Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Jan 2017, 4:48

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku
Fio banka
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Fio banka
http://www.fio.sk/

Tato banka este nema vlastnu temu, mnohi o nej nevedia, hlavne teraz ked mbank spoplatnila vedenie karty a buducnost Zuno je otazna, myslim ze ludia by mali vediet ze je tu aj dalsia banka, ktora momentalne ponuka ucet s kartou a 1 vyberom z akehokolvek bankomatu zdarma, okrem toho je mozny aj vyber nad 50€ na pobocke a myslim ze ako jedina (AFAIK) internetova banka ponuka aj moznost vkladu na ucet na pobocke! Ma viacero pobociek v niekolkych mestach po celom Slovensku.

Zatial nie som klientom, takze nemam realne skusenosti, informacie su z internetovych stranok Fio banky. Zvazujem zalozeniu uctu v tejto banke.

Ak mate akekolvek skusenosti s touto bankou, sluzbami, alebo informacie, napiste o nich...

24 Jan 2015, 16:14
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Fio banka
Prvý výber z bankomatu zadarmo, ale ďalšie výbery už sú za poplatok. V mBanku alebo v Zune vieš mať aj ďalšie výbery z bankomatu zadarmo. Na druhú stranu, vo Fiu máš výbery na pobočke zadarmo, ale tie pobočky sú iba v krajských mestách a zároveň pokladničné hodiny sú len po-št od 9:00 do 16:30 a v piatok len do 16:00. Pre bežne zamestnaného človeka sú to dosť nevýhodné časy, nebudem si brať dovolenku kvôli jednému výberu. No je tam ešte možnosť výberu hotovosti cez Cashback.. ak som dobre čítal, táto služba by mala byť bezplatná - zaplatíš len minimálne 5EUR za nákup v danom obchode. Niekomu to bude stačiť, inému bude dosť otravné niečo nútene kupovať, ak potrebuješ hotovosť.

Len som sa ešte poriadne nedočítal, ako to je s notifikačnými smskami..

Momentálne ma tá banka neoslovila natoľko, že by som mal rušiť mBank a prejsť do Fia.. no rád si prečítam nejaké skúsenosti.. :)

24 Jan 2015, 17:05
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

brm - kritizujes vybery na pobocke "len" do 16:30, alebo vybery v obchode s "otravnym" nakupom za 5€, tiez "len" 1 vyber zdarma - tak sa pozrime co maju konkurencne, mbank 1 vyber s podmienkou aby bolo vobec vedenie karty bezplatne, zuno tiez ziadny bez podmienky, dalej nemaju ziadne vybery na pobocke, ziadne cashback vybery a ani ziadne vklady na pobocke.

Myslim ze Fio ma ovela atraktivnejsie zakladne sluzby bez poplatkov a bez podmienok, aspon podla dostupnych informacii.

24 Jan 2015, 17:38
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

U-Konto v UniCredit - Bezkontaktna MasterCard,vybery z akychkolvek bankomatov VO SVETE zdarma,vklady na pobockach zdarma,samozrejme bezplatny IB a zdarma su aj SMS aviza o autorizacii platby z PK,bezplatne Inkasa resp. trvale prikazy a zdarma aj mesacne vypisy ci uz elektronicke alebo postou.
Do 26 rokov je to zdarma aj pre NEstudentov,nad 26 rokov treba poslat na ucet aspon 400€ aby to bolo bez poplatku.

24 Jan 2015, 18:18
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Dreamer.. len som poukázal, že ani Fio nie je úplne ideálne a tiež musíš plniť nejaké podmienky (byť v krajskom meste v pracovných dňoch medzi 9:00 - 16:30, resp. spraviť nákup nad 5€). Každý sa na to pozerá inak a každému vyhovujú iné podmienky. Samozrejme, uznávam, že Tebe sa tieto podmienky môžu viac páčiť.. veď ani Ti to neberiem. Mne sa ale viac páčia podmienky v mBanku/Zune. Veď bankové účty aktívne využívam a teda nemám problém plniť podmienky (obrat, počet platieb atď).

:)

24 Jan 2015, 19:24
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

brm - tie zakladne veci ako ucet, karta, 1 vyber z akehokolvek bankomatu SU bez podmienok, pri ZUNO nie, pri mbank tiez nie, tak ani karta nie je.

Ja som hlavne reagoval ze ty tie ostatne extra sluzby kritizujes, pritom mbank a zuno tieto sluzby nemaju vobec, hlavne vklad hotovosti tam tusim nie je mozny vobec, len nejakym trikom asi.

Samozrejme je vela uctov a kazdemu vyhovuje iny, ale cielovou skupinou tychto internetovych bank su ludia ktorym nechodi vyplata na ucet, mladi, ktori maju obcas brigady, nemaju trvaly prijem, studuju - a ludi ktory to maju ako dalsi ucet, nie su to len mrtve ucty, casto platia kartou na internete, ale nepravidelne, aj ako zaloha ked prva karta ma nejaky problem, vtedy je otravne si kontrolovat podmienky a este ich neustale zmeny (napr. mbank 3 vybery, potom 1, potom 0, teraz 1 s podmienkou pre kartu).

24 Jan 2015, 21:00
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Cieľovou skupinou sú ľudia bez výplaty, študenti s občasným príjmom z brigád? Zabudni na to! Ak by sa mali sústreďovať na skupinu chudobných študentov, už by dávno skrachovali. Tieto banky potrebujú aktívnych užívateľov, ktorí si tam pravidelne posielajú výplaty!!!

Bohužiaľ, Ty stále hľadáš len banku pre študentov a ľudí s občasným príjmom. V tomto prípade som za jedno s Tebou, Fio banka je pre túto skupinu lepšia voľba!

:)

24 Jan 2015, 22:01
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

brm - ok, mozno som to nenapisal dobre, asi nie cielovou skupinou, ale castymi klientmi, ale je samozrejme AJ pre ostatnych, ak niekomu aj vyplata na ucet chodi, je banka bez podmienok, kde si nemusi kontrolovat ci nakupi za 20 alebo 200€ kazdy mesiac, idealna.

Zaujimalo by ma ale, preco si myslis, ze mbank a zuno s podmienkami a mensim poctom sluzieb su podla teba lepsie ako Fio - navyse ak niektore z tych sluzieb nemaju vobec a Fio ich ma zadarmo? Respektujem tvoj nazor, ale tomuto nerozumiem.

Este si kritizoval ze Fio ma pobocky len v krajskych mestach, Zuno ma este menej pobociek a nedaju sa tam robit ziadne transakcie, takze prakticky to je akoby nemali ziadnu.

Dalej si prekrutil moje slova, ja som nenapisal "ludia bez vyplaty", ale ludia ktorym nechodi vyplata na ucet, ja takych poznam, dostavaju vyplatu v hotovosti, aj studenti a ludia s nepravidelnym prijmom, ktori robia sezonne prace v lete, v zime aj par mesiacov maju len male alebo ziadne prijmy, tito si vdaka Fio mozu peniaze vlozit na ucet a normalne pouzivat kartu na platenie a aj vybrat peniaze roznymi sposobmi. V mbank a zuno to je nemozne (aspon beznym sposobom).

24 Jan 2015, 22:31
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Dreamer.. už niekoľko rokov mám jediný účet v internetovej banke (mbank/zuno) a nikdy som nemal potrebu riešiť nejaké veci na pobočke. Na pobočke mBanku som bol prvý a posledný raz, keď som hneď na začiatku podpisoval zmluvy, na pobočke Zuna som nebol v živote. Preto táto akože výhoda Fia - služba navyše, je aspoň pre mňa bezpredmetná. A radšej budem mať výbery z bankomatu nad 50€ v Zune, resp. 4 výbery z bankomatu v mBanku zadarmo. Bankomaty mám všade po meste a ak potrebujem peniaze teraz - v nedeľu ráno, alebo v piatok o polnoci - nemusím čakať do pondelka na otvorenie pobočky, či niekde niečo kupovať za 5€ (v tom prípade by som to bral ako 5€ poplatok za výber hotovosti).

Ja som aktívny užívateľ účtu, snažím sa všetko platiť kartou - a jednoducho nemusím sledovať tie limity, pretože ich automaticky stále plním - a určite tie limity plní aj drvivá väčšina aktívnych užívateľov s pravidelnou výplatou.

25 Jan 2015, 9:03
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

brm - opat si sa vyhol odpovedi.

Ten 1 vyber z bankomatu zdarma je horsi ako nutnost vybrat 50€? Alebo 5€ za ktore ziskas tovar je pre teba poplatok za vyber a keby si potreboval vybrat 20€ a musis 50€, to ta obtazuje menej, ze musis vybrat o 30€ viac a tie ani nemozes vratit na ucet? (toto sa tyka zuno)

Inak ja som na tom dost podobne co sa tyka navstev bank, ale vlozit peniaze na ucet som uz potreboval viackrat, no v zuno a mbank mam smolu - ak by bol nejaky problem, musim to riesit cez telefon, ani na pobocke niektore veci nedokazem vybavit.

EDIT: Este pises, ze sa snazis vsade platit kartou a tak ti vadi len 1 vyber alebo vyber v obchodoch? Ak uz teda prisposobujes vyhody/nevyhody tych bank sebe, tak preco ta tak obtazuje tych 5€, predsa nie je problem kupit tovar ktory potrebujes za 5€ - a preco ta neobtazuje ze ked potrebujes 10 ci 20€, musis vybrat 50€?

Inak, v Zuno su tie vybery "zdarma" len nad 50€ a LEN v TB. Toto ta tiez neobtazuje?

25 Jan 2015, 12:32
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

TB ma dostatocnu siet bankomatov, takze tam problem nie je.

25 Jan 2015, 13:56
Profil  WWW
King
King
Obrázok užívateľa

No pri ZUNE je hlavne vyber zdarma iba ak mas ucet plus a vyberas z bankomatu TB, a tam uz je podmienka zas mat operacie kartou za aspon 100e, a popaltok za vedenie ti strhnu a nasledne vratia. To uz ked sa bavime teda narovinu, bez roznych podmienok. Ano, 95% klientov co ucet vyuzivaju pravidelne to splnia. Ale to je zas ina debata...

Ak mam povedat svoj nazor - mam mBank ako hlavny ucet, zuno ako druhy. Nezavrhujem FIO, ale nemam potrebu prejst ci uz z jednej alebo z druhej prave k fiu. Pripustam ale ze ako zdarma alternativa pre urcitych ludi to moze byt vhodna alternativa.

Napriklad mam znamu, ktorej chodi na ucet pravidelne nejaka ciastka, no je to menej ako napr. 300-400e co je zvacsa podmienka v roznych bankach ci uz na zlavu z poplatku, alebo podmienka na odpustenie poplatku. Na ucte ma zopar inkas ci trvalych prikazov, kartou neplati pravidelne. Najde sa mesiac kedy kartou nezaplati vobec. v SLSP zaplati 6e za vedenie takehoto uctu.
V tom pripade je pre nu FIO vyhodne, 1 vyber bez obmedzeni, a pripadne dalsie vybery za 1,20. A zda sa ze do FIO aj prejde.

Problemom pri tychto bankach, a nielen FIO, ale aj spominany mBank a Zuno, je casto nevedomost starsich ludi, pre ktorych je ich ucet vyhodny, no akosi im nedoveruju, lebo nemaju desiatky pobociek a bankomatov, a ludia maju v pamati zafixovane "zauzivane" banky, vsetko ostatne nie je dostatocne bezpecne ci dobre.

25 Jan 2015, 13:58
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

hojko - ono je toho ovela viac...

STomko - ja tiez poznam viac ludi, ktori su na tom podobne. K starsim, prave Fio ma pobocky aj s moznostou transakcii a to ako vybery tak aj vklady, toto moze pomoct pri rozhodovani, teda aspon v tych mestach kde pobocky ma.

K tym vyberom za 20 centov, kde si to nasiel? No a z inych bankomatov mi v ich kalkulacke vyslo 1.2€, takze neviem co plati, ja mam info z ich stranky.

25 Jan 2015, 16:27
King
King
Obrázok užívateľa

Aha, pozeram ze som sa pomylil. To je pri karte MasterCard Standard PayPass - tam je to tak, ale za kartu to je 1,65 mesacne. Moja chyba, sorry.

25 Jan 2015, 16:45
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Dreamer: Ja som reagoval len na bankomaty, k nicomu inemu som nereagoval.

26 Jan 2015, 14:36
Profil  WWW
King
King
Obrázok užívateľa

Tak som dnes riesil jeden problem, ktory sa stale nedoriesil. Ide o vyplacanie dochodku na ucet v banke. Socialna poistovna ma uzatvorene tzv. prikazne zmluvy iba s niektorymi (vacsinou) bankami na Slovensku. Fio medzi nimi samozrejme nie je.
Znama si teda zriadila ucet vo FIO banke, kde dostala okrem ineho aj potvrdenie o vedeni uctu vo FIO banke. S tym isla na socialnu poistovnu, kde to odmietli prijat s odovodnenim ze oni na to maju vlastne tlacivo. Paradoxne to tlacivo odmietaju potvrdit vo FIO banke.

Tak som sa pozrel na stranku socialnej poistovne, kde sa vyslovene pise ze tlacivo ma odporucaci charakter, a samozrejme dochodok je mozne vyplacat aj na iny ucet v SK banke, hoci SP nema prikaznu zmluvu s danou bankou. Je potrebne iba spisat neformalnu ziadost so vsetkymi udajmi, uradne overeny podpis a dokaz o vlastnictve uctu (napr. zmluva o zriadeni uctu ci potvrdenie o vedeni). Dokonca ani ziadost nie je potrebna, kedze SP uvadza ze je mozne na pobocke priamo poziat pracovnika o vyplatu na ucet, preukazat sa vlastnictvom uctu, a pracovnik o tom spise oficialny zaznam.

Tak som zavolal na SP so ziadostou o vyjasnenie situacie. Odhliadnuc od ich skveleho telefonickeho systemu (ani sa neunuvali s hlaskami typu "cakajte prosim"... zopar zazvoneni a dovi dopo, hovor sa ukoncil) som sa na druhy krat dovolal kde mi dvihla pani. Ta na moju otazku reagovala pohotovo - ak banka nema s SP prikaznu zmluvu, nie je mozne tam vyplacat dochodok. Tak znel jej rezolutny zaver.
Na to som kontroval tym, ze na ich stranke je uvedene inak. Ostala zaskocena, ze o tom nevedela (hlavne ze ako prve rezolutne povieme NIE...), a prislubila preverit tuto informaciu, poznacila si moje cislo, ze sa ozve. Daval som jej tak 1% sancu ze tak spravi...ved statna institucia...

Nasledne som volal do FIO overit si preco nechcu potvrdit tlacivo zo SP. Pracovnik bol ochotny, viacmenej mi potvrdil to co som si myslel, ze ani sama SP na svojich strankach neuvadza povinnost mat nejake tlacivo, ze staci ziadost, a ze on by na mojom mieste prisiel do SP so ziadostou, ich potvrdenim o vedeni uctu a s vytlacenou strankou kde sa na ich webe pise co sa vyzaduje a co nie. Pekne som mu podakoval, kedze potvrdil moje domnienky.

O par minut na to mi ale zvonil telefon - volala mi ta pani z SP. Celu situaciu otocila uplne opacne - podla jej cerstvej informacie uz FIO ma uzatvorenu prikaznu zmluvu s SP (uviedla aj spravne kod FIO banky 8330, cize asi si to nezmylila s inou...), a teda FIO by nemal mat problem s potvrdenim tlaciva ktore SP odporuca pouzit (pozor, odporuca, stale je moznost podat aj ziadost). Ked som sa jej opytal ci tuto informaciu mozem niekde najst na webe, povedala mi ze je to interna informacia a oni nemaju moznost kontrolovat co je na webe a co nie. A kedze je to statna institucia, necakam ze si updatnu web behom par hodin...

Cize som, tentokrat uz len mailom, napisal do FIO a poziadal o potvrdenie tejto informacie. Ked uz nic, aby som mal aspon pisomnu informaciu o tom, kedze predpokladam ze ked znama znova nabehne do FIO banky potvrdit tlacivo SP, odmietnu ju znova, pretoze to nevedia a nove info sa k nim asi nedostanu...

Pri hladani info som dnes dost osedivel a zostarol najmenej o 3 roky. SP je uzasna, ked som na ich webe asi na 3 miestach nasiel 4 rozne tlaciva na rovnaky ucel (a teda poukazovanie dochodku na ucet). Je to bordel, nielen na webe, ale aj medzi pracovnickami. Pravost info, ze FIO ma prikaznu zmluvu, si overit neviem, kedze to nikde uvedene nie je, neuvadza to ani FIO na svojich strankach (zas neuvadzaju to ani ostatne banky).

Toto su len detaily, FIO je v tom tak z polovice nevinne (aj keby tu prikaznu zmluvu nemali, zabilo by ich potvrdenie jedneho tlaciva???), ale faktom zostava ze starsi ludia, ktori nie su taki priebojni, nemaju na toto ani nervy, ani cas, a casto ani sily.

10 Feb 2015, 17:22
Star
Star
Obrázok užívateľa

Paradoxne riešim toiste chodí mi invalidný dôchodok založil som si FIO učet a urobil som to tak že spísal tu žiadosť notársky overil a priložil doklad z FIO o vedení učtu a toto som dal spolu do podateľne SP. Dal som to tam 3.2.2015 prišlo to tam včera až 9.2.2015 kedže som si to dnes overil či to tam prišlo paní mi tiež tvrdila že vraj už maju z FIO prikaznú zmluvu očom v banke nevedeli... Ale vraj takto spísana žiadosť by mala byť v poriadku že pošlu domov papier keď zmenia tam výplatu na ten učet v FIO.

10 Feb 2015, 18:48
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Tak čo, páni, nejaké ďalšie skúsenosti ? Ako ste mohli asi naraziť na to na internetoch, Zuno končí (pomaly ale isto, ukončia činnosť koncom júna 2017), takže ja už pozerám po nejakej novej banke - mBank ma prestal baviť, nemám rád, ak sa tvária, že účet je zdarma, čo je ale stačí mať kreditku a už je povinnosť tam mať obrat, čo by problém byť nemal ale nemám rád takéto praktiky...

Fio vyzerá fajn, mal s nimi niekto nejaké problémy ?

04 Okt 2016, 13:40
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

presne dnes som si pozeral stranku Fia a rozmyslam nad nimi ako nad sekundarnou bankou :) tiez chcem zrusit/prestat pouzivat mbank

04 Okt 2016, 14:08
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Ja s nimi mam dobre skusenosti, vsetko bolo super ultra rychle (z cz FIO do sk SLSP prevod trval hodku a pol) a jednoduche... Jedine co je skoda, ze tu nemaju svoje bankomaty, v cechach ich maju v pohode, neviem, ci ich planuju zaviest, alebo nie..

04 Okt 2016, 14:10
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť