kúpa tabletu

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
babyliss
Novice
Novice

kúpa tabletu

Príspevok od používateľa babyliss »

Dobrý večer. Chystám sa kúpiť tablet. Potrebujem aby tam bol aj word a excel. Chcem sa opýtať či sa dajú stiahnuť pre android, a či pôjdu aj bez netu. Keď tam niečo napíšem, či mi to uloží. Nerozumiem sa tomu preto prosím o pomoc, či to je vôbec možné. Ďakujem za odpovede.
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: kúpa tabletu

Príspevok od používateľa hojko »

Ano, Word a Excel je pre systemy Andorid, Windows Mobile a aj iOS. Ale pocitaj s tym, ze praca na takomto tablete, pokial potrebujes nieco pisat, nahadzovat atd..., dost krkolomna a mozno by bolo lepsie tam pouzit aj externu klavesnicu. Aky je tvoj rozpocet???
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

https://play.google.com/store/apps/deta ... ffice.word
https://play.google.com/store/apps/deta ... fice.excel
Ale sú to okresané verzie.. ak chceš pracovať prevažne s týmito aplikáciami, nebolo by dobré kúpiť tablet s Windowsom? Tam by hádam mohli byť plnohodnotnejšie aplikácie.. či?
babyliss
Novice
Novice

Príspevok od používateľa babyliss »

Cena by mala byť do 250 eur. A za to asi.dobrý tablet s windowsom nekupim, či?
STomko
King
King

Príspevok od používateľa STomko »

Tak napriklad lenovo miix 300 32GB je v alze za 259€: https://www.alza.sk/lenovo-miix-300-10i ... 783762.htm

64GB varianta je za 279€. Podla mna fajn kupa, ak to samozrejme nechces na hranie nejakych vysostne android hier a podobne. Treba ratat len s wifi (ziadne 3g ani LTE), na druhej strane je to full desktopovy windows, takze vsetky aplikacie co aj na beznom pc. Siel by som do 64GB varianty.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ja som tiez teraz vyberal tablet, podmienka bola aby tam bol windows.

po tom co som videl co sa predava na slovensku (viz to lenovo vyssie) tak idem urcite do nejakeho cinana. za menej penazi zozenie clovek podstatne vykonnejsie stroje.
samozrejme zaruka je tam obmedzena (iba rok a aj tak to asi nebude uplna idealka s cinanmi to riesit) ale radsej to risknem ako vyhodit 250 eur za hentake lenovo (ni switch10 za 350 eur nie je ziadna slava).

ja som sa nakoniec rozhodol pre cube iwork11, stoji 250 dolarov, k nemu dockovaciu klavesnicu a aj keby mi ho odchytila colnica tak sa mi to cenovo stale oplati.
najlepsie je ze ma wacom digitalizer, sice to nie je nic co by som zivotne potreboval, ale potesi.
no a parametre? full hd displej, 4gb ram, 64gb emmc, slusna baterka.

pokial chces investovat trochu menej, tak potom teclast x98 plus, pekne kovove telo, displej ma 2048 x 1536 a 4:3 pomer (co je idealne na tablet, urcite lepsie nez 16:9) a baterku ktora vydrzi cez 8 hodin.

dobra stranka na taketo tablety je http://techtablets.com/

samozrejme nie kazdy by do toho isiel, tie tablety nie su dokonale, ta cena sa na niecom odrazi. napriklad vacsinou nemaju tvrdene skla (mne to ale do obyvacky moze byt jedno), na tom cube sa vraj skrabe zadna strana lahko. no a samozrejme ta zaruka. tiez je sanca ze chytis vadny kus a budes musiet posielat naspat do ciny.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Nebol by lepsi maly netbook s Win a klasickym Office alebo OfficeSuite?
laforez
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa laforez »

Vsak nech najprv napise naco to konkretne potrebuje, potom sa bude lahsie radit.
Scorpion90
King
King

Príspevok od používateľa Scorpion90 »

Nejdem zakladat novu temu, potrebujem v podstate to co uzivatel vyssie. Nesledujem situaciu na trhu, tak si necham poradit.

Potreboval by som tablet do prace, pretoze sa mi nechce vlacit sluzobny notebook stale so sebou, ked idem mimo kancelariu a potrebujem zapisat len par udajov do tabulky.

Podmienkou je 10 palcov a aby tam bol Excel. Pripojenie USB je asi samozrejmost,ci? Ak nie, tak aj to. Ziadne dalsie pozziadavky nemam. Cenovo by som sa rad zmestil do +-150€. Nemusi byt novy. Dik
spojka13
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa spojka13 »

Zdravíčko,
mám taku úlohu na vianoce, mám za úlohu nájsť tablet pre svokra. Chodieva pracovat do zahraničia, a chcel by niečo čo by zvládalo nejaky videohovor, a prehravanie filmov. Ja som už trochu mimo tychto veci, kedže roky už využívam iba iPad. A vôbec nemam ponatia čo je teraz akože "lepšia voľba" v rámci tohto segmentu.

požiadavky:
- viedohovory (messenger, skype)
- prehravanie filmov
- nemalo by to byť niečo čo za rok bude súce na vyhodenie
- rozpočet do 150e (ak je to vôbec možné)

ďakujem za každý tip.
heker
Redeemer
Redeemer

Ta cena je dost nizka. Toto je jedine take co som na Alze nasiel, aby to malo FullHD IPS displej. Ostatne su TFT alebo ine shity.

https://www.alza.sk/lenovo-tab-m10-full-hd-2-16-gb-black-d6110189.htm
aacid
Addict
Addict

ja by som radsej priplatil za galaxy a7. mozno nema ips panel, ale to si predpokladam ze svokor ani nevsimne. datart aj hej ho maju za 205, je to cez rozpocet, ale aspon je to uz trochu normalny tablet.

to lenovo ma iba 2gb ram, iba 16gb pamate a navyse vsade citam aka je lenovo nadstavba tragedia.

alebo potom z ciny teclast p20hd ci alldocube iplay 20, obe stoja menej ako 150 eur a maju lepsie parametre nez lenovo alebo samsung.
len pochybujem ze ti to z ciny pride do vianoc.

ja tom teraz zvazoval kupu tabletu a vyslo mi proste ze do 200 eur cinana (alebo ten a7) ale vsetko su to tazke kompromisy a radsej by som priplatil za nejaky poriadny tablet (teraz napriklad galaxy tab s5e sa da kupit za 300 eur co je paradna kupa, lepsie nez napriklad galaxy tab s6 lite)
brm
Darca
Darca

Samsung S5e je ešte furt dobrá kúpa? Jednotlivé obchody ho už začínajú vyraďovať (alza, nay) a v ostatných obchodoch sa cena furt drží na úrovni 420€. Najnižšiu cenu som našiel na Marzo.sk s dopravou za 380€. Alebo za tú cenu už radšej niečo iné? Predvianočnej ceny 300€ sa už asi nedočkám.

Môj Huawei MediaPad M2 už akosi nestíha a chcel by som niečo novšie a svižnejšie na domáce použitie.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

ja som kupoval WiFi verziu S5e asi pred rokom a pol za 10.000CZK (~385eur) z alzy. to ta cena zatial moc neklesla.

na domace pouzitie urcite zatial dostatocne. pouzivam ho tak na 1h denne vecer u telky, nabijam tak raz za tyzden. nepride mi, ze by tam nieco nestihalo. nehram tam ziadne hardcore 3D hry, ale na browsovanie netu, jednoduchsie hry atd., je to v pohode.

velke plus davam tiez zvuku (4 repraky, Dolby Atmos) a displeju (AMOLED - cierna je fakt cierna), vsetko vyzera a znie fakt dobre. fotak slabsi, ale ten osobne na tablete nevyuzivam vobec.
aacid
Addict
Addict

ja ked som si porovnaval s5e vs s6 lite tak mi vysiel lepsie s5e. jedina vyhoda s6 lite je ze ma pero a 3.5 jack.
s5e je lahsi, ma 4 repraky a podstatne lepsi displej (amoled vs tft).
potom este take drobnosti ze rychlejsie nabijanie ci lepsia kamera (to mi u tablete nepride podstatne).

takze pokial potrebujes jack a myslis ze vyuzijes s-pen (co je pre mna celkom lakadlo osobne) tak s6, ale inak je s5e urcite lepsi.
mna od s6 lite uplne odlakal ten displej, ostatne by mi az tak nevadilo, ale povodne som pozeral aj na galaxy a7 (co je inak super kupa za 200 eur) a tam som chapal ze displej vypada lacno, ked je to lacny tablet. ale u s6 lite vypada ten displej uplne rovnako lacno. (v alze ich mali jeden vedla druheho).

ja som nakoniec nekupil nic, povedal som si ze tablet realne nepotrebujem :D ked budem mat nejake peniaze na vyhadzovanie tak sa zamyslim ci chcem s-pen, ak hej, tak radsej priplatim za s7 (nejaku akciu vychytat), ak nie tak budem dufat ze s5e este bude niekde na sklade :D
brm
Darca
Darca

Oukej, čiže v podstate zatiaľ za tú cenu nič lepšie asi nie je. No a teraz dilema, či ho vziať teraz za 380€ alebo čakať ešte nejakú akciu - s rizikom, že ho možno dovtedy vypredajú úplne. Na to sa asi musím vyspať. :) Aj víkendovky na samsung.sk na tablety sú iba vo forme zľavy na mobil pri kúpe tabletu. Nejakú novinku od Samsungu som zatiaľ tiež nevidel.

Inak použitie rovnaké... večer pri telke, web a sociálne siete, k tomu ešte CSFD. Žiadne 3D hry, ani žiadne konferenčné hovory, sem tam nejaký youtube. Súčasný MediaPad M2 mi už nestíha, musel som kopec appiek odinštalovať a nechať si v ňom iba 4-5 najpoužívanejších - a aj tak sa zakuckáva. Pozeral som na A7, S6 Lite - na S6 lite sa bojím TFT a na A7 sa bojím 3GB ramky. Na S5e mi vyhovuje aj pomer 16:10. Jack 3,5mm som použil asi 2x... viac by mi chýbal odtlačok prsta, keďže občas ho beriem aj na cesty. S-pen som nikdy nemal, čiže chýbať tiež nebude, foťáky sú nepodstatné. Značkám Lenovo a Huawei by som sa rád vyhol.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one3=10158
aacid
Addict
Addict

ak chces kupovat teraz tak kupuj podla mna. kedze s5e je vybehovy model a predpokladam ze nie sme jediny co si uvedomuju ze je podstatne lepsi nez jeho nastupca s6 lite, tak nemyslim ze cena pojde dole, skor sa minu zasoby.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

A ipad 2020 nie je v hre? Síce hrozný dizajn a menej ram (3gb) no má výkonnejší cpu a v spojení s viac odladenim systémom by to nemuselo byť zlé. Vyše roka používam ipad pro (trochu vyššia liga, no stále ma oproti androidu "len" 4gb ram) a k android tabletu by som sa už nikdy nechcel vrátiť.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

ja by som tiez uz siel len do ipadu.. aj pre android usera.. za tu cenu neporovnatelne lepsie nez akykolvek android tablet a mas istotu ze vydrzi o dost dlhsie.. :)
heker
Redeemer
Redeemer

aacid napísal: 29 jan 2021, 14:43 predpokladam ze nie sme jediny co si uvedomuju ze je podstatne lepsi nez jeho nastupca s6 lite
Nastupca je Tab S6, nie S6 lite.
Napísať odpoveď