Doživotný servis zadarmo - naozaj?

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
DanielDevil
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Doživotný servis zadarmo - naozaj?

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Čaute,

Final CD má akciu "Doživotný servis zadarmo na všetky skladové vozidlá". Nemáte niekto osobnú skúsenosť, ako presne to funguje, čo všetko to zahŕňa a kde sú háčiky? Nie je to prvá akcia podobného štýlu od nich, tak verím, že niekto má už reálne skúsenosti. Na webe o tom veľa nepíšu. Už som si dohodol aj telefonát, ale je mi jasné, že ak sa neopýtam, negatívami sa chváliť nebudú.

https://www.finalcd.sk/news/430-dozivot ... _vozidla_/
Gothar
Moderátor
Moderátor

Re: Doživotný servis zadarmo - naozaj?

Príspevok od používateľa Gothar »

Vobec nejde o to kto ma ake skusenosti ale o to aku zmluvu budes s nimi podpisovat. Napis im nech ti poslu kompletne znenie zmluvy o dozivotnom servise, tam sa dozvies vsetky podmienky ktore budete musiet vzajomne dodrziavat.
Realne to vidim tak, ze ak budes chodit na pravidelne prehliadky, tak ti budu uctovat iba material a diely. Zadarmo bude iba praca, ale v znackovom servise to nie je nezanedbatelna polozka.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

predpokladám, že nerobia zmluvy každému na mieru, ale skôr majú všeobecné, ktoré podpisujú všetci, preto som sa pýtal...skúsim si tú zmluvu nechať zaslať, len na livechate sa k diskusii nemali a hneď pýtali číslo, tak som zvedavý, či to zasa nebudú chcieť iba ukecať, ako to zvyknú všetci predajcovia (poistenie, operátor...), no ja aj tak vždy žiadam zaslať na mail (ale nie všetci sú s tým ok a radšej prídu o potenciálneho klienta, ako by to mali zaslať vopred)

//tak už mi volali, zatiaľ spomenula iba, že to nie je obmedzené na vek vozidla ani na kilometre, povedala, že mi to pošle do mailu, tak som zvedavý, vraj sa to týka servisov, ktoré údava výrobca (konkrétne spomenula výmenu oleja, filtrov)
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

dnes si kupujes auto na kolko? 5-8 rokov?
ma kvoli tomu zmysel kupovat si auto prave u nich?

a hlavne,
aby ten "servis zadarmo" aj za to stal :)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Podľa tohto popisu mi to vychádza tak, že zadarmo budú pravdepodobne len výmeny oleja a filtrov podľa predpísaných servisných intervalov, ale ak sa ti napr. pokazí motor alebo prevodovka po uplynutí štandardnej záruky, tak máš smolu, keďže to už nie sú pravidelné servisné úkony predpísané výrobcom.

Takže pokiaľ nemajú nejakú extra dobrú cenu, tak na tom servise ušetríš v priebehu rokov maximálne pár stoviek, čo sa pri lepšej cene auta u konkurencie nemusí oplatiť.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

nevidím dôvod nevyužívať auto aj 15 rokov, ak budem mať servis zadarmo :)

práve to sú tie veci, čo ten servis zahŕňa a čo nie, pretože ak to má byť len výmena oleja a filtrov, príliš sa to neoplatí, ale ak to má pokryť motor, spojku, prevodovku, elektroniku a podobne, tam tá úspora môže byť už za celú životnosť auta v tisíckach eur

vidím to ale podobne ako píše Pilifo, no počkám na to čo mi teta pošle do mailu
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ak tam je napriklad len olej a filtre, ich cena bude 25 eur za liter, auto vezme 5 litrov, tak to mas 125 eur + filter za 20 eur, spolu 140 eur. Robotu budes mat zadarmo od nich. Na internete si kupis rovnaky olej za 10 eur, filter za 10 eur, spolu to mas 60 eur, mechanikovi v dakej dielni das 20, max 30 eur za vymenu. Stale je to lacnejsie o 50 eur.

Pamatam si ako mi raz v servise rozpraval majitel, ze preco si uctuje 90 eur za vymenu oleja a filtrov. Povedal mi, ze je to odborna robota, ze olej treba vypustit, nechat poriadne vytiect, vediet ako to dotiahnut, naliat olej presne podla rysky, resetovat interval, kupit kvalitny filter. Na to som mu odpovedal, ze dnes aj mechanik po strednej skole ci dokonca garazmajster od susedov zvladne tieto veci. Filter si dnes v Elite, AutoKelly, ACI alebo z netovych obchodov objednam podla parametrov vozidla ci po zadani VIN cisla, u filtra si vezmem znacku Mann alebo Bosch, pelovy filter s aktivnym uhlim, olejovy srob s tesnenim kupujem s kazdou vymenou oleja a mechanikovi poviem, ze srob na olejovu vanu sa dotahuje na 25 az 30 Nm a ze je to na srobe alebo olejovej vani napisane. Tak o akej odbornej robote hovori? A ze ja mam ten isty Castrol olej za asi 8-9 eur/liter z internetu a on si uctuje 13 ci kolko eur za to. Tak zacal, ze sa predavaju aj fejky, ze potom na to doplatim. Proste dristy, dristy a len dristy z jeho strany.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

heker, ja si zase myslím, že kľudne nech si účtuje aj 150 eur za výmenu oleja a filtrov, potom už je len na tebe, či mu to zaplatíš alebo budeš hľadať lacnejšie riešenie. Pokiaľ dopredu vieš cenu a až po vykonaní práce ju začneš zjednávať, tak to mi príde neseriózne.

Ja si na aute mením olej a filtre sám a len za materiál sa nedostanem pod 75 eur, keďže tam lejem 8,25 litra. Preto ak by mi niekto nacenil túto prácu na veľmi nízku čiastku, tak by som bol skôr podozrievavý, či vôbec výmena prebehla a ak aj áno, či mi tam nedal úplne najlacnejšiu sračku z Tesca. Známy si totiž raz dával meniť olej do takého poloamatérskeho servisu v dome, keďže dostal veľmi dobrú cenu. No a keď si po výmene kontroloval olej, tak bol stále totálne čierny, čo nový olej v žiadnom prípade nemôže byť. Takže na 99% im tam odstavil auto do servisu a za toto parkovné si naúčtovali pár desiatok eur a žiadny olej nevymenili...
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

heker lenže oni píšu "vrátane potrebného materiálu"
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Pilifo, ked dnes vymenis olej, zajtra bude uplne cierny. Raz som musel na dalsi den (ci o dva dni) olej vypustit a naliat spat, pretoze matica s tesnenim bola zla - ine tesnenie ako tam ma ist (chyba pri objednavani). Videl som aky bol ten olej po mozno 200km cierny.

DD - Necital som odkaz co padol na fore, iba prispevky a tak som nevedel, ze je to aj s materialom. Moja chyba.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

"nevidím dôvod nevyužívať auto aj 15" - to si zmeškal kúpu o tých 15-20 rokov.
Dnes sa väčšina áut robí na životnosť 5 rokov / 120 000 kilometrov.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa gogo956 »

ono hlavne by som bral s rezervou celu tu zmluvu o dozivotnom servise.Preco? Musela by sa CELA dat pozriet dobremu pravnikovi, pretoze je dost pravdepodobne, ze niekde je skryta klauzula ktora dovoluje firme jednostranne odstupit od niektorych bodov v nej uvedenych v buducnosti.
Je dobre si pamatat, ze nieco ako "obed zadarmo" neexistuje..
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

gogo956: Na to nepotrebujes ani pravnika, aby si si dokazal precitat zmluvne podmienky a pozriet si dovody neuznania bezplatneho servisu.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Nejde o to ze ti neuznaju bezplatny servis, ale moze tam byt klauzula ktora im poskytuje moznost v buducnosti uplne odstupit od plnenia akehokolvek bezplatneho servisu. Taketo zmluvy mavaju aj niekolko stran husto popisaneho textu v ktorom sa laik nevyzna.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

gogo956: Pokial vies citat a chapes pisanemu textu, tak si dokazes precitat co sa tam pise. A nech je to aj 10 stran husto pisaneho textu.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Ty ked podpisujes zmluvu tak vzdy citas vsetok text? Ak ano tak gratulujem, ale vacsina ludi to nerobi.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Necitat a nerozumiet su 2 rozdielne veci. Je to tu trochu chytanie za slovicka, ale ked si zmluvu vyziadas vopred a doma v pokoji precitas tak to musis pochopit. Ine je to ked ju mas citat na mieste a predajca na teba caka, vtedy velka vacsina ludi voli moznost necitat to cele.
No pri takejto na pohlad velmi vyhodnej ponuke by som si to precital cele.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

To, ze ty necitas zmluvu, ktoru podpisujes, tak je tvoja hlupost. Okrem toho autorovi temy povedali do telefonu, ze mu to poslu na mail, takze ma dost casu si to precitat.
kinjeril
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa kinjeril »

Je to klasicky chytak predajcov a servisov.
Prehliadka (diagnostika), zistenie zavad - zadarmo.
Opravy (odstranenie zavad), potrebne ND - spoplatnene.
Toto by naozaj mali poriesit pravnici a SOI, ci to nie je zavadzanie zakaznikov.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Stále mi to neposlali :/ asi vedia prečo, lebo aj v telefonáte sa stále pýtala, o aké autá či značku mám záujem a ja som stále musel vysvetlovať, že mňa zaujímajú podmienky doživotného servisu zadarmo, keď ho naštudujem, potom budem vyberať auto.
Napísať odpoveď