Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 29 Mar 2017, 12:13

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Kvalitná turistická obuv
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Kvalitná turistická obuv
Zdravím Vás, hladam kvalitnu turisticku obuv pre dospelych ale aj pre deti, neviete mi poradit, kde najdem kvalitu a za dobru cenu? pozeral som na sportove eshopy a ceny sa mi zdaju prehnane. Dakujem za kazdy tip.

06 Nov 2013, 13:58
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Kvalitná turistická obuv
Čo je podľa teba rozumná a prehnaná cena?

06 Nov 2013, 14:47
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

zrovna teraz má sportissimo veľké zlavy na obuv: http://www.sportisimo.sk/panska-obuv/
tiež som si z tade kupoval alpine pro topánky na zimu

06 Nov 2013, 14:54
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Kvalitna turisticka obuv musi byť draha. To nie su bežecke "botasky", tak tie materialy musia byť odolne a niečo vydržať. A preto su aj drahe.

06 Nov 2013, 15:55
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Audio - nechcem ti kaziť radosť, no vydávať Alpine Pro za kvalitnú turistickú obuv... (súdiac podľa názvu témy) :( To už radšej Salomon (aj keď ani to nie je žiadne veľké terno)

10 Nov 2013, 0:50
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Stoporko píše:
Audio - nechcem ti kaziť radosť, no vydávať Alpine Pro za kvalitnú turistickú obuv... (súdiac podľa názvu témy) :( To už radšej Salomon (aj keď ani to nie je žiadne veľké terno)

ja som nenapísal že som si kúpil kvalitnú turistickú obuv :) ja som mu iba dal tip na obchod, kde majú teraz relatívne veľké zlavy na obuv :smt006

10 Nov 2013, 10:20
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Stoporko píše:
To už radšej Salomon (aj keď ani to nie je žiadne veľké terno)

Salomony su praveže dobre. Akurat že su už v takej cenovej, kde už maju produkty špecializovani vyrobcovia ako Salewa, Scarpa, Asolo, Garmont, Mammut... čo je lepšia kupa.

Keď chce niekto nakupiť lacno a dobre, tak trekingovu obuv aku bežne v obchodoch nemaju, dostať v pracovnych odevoch (stači vygoogliť) za veľmi rozumne ceny. A tie topanky nie su žiaden shit kedže musia splňať ochranne pracovne normy (teplota, vlhko, tlak...). Niekde maju aj detske.

11 Nov 2013, 9:03
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

turistická obuv nie je o tom, aby v nej bolo teplo sucho a ochránila ti prsty pred padajúcim kladivom. Chcel by som vidieť pracovnú obuv s membránou a vibram podrážkou. A to sa ešte nebavíme o desiatkach iných veciach čo ti v prírode po chôdzi po kameňoch treba a pracovná obuv ti bude dobrá akurát tak na otlaky. Možno že v niektorých obchodoch s prac. odevmi majú trekovú obuv, ale to môžeš už potom spomenúť aj lidl kde čas od času majú trekovú obuv

11 Nov 2013, 9:08
Profil  ICQ  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Že je to pracovna obuv, neznamena že su to baganče. To žiješ za opicami. Pracovna obuv do lesa ma uplne ine parametre ako na stavbu. To je obuv pre ľudi ktori pracuju v lese, na horach atd. A to prave neznamena tie hluposti čo pišeš že to ma ochranu prstov atd, kedže tam nie je potrebna. Je to hlavne o pohodli. Takže važne netušim o čom točis.
A tie drahšie samozrejme maju aj Vibram aj goretex a pod. A inu nejaku membranu ma kdejaky činsky odpad, takže to je najmenej. A to už nehovorim o tom, že nie všetko čo ma Vibram je aj kvalitne. To netušim kde si nabral.

11 Nov 2013, 9:34
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Ryan Giggs píše:
Že je to pracovna obuv, neznamena že su to baganče. To žiješ za opicami. Pracovna obuv do lesa ma uplne ine parametre ako na stavbu. To je obuv pre ľudi ktori pracuju v lese, na horach atd. A to prave neznamena tie hluposti čo pišeš že to ma ochranu prstov atd, kedže tam nie je potrebna. Je to hlavne o pohodli.

súhlasim s tebou, aj ja nakupujem turistické topánky v shopoch s pracovnou obuvou - nie vyslovene baganče, ale dostať tam seriózne pohodlné topánky, v ktorých sa dobre chodí po horách...a nevysolím za nich 100 ečiek... neviem, či môžem použiť aj linky, ale skúsim ... kupoval som odtiaľto http://www.wintoperk.sk/ aj z http://peronslovakia.sk/ - cenovo neporovnateľne lepšie ako kvalitou podobné originál treky

14 Nov 2013, 12:20
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Ako byvaly predajca v sportovom obchode ti naozaj mozem odporucit kupit si salomony na slovensku turistiku uplne postacujuce. Na trhu sa predavaju v cene okolo 80€ co je este aj prijatelne. predavaju sa rozlicne ale aj rovnake modely v roznych obch. sport. maloobchodoch. Najprv by si si mal spravit maly prieskum trhu, aby si kupil najvyhodnejsie. Pobehaj obchody Sportisimo, Capricorn, ale aj Exisport, Intersport (zalezi na tom, v ktorom meste sa nachadzas). Co sa tyka lacnych a kvalitnych znaciek, odporucal by som Sports Direct, no neviem ako su na tom s obuvou, nakolko ja som sa pri poslednej navsteve zamieraval skor na oblecenie.

26 Nov 2013, 0:06
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

...nechal som sa inšpirovať touto témou a rozmýšľam nad kúpou nejakej kvalitnej turistickej obuvi...vyberám si výhradne z radov pracovnej obuvi...potrebujem niečo do lesa, čo zvládne každý terén...keďže som nikdy turistickú obuv nevlastnil tak vôbec neviem, podľa čoho si mám vyberať...investovať by som do toho chcel cca 30 - 45€...môžte mi dať aj konkrétne typy...ďakujem...

//...zatiaľ som si vybral toto...
http://pracovneodevyzigo.sk/component/p ... Itemid,43/

15 Dec 2013, 21:25
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Pri tej cene asi toho veľa nenavymyšľaš.
Určite vyberaj niečo kožene, ak to chceš aj mimo chodnikov. Žiadne textilne. Idealne s nejakou membranou, a samozrejme dôležite je impregnovať.

16 Dec 2013, 10:29
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Inak pozerám, že na obrázku je GORE-TEX a v popise je nejaký GO-TEX. Tak len aby to nebola nejaká lacná napodobenina membrány, ktorá nebude mať funkčnosť a nohám to bude škodiť. Tá cena nezodpovedá tomu, že by to mal byť Gore-Tex.

16 Dec 2013, 17:35
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Goretex to samozrejme nie je. To ale neznamena že to je jedina membrana aka existuje a aka funguje. Takych membran existuje kopa.

16 Dec 2013, 17:43
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

To viem, že je ich veľa. Ja som ho len chcel upozorniť, aby práve táto membrána nebola nejaká somarina, kde bude napríklad zatekať, alebo sa noha rýchlo spotí, začnú smrdieť ponožky a tak. Aby vedel, že to nie je Gore-Tex.

16 Dec 2013, 17:54
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Premoknuť to za určitych okolnosti premokne, to ale aj Goretex. Jedine gumaky su 100% nepremokave.

16 Dec 2013, 18:15
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

...hej, pozeral som, že Gore-Tex + Vibram topánky išli od 120 € hore...

17 Dec 2013, 0:28
Profil  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Ano pretoze vela priplacas za znacku. Tie firmy si vybudovali meno, preto si pytaju vela za licencie. Pritom ti rovnako dobre moze posluzit aj ina membrana a ina podrazka. Tym nechcem povedat ze nejake topanky (napr. aj tie co si vybral) za 50 eur budu lepsie ci rovnako dobre ako take za 120, ale kludne byt aj mozu.

A co sa premoknutia a potenia tyka, tomu sa nevyhnes ani u Goretexu. Fyziku proste neoj*ebes. Tiez to m len nejake konkretne parametre a ked sa tie hodnoty prekrocia, tak aj Goretex je bezmocny.
Ako ochrana pred lejakom staci membrana aj s 8000 mm vodneho stlpca. A to aj ten Gotex asi splni. Goretex ma tusim 28000 ale staci chodit niekolko minut po mokrej vyssej trave, kde sa to bude motat pod nohy a ten tlak bude vyssi a hned je problem. To iste v ohyboch topanky alebo mieste kde je silno stiahnuta mokra snurka.

To iste priedusnost, pokial v tom bude clovek napr. behat a este napr. v mokrom snehu a pri vysokom rozdiely teploty medzi vnutrom topanky a povrchom, to nebude stihat odvadzat pot a bude kondenzovat. A clovek zmokne zvnutra.

Aby som to uzavrel, zalezi na co to chces. Ak na nejaku vaznejsiu castu turistiku, ci napr. celodennu robotu v lese by som investoval podstatne viac. Ak na nejake 3-4 hodinove vylety (huby, vencenie psa, prechadzky...) tak tam je asi zbytocne minat vela.

17 Dec 2013, 7:18
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

...no, aby som mohol pri geocachingu po lese behať priamo za šípkou...

17 Dec 2013, 7:24
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť