Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 15 Sep 2019, 20:19

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku
Booking.com
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Booking.com
Zdravim,

chcel by som sa opytat na doveryhodnost spominanej stranky. Rezervovali ste si uz nieco? Mam pochybnosti, nakolko odomna pytaju vsetky udaje ohladom kreditnej karty. Naco to potrebuju pri rezervacii? Skusal som kontaktovat priamo hotel, no dotycny pozaduje zalohu vopred, co sa mi tiez nezda. Ked teda zadam na booking.com tie udaje, mozu nejako manipulovat s uctom?

Vdaka za odpovede

06 Aug 2011, 9:56
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Booking.com
stranku som vyuzil 2x a spokojnost...
.
za 1. hotel si stiahli peniaze do tyzdna po rezervacii
za 2. hotel si stiahli poplatok za 1 den (ako zalohu formou blokacie na ucte). v hoteli som po skonceni pobytu zaplatil plnu sumu a zaloha bola do par dni odblokovana
.
keby mi stiahli z uctu nieco navyse, tak mam sms-notifikaciu a okamzite to rozporujem v banke.

A co sa tyka zalohy vopred: v niektorych hoteloch ti zablokuju na kreditke urcitu sumu (ako zalohu), ktora sa ti po zaplateni uctu odblokuje. je to vcelku bezna prax najma v zahranici..

06 Aug 2011, 10:09
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Booking.com
To znamena, ze keby som dokoncil rezervaciu, tak hotel do tyzdna stiahne z kreditky plnu sumu za ubytovanie a potom este aj zablokuje ciastku za jeden den ako zalohu, ktoru potom vrati?

06 Aug 2011, 10:56
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

prvy hotel si stiahol plnu sumu.. a uz som po prichode nemusel nic platit (len konzumacku:) + nic neblokoval
.
druhy hotel len zablokoval sumu za 1 den a platitl som az na konci. za isty cas sa mi blokovane peniaze uvolnili.

(kazdy hotel to robi inym sposobom, mozno budu blizsie informacie na stranke hotela)

Ten tyzden bol len v mojom pripade - moze sa to hotel od hotela lisit.

06 Aug 2011, 11:03
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Booking.com
Aha, dik uz chapem, ked budem na PC K+ ;)

06 Aug 2011, 11:10
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

kazdy hotel to ma inak, je to v pisane v podmienkach, tento rok som mal cez booking.com 3 rozne hotely:
1. vopred som neplatil vobec nic
2. vopred som zaplatil za 1 noc (z troch)
3. vopred som zaplatil komplet (7 noci)

06 Aug 2011, 11:32
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Platil som cez booking.com 2 pobyty, obe prebiehali rovnako

-po rezervacii mi stiahli drobnu sumu cca 2 eura ako overenie pravosti udajov karty
-zvysok som platil na mieste, raz kartou, raz v hotovosti. U oboch odratali tuto sumu ktoru mi stiahli dopredu

06 Aug 2011, 21:32
Profil  ICQ  YIM  
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Booking.com
Nakoniec som sa teda rozhodol tuto stranku obist, vyplnil som rezervacny formular na stranke hotela a v pondelok idem poslat zalohu priamo na ucet majitela.

07 Aug 2011, 8:55
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ono vacsinou tie pobyty vychadzaju lacnejsie cez booking ako priamo cez stranku hotela.
Je to velky portal celosvetovo vyuzivany, nemusis mat strach zeby ti zneuzili kreditku

07 Aug 2011, 11:23
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

mozem tiez odporucit

07 Aug 2011, 19:28
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

taktiez s tym mam dobre skusenosti

07 Aug 2011, 19:46
Profil  ICQ  WWW
Moderátorka
Moderátorka
Obrázok užívateľa

Tiež som si cez nich niekoľkokrát bookla hotel v rôznych krajinách. Peniaze mi z kreditky vždy hotel stiahol až po odhlásení. Našla som cez nich vždy najlepšie ceny, a to som si hotel viackrát bookla aj deň-dva pred odletom, keď už iné stránky nemali žiadne voľné izby.

07 Aug 2011, 21:34
Profil  ICQ  
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Precital som si len prvy prispevok, tak skusim odpovedat. Stranku som par krat pouzil a nebol ziadny problem. Pokial ide o kreditku a sumy, tak pri kazdej rezervacii mas uvedene ci je nutna zaloha alebo nie je, takze si to pozri k hotelu co si chces rezervovat.

07 Aug 2011, 22:37
Profil  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Ahojte, objavil som túto stránku len nedávno. Budúce leto plánujem ísť s priateľkou k moru. Konkrétne do Egypta.
Chcem sa spýtať či je výhodnejšie využiť ponuku CK ako last minute. Alebo si vopred napríklad aj v decembri tohto roku, alebo začiatkom budúceho roku zabookovať pobyt cez booking.com + letenku z BA do egypta a do hotela sa dopraviť napr.taxíkom.

Ešte otázočka, všade na booking.com som našiel pri rezervácii izieb iba polpenziu. čo ak by som mal záujem o all inclusive?

Ďakujem pekne za odpovede

08 Aug 2011, 4:26
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

zalezi komu je co blizsie.... ked to urobis tak ako pises.. tak napriklad nebudes mat slovenskeho delegata(co niekomu moze ale nemusi vadit)... takysto ak mas 2 hotely s rovnakym poctom * tak klasicky hotel je na tom spravidla lepsie ako dovolenkovy hotel(ten co najdes v katalogoch CK)

poviem ti uprimne, ze napriklad ja chodim vylucne na vlastnu past, booknem hotel, booknem letenku... a mam, a usetrim pri tom veeelmi pekne sumy :)

Je vseobecne zname, ze slovenske cestovky maju horsie sluzby a hotely, takze ak s cestovkou tak odporucam kuknut rakuske/nemecke cestovky, nakolko maju vacsiu kupnu silu, takze mavaju lepsie ceny, lepsie izby, lepsie sluzby atd atd

este odporucam kuknut
expedia.com - letenky a/alebo ubytovanie, ked bookujes letenku+ubytko spolu mas tam nejake zlavy
checkfelix.at - tam sa to neda kombinovat, ale mozes samostatne tam mozes kuknut letenky(podla mna naj ceny), ubytko a takisto aj zajazdy s cestovkami(zalozka Pauschalreisen)

08 Aug 2011, 10:29
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

O rakúskich cestovkách viem že cez ne sa ľudia dostanú na miesta kam sa Slovák nedostane ak ide cez slov.cestovku.
Ak sa ide cez SK CK do Egypta(najmä do Hurghady) tak vždy je hotel plný Rusov a tí sa správajú jak puberťáci. To môže pokaziť dojem z dovolenky.
Naopak cez rakúske cestovky rusov v hotelových komplexoch nestretnete alebo stretnete len výnimočne a keď ich nieje veľa po kope, tak sa správajú priateľsky. Služby a kvalita hotelov cez Rakúske CK - úplnáá paráda.

No skúsim pozrieť tieto stránky čo odporúčaš. Konkrétne mám záujem o hotel Siva Grand Beach v Hurghade. Som študent a nechcem vyhadzovať 1000e za dovolenku, dúfam že nájdem priateľské ceny.

Btw: je to len fáma alebo je naozaj v mesiacoch júl, august egypt najlacnejší kvôli vysokým teplotám?

edit: Snažím sa nájsť daný hotel cez obe stránky, ale nejako sa mi nedarí... hľadám týždenný pobyt v mesiacoch august/september ale nič nič a stále nič.....nemčina nieje moja silná stránka a na anglickej som tiež toho veľa nenašiel.... samozrejme nevravím že to sú zlé stránky, ale len toľko že som nič také nerobil ešte cez zahraničné CK

08 Aug 2011, 10:46
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

napr http://web25.checkfelix.com/pauschalrei ... nthID=955#

08 Aug 2011, 11:13
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

booking.com je absolútne spoľahlivá a preverená stránka. Bol som s nimi tri krát (Rím, Barcelona, Madrid) platba aj rezervácia vždy prebehli bezproblémovo. Zo zadávania osobných údajov človek nemusí mať strach.

08 Aug 2011, 11:15
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

alebo http://booking.expedia.de/booking/exp/i ... &RID=20008

toto su oboje ale dovolenky cestoviek, nie vlastna past

08 Aug 2011, 11:16
Profil  ICQ  
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

jin píše:
booking.com je absolútne spoľahlivá a preverená stránka. Bol som s nimi tri krát (Rím, Barcelona, Madrid) platba aj rezervácia vždy prebehli bezproblémovo. Zo zadávania osobných údajov človek nemusí mať strach.

O osobné údaje mi vôbec nejde, teda nie že by mi to bolo ľahostajné. Skôr ide o serióznosť tejto stránky, ale ako vidím - má veľa zákazníkov a spokojných :)

Jin:
ďakujem pekne za pomoc, mám jedného známeho čo robí v Taliansku, ten nemecky rozumie (ja vôbec) a bol aj cez rakúsku CK na Kube myslím, takže mi poradí ku konkrétnemu zájazdu všetko čo treba. Ďakujem ešte raz ;-)

08 Aug 2011, 11:24
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia