ze ked vedla seba postavim dvoch ludi, jeden bude niekto ako ty, audiofil, so sluchadlami za 500 eur, 300 eurovym DACom, 200 eurovym prehravacom a najkvalitnejsimi lossless jazzovymi skladbami a druhy bude nejaky punkac co si do usi pusta shitne mptrojky slobodky zo svojho 80 euroveho telefonu a sluchadlami co dostal pribalene k tomu telefonu, tak ze jeden z nich si hudbu bude uzivat viac alebo menej? ked sa aj jedneho aj druheho opytas ako su spokojny s hudbou ktoru pocuvaju, najskor ti obaja povedia to iste.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Pokiaľ ma stanoveny nejaky rozpočet, tak je uplne logicke odporučať to najlepšie čo za to môže mať. Tak nerozumiem tymto poznamkam.
aacid
Addict
Addict

ja len pisem svoj nazor, je to len na nom ako sa rozhodne. rozpocet je rozpocet, ale predsa to neni tak ze pokial ho nenaplnis tak peniaze co ti zostanu musis zahodit. ja by som si napriklad reprak za 300 eur nikdy nekupil, nie preto ze na to nemam, ale proste viem ze ja ten kvalitativny narast neocenim, mne uplne staci moj reprak za 50 eur a som s nim absolutne spokojny.
Ryan Giggs
VIP
VIP

To je všetko fajn, len som to stale nepochopil.
Predpokladam že každy je natoľko mentalne zrely, že vie koľko môže a chce investovať a ako so svojimi peniazmi naložiť. A je asi aj natoľko mentalne zrely že vie čo mu stači a čo nie. A že do čoho ide. Zaňho to predsa ani ja, ani ty nerozhodneme.
Nejaky si to ani neviem predstaviť. To akože keď niekto pride s požiadavkou a limitom na napr. 300 eur či X eur, tak mu mam odporučiť nech si najprv vypočuje niečo za 20€ či mu to nahodou nebude stačiť? A potom za 50, a za 100 a za 200? To ako važne? :D
aacid
Addict
Addict

neviem co je tvoj problem, nezaujima ma to. vsetko co som napisal je nech si ten mikrosystem vypocuje a nech rovno vypocuje aj nejake bt repraky a nech si sam posudi co mu vyhovuje najviac.

pokial ti na tom nieco vadi, je to tvoj problem, nie moj.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Toto som uz nepochopil ale ze vobec. :smt081
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Chápem že nechápeš.
Ak mám 300€ na niečo čo chcem, ale nerozumiem tomu, dám si poradiť.
Samozrejme ak mi poradia vec za 299€ s dobrým pomerom cena/výkon, bude to výborné.
Ak mi ale bude stačiť vec za 50€ s tým, že bude o chlp horšia a ja to nebudem vedieť posúdiť, tak je pre mňa lepšia voľba tá vec za 50€.

To je to čo hovorí a ja s ním súhlasím.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Tovje riadny blud. :-)
miki15
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa miki15 »

Čo je na tom blud ? Majú úplnú pravdu načo je niekomu kto nerozozná rozdiel v sluchátkach za 100 a 300 eur rozdiel kupovať tie za 300 ? To je ako napríklad s kávou, tiež je na ňu veľa odborníkov ktorý cítia na chuti každý cent, o ktorý je káva drahšia, ale niekto tú chuť nerozozná takže si nebude kupovať kávu za 100 eur to je predsa logické.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Aha, cize ked niekto ma nejaky rozpocet, tak mu treba zakazdym odporucat nieco za patinovu cenu lebo mu to mozno bude stacit? Tak to si tie vlakna schvalne pozriem kde ostatnym nieco odporucate. Ci niekde uvidim odporucanie za desatinu stanoveneho rozpoctu. :-)

Zopakujem to este raz. Kazdy vie najlepsie sam co mu staci a kolko moze a chce investovat. Preto si urcuje rozpocet. Vy ale asi viete lepsie komu co staci. :-D
aacid
Addict
Addict

podla mna s tebou vobec nema zmysel komunikovat, ty nie ze nechapes, ty proste nechces chapat.

ja to tiez zopakujem este raz, nie kazdy nevie najlepsie sam co chce. ked za tebou pride ferko ze chce kupit pocitac na pozeranie youtubu a facebooku a ze ma na to rozpocet 3 tisic eur, tak ty mu veselo doporucis workstation za 3 litre alebo mu povies ze ci sa zblaznil ze na youtube a facebook mu uplne v pohode staci pocitac za 500 eur a zbytok moze minut ovela rozumnejsie.
Napísať odpoveď