Kamera na pristrojovku (dashboard camera)

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Fuxxo
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Kamera na pristrojovku (dashboard camera)

Príspevok od používateľa Fuxxo »

Nenasiel som podobnu temu, tak ju zakladam.

Rozmyslam, ze si zaobstaram taku kameru. Pocas tyzdna sedim za volantom nemalu dobu a zazijem vselijake situacie. avsak neviem presne aku vybrat. Urcite uz niekto vlastni tuto kameru, tak by sa mohol s nami podelit o skusenosti pri kupe a pri vybere, popripade som hodit aj videjko, v akej kvalite to nahrava a ake foto to robi... ja co som zbezne pozrel DX-ko a ebay, tak som nasiel nemalo kusov a zaujali ma tieto:

http://www.ebay.com/itm/Car-Vehicle-Das ... 415fe14d24
http://www.dealextreme.com/p/5-0mp-cmos ... slot-48425
http://www.ebay.com/itm/High-Clear-Car- ... 4cf6d65873
http://www.ebay.com/itm/Night-Vision-IR ... 3f0f177d81

tazko povedat, ktora je lepsia, ale designovo sa mi najviac paci ta z dealextreme... co poviete?
whisper
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamera na pristrojovku (dashboard camera)

Príspevok od používateľa whisper »

Neviem, či si si to všimol, ale veľa z takýchto kamier v skutočnosti nie je HD, ale len VGA (640x480). Obraz na výstupe iba zväčšujú interpoláciou, takže výsledné video je v príšernej kvalite a nemáš šancu ani len rozoznať ŠPZ. Takisto ak využíva nevhodný kodek, tak sa ti na 8GB kartu zmestí maximálne hodina a pol až dve hodiny videa. Na tvojom mieste by som si rozmyslel, aký pomer cena / výkon požaduješ a podľa toho sa zariadil (napr. investoval do toho viacej)... Z kvalitných by za zváženie by podľa mňa stála HD HERO 960.
Fuxxo
Darca
Darca

No presne pre toto som to sem pisal.. a do akej ceny sa da kupit taka normalna kamera, ktora by skutocne tocila v HD-cku?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Pol hodina videa ti staci, ak to ma sluzit ako cierna skrinka v pripade nehody, nie? Ako je to napajane, cely cas v zapalovaci?
Fuxxo
Darca
Darca

ja by som to chcel na take 2-3 hodinove cesty.. napajanie ma nejako netrapi. na VW T4 Caravelle si vytiahnem napajanie odkialkolvek...
whisper
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Fuxxo napísal:No presne pre toto som to sem pisal.. a do akej ceny sa da kupit taka normalna kamera, ktora by skutocne tocila v HD-cku?
Mňa to tiež zaujíma, či tu niekto s tým má skúsenosti, pretože cca o 3-4 mesiace si aj ja budem kupovať nejakú kameru do auta.
heker napísal:Pol hodina videa ti staci, ak to ma sluzit ako cierna skrinka v pripade nehody, nie? Ako je to napajane, cely cas v zapalovaci?
Nuž, ak to chce ako čiernu skrinku, tak áno, ale napr. ja by som si videá po jazde rád aj skopíroval a posledná hodina by mi veľmi nepomohla...

----------------------------------

Zaujalo ma toto: Mini HD cam 808 #16 za cca 30 euro - http://www.chucklohr.com/808/C16/

Jediné, čo nie je doriešené je automatické zapínanie a vypínanie spolu s klúčom v zapaľovaní... Ale keďže ich chcem ako blackbox - jednu dopredu a jednu dozadu, tak by som to teoreticky mohol mať zapnuté stále, odber prúdu je pre autobatériu úplne zanedbateľný a až keď sa niečo stane, tak potom zastaviť nahrávanie a skopírovať si to do kompu...

Mustafa
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Mustafa »

Nedávno som začal rozmýšľať o kamere do auta, ktorá by snímala situáciu predo mnou. Keďže sa však do kamier takmer vôbec nevyznám, bol by som rád, keby mi niekto napísal buď radu na čo sa zamerať, čo naopak nekupovať, atď a samozrejme uvítam aj osobné skúsenosti. Čo sa týka investície, neviem či sa niečo nájde do 150eur, prípadne niečo málo nad.
stuka
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa stuka »

tiez sa pohravam s touto myslienkou, u nas som pozeral tak na alze sa da kupit tato http://www.alza.sk/gembird-dcam-001-d328564.htm

