Kúpa bicykla

O športe...
lukas9206
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Kúpa bicykla

Príspevok od používateľa lukas9206 »

A aspoň nejaké odporúčanie na veľkosť? Bol som dnes trochu čeknúť v obchode ale všetky boli vypredané ako múka. Nechápal som. Žijem v Nemecku a tých pár kusov čo tam bolo, bolo aj tak elektro. Tak pozerám nejaké cez net, a narazil som na to že neviem úplne do akej veľkosti ísť.
Pripadne môžem pozrieť aj niečo bazarove.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa bicykla

Príspevok od používateľa guess.whoo »

L alebo XL rám a 29 kolesa
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

lukas9206 napísal:A aspoň nejaké odporúčanie na veľkosť? Bol som dnes trochu čeknúť v obchode ale všetky boli vypredané ako múka. Nechápal som. Žijem v Nemecku a tých pár kusov čo tam bolo, bolo aj tak elektro. Tak pozerám nejaké cez net, a narazil som na to že neviem úplne do akej veľkosti ísť.
Pripadne môžem pozrieť aj niečo bazarove.
Ak máš po blízku Real, tak pozri tam. Ja ak do Real-u zavítam, vždy je tam neskutočný výber bicyklov.
yoggy

Príspevok od používateľa yoggy »

Caute, hladam nejaky bike pre seba do cca 500e popr. 600e ak sa oplati doplatit :) Vyuzitie bude primarne na lesne cesty/strk a zaroven aby bol hltac kilometrov na asfaltkach.

Momentalne mam vyhliadnute tieto:
https://trekbikes.sk/bicykle-horske29-h ... st_ramu-22 468e
https://trekbikes.sk/bicykle-horske29-h ... st_ramu-22 567e

Rambler 2.0 ma vzduchovu vidlu, oplati sa doplatit tych 100e? Ci sa popripadne najde este nieco lepsie? Vdaka
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

ja jazdim prakticky to iste a mam 2.0 a tu vidlu som poriadne nepouzil..
galerryapp
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa galerryapp »

ahojte, chcel by som kupit bicykel sebe a frajerke
jazdime na starych hrcach takze cokolvek bude upgrade.
bol som v mtb kde su odbornici a ked som povedal ze jazdim asfalt (cyklotrasu) a obcas k jazeram k Vahu teda trava a prasna cesta ponukli mi nasledovne..
mohol by som poprosit o nazor?
mna zaujima len nech jendostatocne velky aby sa mi dobre slapalo a netlacil ma zadok :D
ja 190/82
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/kro ... -2020.html

frajerka 172 /58
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/kro ... -2020.html

dakujem
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

v tejto cene by som nekupoval nový
aha, preletel som to len na mobile s nastavením jednoduchých filtrov a našiel som nie o triedu, ale o dve triedy lepší bajk

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/ho ... am-nx.html

edit: až teraz som si všimol že tam chyba zadné prasiatko z nejakých dôvodov, to je asi 30€, to v pohode zjednas dole..

čo tým chcem povedať, že bazarove bajky v tejto cene budú oveľa lepšie osadené a poskytnú vám viac ako takéto nové modely za 500 eur
galerryapp
Amateur
Amateur

chezter dakujem.. a v com je lepsi? resp tie ponukane 2 su horsie?
mna by asi skor funglovica zaujimala... aj ked ja som vzdy zastanca cokolvek jazdeneho ale o triedy vyssie.. len v tomto je to ine.. chcem 2 nove a idealne z mtb nech to rovno v Hradku v presajni vyzdvihnem
CheZteR
Redeemer
Redeemer

tak funglovica v tej cene od rôznych výrobcov a z toho istého obchodu bude všetko jedno a to isté, takže potom je úplne jedno čo si vyberieš

v tomto prípade si kľudne nechaj poradiť predajcom :)

samozrejme, je tam vzduchova vidla, deore kľuky a 1x12 sram NX, nemáš presmykac teda odpadá nastavovanie a premýšľanie nad tým aky prevodovy pomer zvoliť, prehadzujes iba kazetou ktorá má široký rozsah ako na cestu tak aj do kopcov

ten bajk znesie aj tvrdšie zaobchádzanie ako asfaltové cyklotrasy či poľné cestičky, je to taká XC raketka
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

neviem ci ten 1x12 bude to prave na cyklotrasy a celkovo ci mu treba takyto styl. Skor by som siel do niecoho lahsieho a cestnejsieho, cross bajku
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Osobne by som do 1x12 nesiel, kedze ten skok medzi zubami je o 6 zubov. Jazdim prevazne na cestnom bicykli a ked si vezmem, ze tam mam kazetu 30z a skok je po dvoch zuboch, tak ten skok o 6 zuboch v kopci musi byt strasne nevyhovujuci. Bud je to lahky prevod alebo tazky. Je to vlastne ako keby som preradoval nie o koliecko, ale rovno o tri koliecka hore/dole.

CheZteR: XC raketa to moze byt, ale nie pre cloveka co to chce na bezne vozenie, okrem toho pri vyske 190cm bude Lko ram zrejme male.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

ano, mam 191 a mam 22" ram ktory je akurat
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

guess.whoo: Velkost L je velkost ramu 19/20. Ty mas 22, co je vlastne XL. Cize si myslim, ze ten Author z inzeratu vo velkosti L bude maly, k prevodom 1x12 som sa vyjadril v prispevku pred.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

ano ved suhlasim, ze mu bude maly. 1x12 tiez suhlas..to pre neho zbytocnost a viac sa nataha po rovinach
CheZteR
Redeemer
Redeemer

koľko máte odbicyklovane na 1x11 alebo 1x12? ano, je tam menší rozsah, ale je to iba o zvyku, tie rozdiely sú v realite zanedbateľné, keď som jazdil 3 prevodník po rovine som používal 2x6 - 2x7, keď nefukal protivietor tak som si dovolil 3x5 - 3x6
pri 1x12 po rovine krútim 1x8 - 1x10, keď fúka protivietor 1x7, viac neriešim :)
nohy si zvyknú za týždeň a odjazdených 50km, na bicyklovanie s priateľkou po hrádzi prevody úplne dostacujuce

nie je to iba módny trend, je to fakt, spomeniem čistejší kokpit, o jednu packu menej, nezavadzia mi tam presmykac a nehromadi sa tam blato, nespini sa oňho reťaz, reťaz o presmykac nerapci nesuchoce, vzhľad je krajší a cistejsi

je to subjektívne, nehadam sa, niekomu to sadne a niekomu nie, tak ako niekomu nesadli 29" ktoré majú svoje výhody a nevýhody, tak niekomu sadne jednoprevodnik, ktorý tiež má svoje výhody a nevýhody, ale nech to nekomentuje a nesúdi človek, ktorý si to nevyskúšal v kopcoch na trailoch a na asfaltových presunoch
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

ale ty si poradil tento prevodnik cloveku, ktory chodi 4km po asfalte a obcas po luke a nie na traily. Na cyklotrasach a rovinach mam casto 3x8 alebo aj 3x9 . Teraz sme to mali otestovane v piatok ked kamos dosiel na 1x12. sli sme asi 6km na rovine a museli sme ho cakat, on nas zas sundal potom v kopcoch na terene. Keby galerryapp hladal bike s 50/50 cesta/kopce v terene tak nech sa paci
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

CheZteR: Priznam sa, ze nemam odbicyklovany ani kilometer na 1x11 alebo 1x12. To ale nic nemeni na rozsahu kazety a prevodoch, ktore to ponuka. Neviem ako ty, ale mne na horskom bicykli vobec nezavadzia packa presmykovaca vlavo, nezavadzia mi ani presmykovac. Pisat nieco o suchani ci rapotani, to je tak hlavne v pripade, ze mas skrizenu retaz alebo zle nastaveny presmykovac. O cistote je uplne zbytocne pisat, pretoze ako sa zaspini presmykovac, tak sa zaspini prehadzovacka, ram, kolesa brzdy. Mozno si to trosku viac odnesie presmykovac, pretoze tam frka blato od predneho kolesa. Ale tak ako treba umyt presmykovac, tak treba umyt aj jednoprevodnik, vycistit a namazat retaz.
galerryapp
Amateur
Amateur

chlapci dakujem za debatu :) som mega rad ze to neostalo nepovsimnute.. kamarat si inak kupil bicykel kde je vpredu to male koliecko takze asi 1x11/12 chodi na tom prevazne asfalt a hovori ze mu chyba proste vacsi prevod kde by isiel do rychlosti....
kupil ho avsak od kamarata pol roka jazdeny s 600e zlavou tak neriesil...
na margo mojho postu.. ja to nebudem hrotit a kupim co som si aj nalinkoval.. mozno je to nevyhodne a mozno mozem mat za tak malo eur viac muziky no mne to asi bude aj tak stacit.. mam fakt teraz malicky bicyklik este s tymi nahorsimi brzdami a tymi packovymi prehadzovackami a stacil...skor mi vadil vzhlad velkost a tvrda sedanka:D takze cokolvek bude raketa..
co sa tyka otazky ze o prehadzovacku menej alebo o jedno prevodove kolecko menej.. to mne absolutne nevadi... to blato ani nijako extra neuvidi.. to skor Piestanske namestie a zmrzku pripadne miestne jazierka takze v tomto som v poho...
mrzi ma ze to co som si vlastne navrhol si aj kupim lebo proste naco sa niekto radi a robi si podla seba... ale nepadli asi nejake zavazne Nie od vas takze by to mohlo byt ok.
inak volal som este s jednou bicyklarnou ze by som si ho chcel vyskusat a maju ho tak tam idem ho fyzicky osahat co je asi vzdy naj a ponukali mi este nejaku 28? tusim? no proste toto iste len robustnejsi ram a kola..
nech to jazdi chlapci :) a hlavne nech uz vyjde slnko.
dik a drzte sa
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

V danej cene je to skoro vsetko rovnake. Tam nie je moc co poradit. Treba si skusit, sadnut si na bicykel, ze ci bude optimalna vyska a vybavene.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

a zadok ta bude tlacit tak ci tak :D
Napísať odpoveď