Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Apr 2019, 19:16

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Myšlenky na rozchod
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok Myšlenky na rozchod
Díky chlapi :psssst:

18 Jan 2019, 23:33
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Myšlenky na rozchod
Tvoj a jej vek?
Nefajčím a nemám skúsenosti s frajerkou fajčiarkou, ale nechcel by som takú babu za frajerku ak by som sa uz na zaciatku dozvedel že fajčí. Ale mi trošku príde smiešne že aj ty aj ona hulite trávu a to ti nevadí si dať taky humus do ust ale cigarety ti vadia.
Ohladom ostatních vecí hod snou uprimnu reč a snád to pomôže, ak nie bud jej to toleruj, alebo uz trošku prísnejšie povedať, ze nemáš chuť ju čuchať a bozkávať smradlavu od cigariet alebo ja neviem čo, treba o tom znovu hodiť reč.
Daj vedieť ako to dopadlo ked to poriešiš.

19 Jan 2019, 0:00
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ja za seba mozem napisat presne to na co sa pytas, pretoze ja som nefajciar a moja byvala fajcila. Boli sme spolu dlho, viac ako ty s nou. Sice sme spolu nebyvali, ale planovali sme spolocne byvanie. Prespavala u mna, ja u nej, takze som mal zazitky od jej rannej cigarety so zalepenymi ocami az po tu poslednu, ked rozospata fajcila este o jednej v noci na balkone. Skusim to vziat alebo tak postupne.

Od sameho zaciatku vedela, ze nefajcim a logicky predpokladala, ze mi to bude vadit. Predpokladala spravne. Ked sme spolu zacali chodit len tak von, to bol asi ten prvy mesiac, tak si davala na tom zalezat. Ked sa chystala za mnou, tak posledna cigareta, potom si poriadne umyt zuby, usta voda, pripadne zuvacka, dala si fakt zalezat a vobec som to necitil. Ked sme sa lucili a boli niekde von, tak sa ma spytala, ze ci si moze zapalit. Zapalila, pokecali sme, iba nastavila lice na pusu a odisla. Ako cas ubiehal, presiel mesiac, dva, mozno tri a ona sa s fajcenim ako keby viac osmelila. Davala si stale zalezat na to, aby pred stretnutim nefajcila, dokonca nosila v kabelke zubnu kefku, aby si pripadne aj po robote este stihla umyt zuby, to iste u mna alebo u nej. Ale potom zacinala pomaly fajcit aj pri mne ked sme boli von na prechadzke. Ked sme isli so psom, tak ako prve ju zaujimalo kde su cigarety a zapalovat, nezaujimalo ju kde su kluce, aby sme zamkli, kde je voditko od psa, ze ci je vonku zima alebo nie, najdolezitejsie boli cigarery. Par krat sa stalo, ze som jej v emociach povedal, ze hadam su aj ine dolezitejsie veci, vzal som cigarerty a mal som ich v nohaviciach ci bunde, ale dal som jej az po pol hodinu ci hodine cigarety. Ked si ich niesla ona, tak prva cigareta bola hned po minute ako vysla von, dalsia mozno za 20 minut.

Zacali sme chodit spolu poobede na kavu, mala rada kavu, takze k tomu samozrejme cigaretu. Nie jednu, ale rovno tri, aj styri. Co som neznasal bolo, ze sme prisli do centa mesta, vystupili z auta, ledva boli dvere zabuchnute a uz som pocul zkrtat zapalovac. Niekolkokrat som jej povedal, ze ked vidim slusne oblecenu zenu s kabelkou, lodickach a ako ma potrebu ist centrom mesta s cigaretou v ruke, ze mi pripada ako kur*a. Pochopila obcas, obcas nie. Ked pochopila, tak nefajcila a dala si cigaretu az v kaviarni. Neskor jej to bolo uz uplne jedno.

Na dovolenke medzi prvymi vecami do plazovej tasky isli cigarety, co tam po tom ze nebudeme mat vodu a budeme mat smad, ved vodu kupime hocikde na plazi v okolitych stankoch, ale cigareta pocas 3-5min cesty na plazi musi byt. Lahol som si na deku alebo lehatko, zavrel oci, slnko na mna krasne pieklo a zrazu citil cigaretovy smrad. Samozrejme, cigaretka na plazi musi byt. A druha, tretia, stvrta. Potom obed, kava, cigareta. Aspon mala tolko slusnosti, ze si to vzdy zapichovala do piesku a pred odchodom to pozbierala a vyhodila do kosa. Pripadne to hadzala do flasky od vypitej vody alebo plechovky od coly.

Kedze mala rada kavu, tak rano aj vecer si spravila kavu. Nemal som rad, ze sme pozerali film, ona si popijala kavu, medzitym stihla dve cigarety vyfajcit a potom s tym zapachom v kombinacii kava+cigarety si lahla ku mne, nedajboze sa otocila na mna a zacala hovorit. Slusne som jej vysvetlil, ze je to pre mna neprijemne. Niekedy mala lepsiu naladu a hned po cigarete si isla umyt zuby, inokedy bola cigareta prednejsia ako ja. Vedel som, ze castokrat si tym kompenzuje stresy z roboty, niekedy to trvalo aj pol dna.

Na druhu stranu musim uznat, ze ked sme popijali vino alebo nieco ine v bare ci krcme a dala mi pusu, tak mi to bolo jedno, lebo som to necitil.

Ani neviem ako by som to zhrnul, pretoze som vymenoval co mi vadilo. Musim vsak na jej obhajobu povedat, ze v domacnosti sa castokrat snazila pri mne nejfajcit, minimalnu u mna taku moznost nemala, lebo som jej zakazal fajcit na balkone a von sa jej castokrat nechcelo chodit. U nej bola situacia ina, niekedy bola tolerantnejsia, inokedy nie. Neraz videla, ze som sa od nej odtiahol, bol odmerany a ciastocne som ju ignoroval, az kym sama pochopila, ze to bolo kvoli cigaretam, takze sa dvihla, isla si umyt zuby a vratila sa spat.

V principe ako takom ten vztah fungoval aj s jej fajcenim, vyfajcila krabicku denne. Niekedy bola tolerantna a ohladuplnejsia, inokedy to bolo horsie. Za seba tvrdim, ze je to o rozhovoroch a kompromisoch. Nemozes od nej zo dna na den cakat, ze prestane fajcit. Mozes ju vsak postupne na to nastavovat aspon v style, aby to fajcenie obmedzovala, aby nefajcila pred tebou, aby si umyla zuby ked ste spolu a ona mala cigaretu. Len musis ist na to opatrne, jemne a pomaly, aby sa necitila urazena. Lebo bude urazena a bude sa citit, ze jej chces vziat hobby, mozno bude protiargumentovat, ze ty nemas ist na trening. Kto vie co vymysli, ako to bude vnimat. Viem si predstavit aj zivot s fajciarkou, aj deti s nou. Mam kamaratky, aj znamu v nemocnici a vsetky prestali fajcit pri otehotneni, este aj ta znama z nemocnice vravela, ze zena ma taky ten materinsky pud a pud sebazachovy, ze s tym proste sekne ked otehotnie. Za seba tvrdim, ze fajcenie nie je dovod na rozchod. Ako citam co pises, tak mas skoro idealnu zenu, ktora ti toleruje tvoje zaluby, postara sa o teba, nerobi cirkus okolo teba a na oplatku si da ona cigaretku. Za seba radim, zacni sa s nou rozpravat o tom pomaly, nenutene, hlavne ked bude mat dobru naladu.

19 Jan 2019, 0:30
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ak sú jej cigarety jediný problém, tak jej ruky nohy bozkávaj a váž si čo doma máš...

Plus k dobru má v tom, že nefajčí keď je s tebou, to znamená že ťa rešpektuje.

To sa bohužiaľ o tebe povedať nedá, keď tvrdíš "Věřil jsem, že ji dokážu pomoct se dostat dál, posunout se v životě, dospět, že přestane kouřit." - znie to akoby si sa nad ňu povýšil...

A trochu nechápem že stále riešiš tie cigarety, pričom ty si huliprd...

19 Jan 2019, 0:41
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

:psssst:

19 Jan 2019, 1:14
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ja som tú trávu nespomínal kvôli tomu že škodí. Ale kvôli tomu že ti nevadí húliť a potom pokrytecky vyčítaš cigarety.

Tiež poznám prípady ako písal test, preto som písal aby si si vážil ako ťa rešpektuje.

Zmeniť môžeš len toho kto chce, prestať fajčiť musí chcieť ona sama, čo evidentne nechce.

Pokiaľ sú tie cigarety až dôvodom na rozchod, bude to pre ňu bomba. Snáď si nájde niekoho kto ju bude rešpektovať a bude tolerovať jej zlozvyk. Podľa popisu je to totiž celkom super ženská :)

19 Jan 2019, 1:29
King
King
Obrázok užívateľa

Vyzera to tak, ze si nasiel fakt dobru zenu, nikto nie je dokonaly - hladaj konstruktivne riesenie - napr. kup jej elektronicku-cigaretu s nikotinovymi naplnami - ona dostane svoju drogu nikotin (a zvyk potahovat) a nebude vobec smrdiet. Casom mozno obmedzi a prestane, normalna zena s tehotenstvom a detmi fajcit prestane tak ci tak (ak nie je blbka). Napr. nieco take:

https://e-cigarety.heureka.sk/joyetech- ... le-c-1ks/#

19 Jan 2019, 9:42
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

IQos by som odporučil. Jednoznačne! Nesmrdí po tom a ani to nesmrdí.

19 Jan 2019, 10:42
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Je pravda, že mi to fakt vadí, ale když vidím, co popisuje test, tak mi dochází, že se asi fakt snaží - vzhledem k tomu, jak dlouho kouří. Nakonec to přece asi mělo smysl sem psát, protože jste mi pomohli se na to podívat z více úhlů. Do teď jsem viděl jen to, že jde kouřit, ale nevnímal jsem ty věci jako, že si umývá ruky apod. Ani to že v podstatě nekouří tak moc, když jsme spolu. Že si přede mnou nezapálí jsem bral jako samozřejmost, což, jak tady vidím, asi taky není. Pomohl mi taky testův příspěvek, protože když uvážím, že kouří tak dlouho, tak předpokládám že předtím, než jsme se poznali, tak u ní vypadal běžný den asi taky tak. Což mi taky v podstatě už naznačila, ale v té době jsem to nechápal.
Je taky pravda, že jsem si uvědomil, jaké mám štěstí při psaní toho úvodního příspěvku. Dokud jí nezačne být úplně jedno, že mi to vadí a bude to respektovat jako do teď, tak je to z větší části spíš můj psychický problém než problém z její strany.

Finále je tedy asi takové, že mám doma ženu, se kterou máme stejnou představu o rodině, domě, zvířatech a já jsem byl takový pokrytec, že jsem to chtěl zahodit kvůli docela blbosti. Neříkám, že je to jediná chyba v našem vztahu, oba máme chyby a jiné představy, ale když to tak vezmu, tak máme ty opravdu důležité věci společné a když pominu to kouření, tak si dokážu představit, že spolu strávíme život.

Ještě dodám, že IQOS používáme a nevadí mi, navrhl jsem ji to, protože s e-cigaretama jsem měl zkušenost, nevadí mi, když mi to kouří v autě (nejdřív se taky vždycky zeptá), nevadí mi, když to kouří vedle mě v posteli. Ale spíš než že by kouřila IQOS místo cigaret mi přišlo, že to kouří v mezičase. Teď mi dochází, že kdyby místo každého IQOSu měla jít na cígo, jak to dělala asi v minulosti, tak už spolu asi nejsme. Také ji docela obdivuji, že ji to drží (což je nejspíš jen kvůli mně), protože když jsem to chutnal, tak jako bývalý kuřák, musím říct, že to cígo nenahradí.

19 Jan 2019, 11:11
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ja sj tiez myslim podla toho co pises, ze mas super zenu. Ja by som ju kludne vzal, ak ju ty teda nechces kvoli fajceniu, ja to dokazem prezit.

Ja ti poradim jednu vec, pretoze vidiet, ze ti na nej zalezi a uvedomujes si aj to, ze si mozno prilis prisny a neohladuplny na nu. Vezmi ju najblizsie dni na veceru, daj jej pociti, ze jej na tebe zalezi, spravte si vecernu romantiku a nezne skus nadhodit k tomu fajceniu, ci to bude pocas vecere alebo pocas spolocneho zaspavania.

20 Jan 2019, 17:47
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia