Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Okt 2019, 15:22

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
laser nosova sliznica
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok laser nosova sliznica
Ahojte, toto fórum len čítam a nezapájam sa, no potrebujem sa niečo spýtať, tak som sa registroval. Dúfam , že to nepôsobí ako reklama alebo podobne a nezmažú mi to admini.
K veci
Mám už dlhodobo plný, upchatý nos, bol som viackrát na ORL alebo u alergologičky, kde mi predpísali tabletky, alebo sprej, pri ktorom môžem prísť o čuch- povedala mi to všeobecná (tak som to ani neriešil potom). Čo som si načítal, ide o chronickú nádchu, kde má pacient zdurenú sliznicu, znemožnené plnohodnotné dýchanie obomi nosnými dierkami a občas steká hlien. Skúšal som aj nejakú alternatívnu liečbu koloidným striebrom a euphorbiom- kvapkami ale nezabralo.. V poslednej dobe som čítal o laserovej mukotómii ale keď som volal do NR tak to tam už vraj nerobia... a názory sa líšili
Na toto fórum chodí relatívne dost ľudí a preto sa chcem spýtať či niekto neriešil niečo podobné a nevie mi nejak poradiť, prípadne či sa z toho dostal
Ďakujem

10 Jún 2019, 9:00
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: laser nosova sliznica
nepouzivaj sprej a hotovo.. vydrz tyzden - dva bez spreja a potom to bude lepsie... ja to mam tiez, ale radsej ked som chory proste smrkam, alebo dycham ustami a pockam, kym to prejde.. + cele leto alergia... ale da sa to prezit, tie spreje su des, iba zhorsuju vsetko..

10 Jún 2019, 9:12
Profil  Facebook  WWW
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

ahoj, no lenže ja sprej nepoužívam vôbec- žiaden olynth ani muconasal.. Ja to tak práveže držím už asi 10 rokov a celkom mi to vadí a chcem to už aktívne riešiť .. zmieňované spreje to len zhoršujú

10 Jún 2019, 9:15
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ja riesiem nieco podobne, mam to dlhodobo, ale az zaciatkom roka som to zacal riesit. Takze navstivil som ORL ambulanciu a bral som nejaky sprej, ktory vobec nepomaha, povedla by som, ze je to este horsie.

Po cca mesiaci som mal prist na kontrolu, bol som tam 3x a ani raz ma nezobrala, ze uz neberie ludi (ja tu nebudem vstavat o 6.00 :roll: ) Takze moje snahy o liecenie su uz blizko nule.

Thats it. Ale co mi hovorila, ze posledna moznost je operacia priehradky :roll: Mama co robila na ORL (ambulancia a oddelenie) asi 10rokov ako sestricka ma od toho odhovara, ze nemusi sa to stale podarit a je to celkovo blud, ze uplne kazdy ma vybocenu priehradku. :mrgreen:

10 Jún 2019, 9:46
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

bratranec bol riesit priehradku v BB .. kazdopadne podla mna priehradka s tym nic nema.. je to napuchnuta zdurena sliznica. Kua asi ozaj zacnem riesit tych zazracnych lekarov anjelov :smt033 co davali v reflexe..

10 Jún 2019, 11:07
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

skusal si tu kanvicku na vyplachovanie nosa? ja to sice este nepotrebujem, ale poznam par ludi, ktorym to dost pomohlo... bud vyplachovat vincentkou alebo morskou vodou.. kazdy den.. jeden chalan si vyplachuje denne rano nos stuenou obycajnou vodou a tiez to pomaha.. Este ide o to, kde byvas, aku mate vlkost vzduchu. (v bytovke sa mi to zhorsilo, kedze tam je ovela suchsi vzduch) Skus napriklad ist na par hodin do solnej jaskyne.. tiez dobra vec

Prílohy:
Kanvicka Rhino Horn_vyplach nosa.jpg
Kanvicka Rhino Horn_vyplach nosa.jpg [ 83.37 KiB | Zobrazené 522 krát ]
10 Jún 2019, 11:13
Profil  Facebook  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Akosi som z tých príspevkov nepochopil tú liečbu, lebo to, že máš chronickú nádchu môže mať 3 príčiny: autoimunitné ochorenie, bakteriálne/vírové ložisko alebo mechanická prekážka. Prípadne kombinácia viacerých.

Ale ty sa liečiť na nič nechceš, nos máš podľa teba v poriadku, ale uvažuješ o vypálení sliznice laserom, čo je dosť invazívna metóda? Nechápem. Navyše sliznica v nose má predsa nejakú funkciu a nemáme ju tam zo srandy.

Zuby máš v poriadku? A prínosové dutiny?

10 Jún 2019, 11:25
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

pockaj, to bolo teraz na mna ? lebo neviem teda u mna kde si zistil, ze sa na nic liecit nechcem

10 Jún 2019, 12:29
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť