Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 23 Feb 2017, 23:58

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 69 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku
Integrovaná vs. Vymenitelna batéria
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok Integrovaná vs. Vymenitelna batéria
Prave som dnes s hrôzou zistil, že všetky mobilne, vlajkove lode vyrobcov smartfonov už obsahujú len integrovanu bateriu s vynimkou LG ktorý ešte ako jediný ponuka phone s vymenitelnou.

No. Ani sa nejdem rozculovat nad zmyslom.

Zaujima ma vsak, ak niekto máte takýto smartphone už niekoľko rokov, v akej kondícii vidíte tú bateriu v ňom... . Ak by ste mohli/museli, čo by ste skôr? Dali vymeniť bateriu do servisu alebo rovno kúpili nejaky novší mobil?

08 Jan 2017, 19:47
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Integrovaná vs. Vymenitelna batéria
Kedze mam mobil na pausal a po 15 ci 18 mesiacoch mozem menit mobil, tak s int. bateriou nevidim u seba problem. Bateriu som kupoval len 1x, este do tlacitkoveho telefonu a mala hadam 3 roky, takze bol cas na vymenu.

08 Jan 2017, 19:59
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

tak ja som pred tromi rokmi kupoval uz pouzitu motorolu xt890 - uz vtedy bola pouzivana cca rok, cize berme, ze je to 4-rocny fon a zatial nebadam, ze by ten telefon nejak menej vydrzal oproti tomu ked som ho kupil.

08 Jan 2017, 20:00
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Zatiaľ mám druhý telefón s integrovanou batériou,,prvý som mal asi 2 roky,, batéria v pohode,, teraz mám Acer Liquid Jade,,, mám ho 2-3 roky,, batéria je už na odpis,, pri minimálnom používaní,, denne niekoľko sms,, 1-5 minút hovoru,, 10-20 minút internet vydrží ledva deň,, na začiatku zvládol aj 3,,, ako lepšie riešenie som zvolil powerbanku,,, výmena batérie sa veľmi podľa mňa neoplatí,,,

08 Jan 2017, 21:36
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Hmm. A teraz vycalujte 7 stoviek za mobil ktory mozno o 2-3 roky zahodite. Cest vynimkam.

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

09 Jan 2017, 5:11
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Za 20 rokov používania mobilov, som baterku v mobile vymieňal iba raz - konkrétne Nokia E51, ktorá už mala po pár rokoch státia napučanú baterku a chcel som ju používať offline ako domáci mp3 prehrávač. ;)

Čo sa týka dotykových smartfónov, dlhšie som mal jedine LG G2, ktorý subjektívne po 2r akoby už mal horšiu výdrž, ale stále mi vydržal minimálne od rána do večera.. a každý večer šiel aj tak do nabíjačky už od začiatku.. či mal 60% alebo 10%.

Inak, ak máš 700€ na vlajkovú loď, určite sa u teba nájde pár € navyše za servis, ktorý ti tú baterku vymení.. resp. ak si trochu zručnejší, mohol by si si ju vymeniť aj sám.

09 Jan 2017, 8:25
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

brm píše:
Inak, ak máš 700€ na vlajkovú loď, určite sa u teba nájde pár € navyše za servis, ktorý ti tú baterku vymení.. resp. ak si trochu zručnejší, mohol by si si ju vymeniť aj sám.

Práveže nemám! Ale viem čo už od mobilu očakávam a potrebujem a keď tie parametre nahádžem do filtrov, tak mi vyhodí samé vlajkové lode.
To len tak na okraj. Nie že by teraz na tom až tak záležalo keďže moja LG G3 ešte funguje... .

09 Jan 2017, 8:29
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ked na to nemas, tak si taky mobil nekupuj. Kup si taky, ktory este stale ponuka normalnu bateriu.

09 Jan 2017, 8:54
Star
Star
Obrázok užívateľa

Sony Xperia Z3 nová dala SOT cez 6 hodín, nabíjať stačilo večer. Po roku bol SOT 3 hodiny a nabíjať bolo treba 2x denne.
Zrovna lacný mobil to nebol. Výmena batérie jednoduchá nebola. Takže som mobil posunul ďalej....

09 Jan 2017, 9:01
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Mam Nexus 5. Ma uz viac ako 2.5 roka. Bateria stale vydrzi 1 den, tak ako na zaciatku. Je integrovana, ale vymena je otazkou par minut. Nutnost vymenitelnej baterie mi pride smiesna, nakolko bateria vydrzi velmi vela cyklov nabijania. Nie je nutne nabijat iba 1x denne/v noci, do plna a pod. V pripade potreby existuju powerbanky na ziskanie energie na cestach.
Pokial budem po 2-3 rokoch kupovat original bateriu, tak uz samotny diel bude tak drahy, ze par eur navyse za vymenu nebude dolezitych.

09 Jan 2017, 9:03
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

furt dookola niekto riesi tento problem, ktory v skutocnosti nie je problem.
otvorim gsmarenu, dam vyhladavat telefony 2014+ s vymenitelnou bateriou, najde mi cez 1000 telefonov.

ano, je pravda ze vlajkove lode vymenitelnu bateriu nemaju, lebo presne ako pisu ludia vyssie, neocakava sa ze ked das 600+ eur za telefon, tak o 2 roky nebudes schopny zaplatit 50 eur za vymenu baterie.

jednoducho nemozes ocakavat ze kazdy mobil bude mat uplne vsetko na svete. ja by som chcel telefon so stylusom, budem sa stazovat ze galaxy s7 nema stylus? nebudem, kupim si radsej note, ktory stylus ma. tak ked ty chces vymenitelnu bateriu, tak si kup telefon s vymenitelnou bateriou.

09 Jan 2017, 9:31
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

sundevil píše:
Mam Nexus 5. Ma uz viac ako 2.5 roka. Bateria stale vydrzi 1 den, tak ako na zaciatku. Je integrovana, ale vymena je otazkou par minut. Nutnost vymenitelnej baterie mi pride smiesna, nakolko bateria vydrzi velmi vela cyklov nabijania. Nie je nutne nabijat iba 1x denne/v noci, do plna a pod. V pripade potreby existuju powerbanky na ziskanie energie na cestach.
Pokial budem po 2-3 rokoch kupovat original bateriu, tak uz samotny diel bude tak drahy, ze par eur navyse za vymenu nebude dolezitych.

Vždy sa dajú kúpiť aj neoriginálne diely (batérie), ktoré sú za zlomok ceny originálnej. A to aj dlho po tom, čo prestane výrobca daný model podporovať. A nie, nemusia hneď všetky vybuchovať.
Navyše, šikovný/nešikovný - odkrytovanie, výmena, zakrytovanie mi príde stále razantnejšie jednoduchšie ako výmena takej batérie na SONY AQUA ani neviem aké číslo, ktoré som mal tú možnosť OSOBNE otvárať a vymieňať batériu v ňom. Na videách na internete to vyzerá ako malina ale v praxi,,, no,,, je*al by to pes... . viac už nechcem žiaden mobil z vnútra ani vidieť!

Naopak, nemôžem pochopiť argumenty pre integrované batérie. Možno v tých, vodotesných modeloch, tam to asi zmysel má, no nech je to tak ale inak je to len a len pôda pre udržiavanie biznisu a vyťahovanie peňazí... .

Práve v tejto sekcií o diskusiu nižšie sa rozoberá výmena batérie v Samsung Galaxy S6 cez servis (asi lebo inak sa to ani nedá ak do toho nechcete rýpať sami). Za 65,- € (pardón 45 € teraz v akcií) cez servis. Ktovie, či je v tom aj poštovné... .
VS.
5 minútová výmena batérie za 15 € u mňa na LG G3.

//autoeditácia príspevku (09 Jan 2017, 9:38)
aacid píše:
furt dookola niekto riesi tento problem, ktory v skutocnosti nie je problem.
otvorim gsmarenu, dam vyhladavat telefony 2014+ s vymenitelnou bateriou, najde mi cez 1000 telefonov.

ano, je pravda ze vlajkove lode vymenitelnu bateriu nemaju, lebo presne ako pisu ludia vyssie, neocakava sa ze ked das 600+ eur za telefon, tak o 2 roky nebudes schopny zaplatit 50 eur za vymenu baterie.

jednoducho nemozes ocakavat ze kazdy mobil bude mat uplne vsetko na svete. ja by som chcel telefon so stylusom, budem sa stazovat ze galaxy s7 nema stylus? nebudem, kupim si radsej note, ktory stylus ma. tak ked ty chces vymenitelnu bateriu, tak si kup telefon s vymenitelnou bateriou.

Veď dobre, nikkto sa tu nemusí vzrušovať. Svoj názor na vec nezmením aj keby som nemal s peniazmi čo robiť. Táto diskusia bola otvorená úprimnou zvedavosťou aké máte skúsenosti s výdržou týchto batérií, čo taktiež dopomôže k môjmu budúcemu rozhodovaniu. Vidím, že je to individuálne. Viac k tomu nie je čo dodať.

09 Jan 2017, 9:32
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

s dobrymi nastrojmi nie je problem vymenit ziadnu baterku..zvacsa staci sada srobovakov a teplovzdusna pistol...v niektorych pripadoch treba mat tu lepiacu foliu aby sa povodna poskodila

09 Jan 2017, 9:40
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Nie každý má doma príslušné náradie a je manuálne zručný, však?

09 Jan 2017, 12:43
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

nie kazdy si potom kupi taky telefon, vsak? resp. tu bude frflat na to, kolko to stoji potom v servise

09 Jan 2017, 13:03
Profil  ICQ  
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Tak ono tu nejde o to či je niekto alebo nie je zručný.
V dobe keď si mobil kupujem môžem mať prehľad o servisných úkonoch, ktoré ale môžu byť už o cca 3 roky niekde úplne inde na iných cenových reláciách.
Taktiež nikto nepovedal že tu batériu si budete môcť len tak sami kúpiť ako koncový užívateľ. Vrátim sa k spomínanému SONY AQUA. Keď som hľadal náhradné diely, tak som našiel na Slovensku len 2 eshopy ktoré ich pre tento model ponúkali ALE už žiaden z eshopov neponúkal náhradný WiFi káblik ktorý sa mi podarilo pri výmene batérie dodrbkať. :mrgreen:
Ten som musel objednať z eBaya, samozrejme pofidérnej kvality, no ale funguje to s ním, koho to už len bude srať. :P

09 Jan 2017, 13:17
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

ono je to naozaj kus od kusu, kedysi som mal tiez se k810i, kupovany ako novy a tam mi baterka vydrzala 6 rokov.

btw. este nebol v rodine telefon, kde by bola bateria ko pod 5 rokov, co mi pride aj celkom optimalne, vzhladom na "zastaravanie" technologii.

09 Jan 2017, 13:29
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

patro16 - fuha, 5-6 rokov je na baterku v mobile slusna doba. Ake to boli telefony? Myslim tie zvysne, SE K810i som postrehol :) Predpokladam ale, ze to boli tiez nejake tlacitkove klasiky.

Dnesne vlajkove lode, ale aj tie nizsie modely, su uz "naschval" robene tak, aby sa po zarucnej dobe zacali kazit komponenty. Samozrejme ako prva vam vacsinou zacne strajkovat baterka. Vela som o tychto praktikach cital a mozem tvrdit, ze to tak je. Ono vela zavisi aj od kusu ako tu bolo uz spomenute, zase poznam ludi, ktori maju starsie modely iPhonov (4S, 5, 5S) uz zopar rokov, a dodnes na nich baterku nemenili a nepocituju ani slabsiu vydrz.

Je to niekedy az srandovne, ked sa vam presne par dni po skonceni zarucnej doby zacne nieco kazit. Napriklad na pracky davaju zaruku 5 rokov, no a doma sa nam na nasej asi tyzden po 5. vyroci pokazilo cerpadlo - rovno sme kupili novu.

Biznis je biznis, inak to uz nebude :) Cize ak nie si ochotny vrazit do telefonu aj dalsie peniaze co sa tyka nejakej servisnej vymeny baterky resp. inej suciastky, tak odporucam ist do ineho modelu, inej triedy aby si si to mohol po 2 rokov vymenit za nieco nove, podobne.

09 Jan 2017, 16:48
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Asi tak. Ak uz mam ist integrovanou cestou tak nieco lacne co mi nebude vadit vymenit cele.
Škoda, že to co potrebujen2je domenou skor tych drahsich modelov.

09 Jan 2017, 16:54
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Shakal píše:
Škoda, že to co potrebujen2je domenou skor tych drahsich modelov.

Toto vsetko je proste biznis. O tom, aka je vyrobna cena iPhonu a za kolko sa predava vo svete (a hlavne u nas) snad nemusim ani pisat.

Ja osobne s mobilmi ako Huawei a Xiaomi nemam skusenosti, nikdy som ich ani nedrzal v ruke, no ludia po internete si ich velmi pochvaluju. Velmi ani neviem ako sa pohybuju ceny ich vlajkovych lodi, ale skus sa poobzerat po tychto znackach. Su na nich cim dalej, tym lepsie ohlasy.

09 Jan 2017, 17:01
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 69 ]  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť