Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Okt 2018, 2:06

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Cerpanie informacii, zdroje..
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Cerpanie informacii, zdroje..
Zdravim, ako tak citam forum vsimam si ze viaceri z vas tu prispievaju z viacerych roznych zdrojov, snazim sa efektivne cerpat informacie a setrit pritom cas, aky mate v tom system? To fakt citate 10 a viac roznych dennikov kazdy den?
Kolko stravite casu denne citanim novin, sprav, dennikov? Pri niektorych z vas mi to pride ze nerobite nic len zbierate informacie zo sveta, alebo? Za reakcie vopred dakujem

14 Máj 2018, 9:31
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Cerpanie informacii, zdroje..
TK1991 píše:
snazim sa efektivne cerpat informacie
z akej oblasti?

pre prehlad staci citat mainstream (sme/Nko/pravda), ktory je ale ideologicky zafarbeny, zalezi, ci ti to vadi, alebo nie
pravda je prudko lavicova, sme a Nko zase pravicove
vyhodou Nka je to, ze ich kratke spravy casto odkazuju na zahranicne periodika, kde si mozes citat do sytosti aj v cudzom jazyku, ak ho ovladas
vyvaruj sa konspiracnym mediam a bulvaru, ak je problem relevantny, bude rezonovat aj beznymi mediami

dalej doporucim citat odborne fora v zaujmovych oblastiach, zalezi, co ta zaujima, nemusis prispievat, staci citat
casto tam ludia davaju linky na clanky, ktore rozsiria obzory

mna napriklad bavi citat wikipediu a som schopny stravit v nej hodiny

no a ohladom casu, zalezi, ci si ochotny a schopny venovat ziskavaniu informacii dostatok casu

14 Máj 2018, 18:51
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

mne staci visiet na facebooku, vsetky podstatne informacie slovenske denniky zdielaju aj tam. ak si to nevsimnes od jedneho, vsimnes od druheho. na zahranicne veci mam reddit, tam sa tiez zdielaju dolezite veci z worldnews.

14 Máj 2018, 19:19
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

TK1991

to sa ti iba zda ze to musi trvat dlho. V skutocnosti clovek prebehne za den pomerne rychlo velke mnozstvo oblubenych stranok, treba totiz brat do uvahy ze na vecsine sa informacie viacmenej iba opakuju a iba niektore su jedinecne. A je dobre ist co najviac k zdroju povodnej informacie tj zahranicne velke agentury. Ja napr obcas citam aj taky povedzme polo-bulvar a aj tam sa daju najst zaujimave clanky, resp. ak ma nieco zaujme hned na nete si najdem povodny zdroj z ktoreho sa da zistit ci je informacia hodnotna alebo nie. Velmi dobre su Hospodarskenoviny, Dennik n, Sme, Lidove noviny,Finmag, atd. a potom odborne weby ale to uz zavisi od zaujmov konkretneho cloveka. A ked chces ist este viacej do hlbky, tak treba citat odborne knihy ktore maju kvalitne recenzie. Ak ti nejde dobre anglictina ci nemcina, tak skus sa zamerat na ceske weby kde najdes nepomerne viacej info ako na slovenskych.
Wikipedia je dobra lebo poskytuje relativne slusnu uroven v malom texte. Ale ked chces vediet viacej, poznat rozne pohlady na vec, tak treba hladat, citat odbornejsie clanky, knihy, diskusne fora atd.

14 Máj 2018, 19:30
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

teraz mas aj rozne aplikacie ktore si pekne zhrnu clanky z roznych zdrojov, popr. mozes subscribnut nejaky newsletter ktory ti vzdy rano/vecer posle suhrn toho co sa stalo

14 Máj 2018, 20:58
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Berdie: mal som na mysli predovsetkym politicke dianie
Ako mi moze uskodit to ako je dennik orientovany? Ci pravicovo ci lavicovo

DEVZYO1G: vies odporucit nejaku aplikaciu?

Mimochodom to si platite vsetky denniky?

16 Máj 2018, 10:02
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Ja odmietam platiť za to, čo produkujú slovenské denníky ako SME, Denník N a .týždeň. Ale prezerám aj tie, síce si prečítam len nadpis, perex a kúsok článku. O to viac som začal sledovať Pravdu, Aktuality, lebo sú stále zadarmo. Sledujem aj Postoj a príležitostne aj iné zdroje, z celého politického spektra.

Plus, samozrejme, k veľa veciam sa človek dostane cez FB, kde máš lajknuté a sleduješ veci. No a samozrejme aj TV správy, RTVS a TA3.

No a nemám pocit, že by mi to nejako zaberalo čas. Robím "to" počas celého dňa, pomedzi iné činnosti, čiže to neberiem ako nejakú súvislú aktivitu.

16 Máj 2018, 12:07
Profil  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

TK1991 píše:
mal som na mysli predovsetkym politicke dianie
Ako mi moze uskodit to ako je dennik orientovany? Ci pravicovo ci lavicovo
lebo podsuva ideologicky podfarbeny obsah
predstav si fanatickeho katolika, ktory by ti mal pisat o pozitivach interupcie, to sa neda

politika je len vrchol ladovca, musis mat prehlad o vsetkych oblastiach, aby si mohol mat prehlad
prikladom moze byt aktualna situacia v Gaze, bez chapania historickych krivd medzi zidmi a moslimami by sa mohlo zdat, ze je to masivna genocida Palestincanov zo strany Izraela, ale ked si nastdujes historicku skusenost Zidov s arabmi pocas vsetkych piatich arabsko-izrealskych vojen, oboch intifad, izraelsko-libanonskych stretov, neda sa to oznacil za jednostranne vrazdenie, a to ide len o poslednych 70 rokov, pricom problemy sa tahaju do 7. st. n. l., pripadne az do rimskych dob

Citácia:
Mimochodom to si platite vsetky denniky?
ja osobne nie, v minulosti som mal kupene predplatne aj SME, aj Nka, ale pokazili si to u mna nekonzistentnymi nazormi pocas uteceneckej krizy, okrem toho, vsetok ich "exkluzivny" obsah sa da najst inde zdarma, staci ist za zdrojmi (a ovladat jazyky)
doporucil by som este aj idnes.cz, dostatok relativne kvalitneho obsahu v pribuznom jazyku

taktiez, diskutuj, aj ked nevies, pytaj sa, ak ked nemusis s oponentom suhlasit, diskutovanim si mozes rozsirit obzory, dobri diskuteri s tebou prejdu svoje argumenty aj viackrat
napriklad moje diskusie s hughitom mi priniesli enormne mnozstvo informacii o temach suvisiacimi s lavicovou orientaciou, anarchiou, a podobne, je to oblast, ktorej by som sa dobrovolne nevenoval

P.S.: pozor na ten moj nick :)

16 Máj 2018, 21:04
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia