Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16 Jún 2019, 4:46

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 
Kúpa miest vo vlaku (celé kupé)
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Flash coder
Flash coder
Obrázok užívateľa

Príspevok Kúpa miest vo vlaku (celé kupé)
Ahojte,

určite ste sa niekto niekedy zamysleli nad tým, či je možné si kúpiť všetky miesta vo vlakovom kupé.
K čomu ste dospeli? Skúšali ste to niekto? Je to podmienené aj reálnym počtom osôb alebo by stačilo kúpiť si 6 lístkov + miestnenky?

Čisto iba na teoretickej úrovni, zas tak šialený nie som.

Pozerám, že toto je druh otázky, ktorá by pasovala aj sem banalne-trivialne-otazky-t200784.html

12 Mar 2019, 14:50
Profil  ICQ  Skype  Pokec  Facebook  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Kúpa miest vo vlaku (celé kupé)
Normalne sa to da, my sme to par krat spravili, tym stylom, ze listky boli kupene predtym, ale niektori ludia nakoniec aj tak nesli..cize da sa to.. Nicmenej, ked je vlak uplne preplneny, ludia sa tam budu tlacit, miestenky-nemiestenky..

12 Mar 2019, 15:00
Profil  Facebook  
Flash coder
Flash coder
Obrázok užívateľa

To ma napadlo. Mám v takom prípade žiadať o uvoľnenie miest alebo vrátenie peňazí?

12 Mar 2019, 15:06
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Môžeš zamknúť dvere :)

12 Mar 2019, 15:06
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

No zalezi, kde si kupil listky. Ak regiojet, tak 15minut pred odchodom vlaku ti mozu vratit peniaze..
Ak nase uzasne zeleznice, pocitaju si storno poplatok.. + dalsie podmienky

Citácia:
lístok zakúpený v pokladnici je možné vrátiť do 60 minút po pravidelnom odchode vlaku z nástupnej stanice so stornom 10 % z ceny lístka
lístok zakúpený cez internet a v mobilnej aplikácii Ideme vlakom je možné vrátiť do času odchodu vlaku z nástupnej stanice so stornom 10 % z ceny lístka
lístok z internetového obchodu je možné vrátiť len prostredníctvom on-line formulára a lístok z mobilnej aplikácie Ideme vlakom vrátite priamo v mobilnej aplikácii

12 Mar 2019, 15:48
Profil  Facebook  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ak mas kupene prazdne kupe a nedostavis sa v nastupnej stanici a v ulicke sa tlacia ludia, vlakveduci miestenky odstrani, videl som to na vlastne oci

12 Mar 2019, 17:59
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Však ak máte miestenky do jedného kupé, tak ľudí čo tam budú sedieť informujete, že máte miestenky a mali by sa presunúť. V praxi to samozrejme nemusí tak dobre fungovať, ak tam budú zo tri dôchodkyne, dvaja alkoholom posmelení chlapi, alebo partia nespratných študentov, tak veľa šťastia s nárokovaním na tie miesta :D A keď sa nedostaví časť cestujúcich s miestenkami, tak mi príde logické a správne, že vlakvedúci miestenky odstráni, nech si ľudia posadajú.

12 Mar 2019, 18:07
Profil  ICQ  
Flash coder
Flash coder
Obrázok užívateľa

Skúsim upresniť moju predstavu/pôvodnú otázku. (asi som to písal dosť živelne)

- Jedná sa o nákup cez net
- Budeme sa baviť o 1. triede (tou cestujem výhradne ak je to možné, tj. ak je radený vagón 1. triedy)
- Za kupé považujem aj tie presklenné boxy so 4 miestami, čiže bez dverí, tie sú v 1. triede najčastejšie.

Ak si teda kúpim 4 lístky smer BA -> ZA v 1. triede a podarí sa mi vyklikať všetky miesta v danom boxe (mám teda zaplatenú cestu pre 4 osoby + 4 miestnenky), môžem si nárokovať na tento box/kupé ak v ňom nebudú daní cestujúci ale mám doklad o zaplatení pre každé toto miesto a každý ten doklad je na moje meno?
Ak by mal sprievodca nejaké námietky, mám právo na vrátenie peňazí za miesta, ktoré chce aby som uvoľnil?