co do kvality ako cierna skrinka uplne v pohode si myslim a aj za rozumnu cenu aj ked asi na dealrextreme budu lacnejsie :P
whisper
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Len sa bojím, že tých 1280 je len interpolovaných a reálne rozlíšenie je 720x480
tacosi
Moderátor
Moderátor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tacosi »

nj,zo siedmych recenzií je tam kladna iba jedna. Ten gembrid je dalsi vyrobok povodom z lacneho cinskeho trhu,ktory ma od kvality vyrobku este strasne daleko. To iste sa da kupit aj z DX a za lepsi peniaz,,,no ja osobne by som potom ani nezakukol.
Kamos si kupil klasicku minikameru na SDkarty tusim ze za 30€ z bazaru a je nadmieu spokojny.

Ja si to niekedy nahravam z htc sensation 1920*1080 a je to kvalitka,no ked nanho svieti slnko cez celne sklo a nemam zapnutu klimu,tak sa prehrieva.
bonno50
Star
Star

Príspevok od používateľa bonno50 »

ja mam v aute tuto http://www.platinet.pl/en/?loc=products&prod=110922 s 32GB kartou
obraz celkom fajn pri 720p
vie robit ja foto a strihat video
nocne videnie,HDMI vystup
zaznam na 32GB do 4-5hod. pri 720p
Mustafa
Medium Star
Medium Star

Tak som to ešte prehodnotil a to čo sem dal bonno50 vyzerá byť ako najrozumnejšie riešenie. Pozeral som aj drahšie "vychytávky", ale myslím, že si vystačím aj s tou Omegou.
smejo
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa smejo »

ja ju mam tiez, teda asi nie presne tu istu, pretoze ta moja je z DX a nie je to omega (to je nejaka znacka?), ale vyzera tak isto a predpokladam, ze aj parametrovo by to mohlo byt totozne
stala ma asi 35e, za tu cenu spokojnost
bonno50
Star
Star

Príspevok od používateľa bonno50 »

este jedna vec vcera som zistil ze pri tych horucavach ak nahravam video a potom si ho chcem spätne pozriet neda sa otvorit, karta hlasi chybu
Mustafa
Medium Star
Medium Star

Nakoniec som kúpil MT4036, s vyklápacím displejom, video 720p HD a dá sa s tým aj fotiť (5Mpix). Pred chvíľou som sa vrátil z testovacej jazdy, kamera bola pripevnená za spätným zrkadlom (z môjho pohľadu takmer celá zakrytá, iba zospodu pretŕča asi 1cm, takže spokojnosť), držiak zatiaľ vyzerá dobre, kameru drží ako pribitú a ani pri prejazde cez nerovnosti kamera neskáče, kvalita videa (čo sa dokumentovania jazdy týka) úplne postačujúca.
Fuxxo
Darca
Darca

Mustafa napísal:Nakoniec som kúpil MT4036, s vyklápacím displejom, video 720p HD a dá sa s tým aj fotiť (5Mpix). Pred chvíľou som sa vrátil z testovacej jazdy, kamera bola pripevnená za spätným zrkadlom (z môjho pohľadu takmer celá zakrytá, iba zospodu pretŕča asi 1cm, takže spokojnosť), držiak zatiaľ vyzerá dobre, kameru drží ako pribitú a ani pri prejazde cez nerovnosti kamera neskáče, kvalita videa (čo sa dokumentovania jazdy týka) úplne postačujúca.
mohol by si hodit na yuoutube zaznam z tej kamery, nech vieme kao to toci :)
Header
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Header »

Tiež ma zaujala tá MT4036. Za dobrú sumu celkom slušne vyzerá. Akurát a recenziách som sa dočítal že v skutočnosti to nie je HD. Tak kde je pravda ? Máš PM mustafa.

Fuxxo: na YT je toho more. napr

Mustafa
Medium Star
Medium Star

http://youtu.be/u1D9MGGyark
Nech sa páči, malá ukážka.
Header
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Header »

inak a prečo je ten obraz taký akoby stočený ? máš to blízko pri okne alebo čo to robí ? na niektorých iných videách to je všetko rovno...

a ešte, pri nahrávaní musí byť ten displej otvorený alebo je to jedno ?
Mustafa
Medium Star
Medium Star

Neviem prečo to je také zakrivené, ale je to vidieť aj na videách od iných ľudí, akurát veľkosť zakrivenia asi záleží od miesta, kde si kameru pripevníš. Pri nahrávaní mám ja osobne displej zatvorený, otvorený ho mám len pri nastavovaní kamery, aby som videl čo bude snímať. :)
Napísať odpoveď