12 Mar 2019, 18:17
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

cize ak rozumiem spravne chces si kupit vsetky miesta v danom kupe, ale nesediet v nom, chces stat pred nim a kontrololovat ci si donho chce niekto sadnut a ak ano chces ho odniat vyhodit aby ostalo prazdne?
nie, na tom mieste musis sediet, inak ti vlakveduci miestenky samozrejme zrusi, miesto musi byt obsadene, ci budes mat narok na vratenie neviem, skor si myslim ze sa to bud ebrat ako ze ti miestnenka prepadla z dovodu nedostavenia sa, ako verim tomu ze slovensko je bananistan, ale co je vela to je malo :D
ked mas letenku a neprides tiez ti prepadne, letecka spolocnost tvoje miesto preda inemu a ty si z domu nemozes narokovat ze chces aby leteli s prazdnym sedadlom ze ho mas vyplatene

12 Mar 2019, 18:41
Flash coder
Flash coder
Obrázok užívateľa

Nie, ja v tom kupé budem sedieť.
Keďže mám ale zakúpené lístky cez net, čiže na každom je moje meno a č.o.p. som tam prítomný. Za každé jedno miesto dám oskenovať lístok a preukazom potvrdím, že tam reálne “sedím” resp. že som prítomný.

Čisto zo srandy, skúsim prejsť pravidlá ŽSR, či sa niečo dočítam.

V tejto téme mi šlo hlavne o to, či to niekto skúsil a prešlo mu to aby som sa vyhol práve tomu čítaniu.

12 Mar 2019, 21:19
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

aha no tak v tom pripade ak si komunikacne zrucny tak podla mna si dokazes s vlakveducim to kupe vykomunikovat pre seba, druha vec ze budes za totalneho kok*

12 Mar 2019, 22:21
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Ak je ten vlak povinne miestenkovy (IC) tak to problem nie je.

Napr. regiojet aj ponuka moznost zakupit si cele kupe (pred sviatkami sa s tym niektori pokusaju obchodovat).

13 Mar 2019, 15:50
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

dokonca aj vozne, nie iba kupe

13 Mar 2019, 17:02
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Ja to preženiem, keď si kúpim miestenky do nepovinne miestenkového vlaku na všetky miesta a k nim zakúpim cestovné lístky, tak si nikto nesmie na tieto miesta sadnúť? Môžem si to nejak vymôcť, aby nikto na tých miestach nesedel. Teraz neriešime to, či budem za totálneho kkta (lebo všetci vieme, že budem), ale to, či toto má oporu niekde v prepravnom poriadku. Neviem síce, ako by som okontroloval celý vlak, zvlášť, keby všetci stáli v uličkách a nedalo by sa ani pohnúť, ale aj tak.

13 Mar 2019, 19:42
Profil  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Kúpa miest vo vlaku (celé kupé)
nie, nemas to ako kontrolovat a ani si zabezpecit, ked tam je miestenka a nikto tam nesedi tak si tam priste zlozim veci a sadnem si, ked niekto pride ze tam sedi tak mu uhnem, ked nikto nepride dobre pre mna

ked mas miestenku mas sa dostavit a sadnut si, ked tam nesedis tak je to volne

13 Mar 2019, 20:24
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

ja som si v rychlosti prebehol prepravny poriadok a teoreticky by to obsadenie kupe mohlo ist koli tomuto bodu:
Cestujúci je povinný: za každé neoprávnene obsadené miesto zaplatiť cestovný lístok (obyčajné celé cestovné podľa druhu vlaku a vozňovej triedy)

takze ak by ste tie miesta obhadzali vecami a odmietali ich dat prec a dokazali sa vyhnut vsetkym konfliktom s vlakveducim a ostatnymi cestujucimi, tak mate vyhrate :D

13 Mar 2019, 20:37
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

v Rakuskych RailJetoch su digitalne displeje, ktore ukazuju rezervacie miesta a pravidlo je take, ze ked mas rezervaciu, tak do 10 minut od odjazdu zo stanice mas sediet na mieste, inac rezervacia prepadava a ak tam niekto sedi, tak ti nepomoze ani vlakveduci, ani papier, ze si si kupil rezervaciu. raz mi takto v preplnenom vlaku na miesto sadla nejaka teta, nastastie bola reasonable a miesto mi nechala, lebo objektivne som mal problem sa k miestu dostat cez dav ludi.

14 Mar 2019, 10:20
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť