Nabíjanie telefónu

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
Pheonix
Light Star
Light Star

Nabíjanie telefónu

Príspevok od používateľa Pheonix »

Potreboval by som poradiť ohľadom nabíjania Samsungu galaxy S6. Telefón je úplne nový včera som ho dostal. Bolo mi povedané že si ku nemu mám kúpiť inú nabíjačku lebo tá čo je v balení je rýchlonabíjačka a tým pádom sa baterka viac zaťažuje a oveľa viac sa skracuje jej výdrž. Je to pravda a mám sa popozerať po inej ?
pidrik
Expert
Expert

Re: Nabíjanie telefónu

Príspevok od používateľa pidrik »

podla mna je to kravina. Vsak si v baleni dostal originalnu nabijacku pre tvoj telefon, tak nech si plni svoj ucel :)
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

To kde ti toto poradili ? Nabíjaj normálne originál nabíjačkou ktorá bola v balení.
nosooo
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa nosooo »

Neviem ako je to u S6,ale ja mam Note 4 a tiez mam tu istu nabijacku na rychlonabijanie a da sa mi v nastaveniach telefonu toto rychlonabijanie vypnut
qwerty-xyz

Príspevok od používateľa qwerty-xyz »

:| pouzivaj pribalenu nabijacku.

rychlonabijanie si bud zapni alebo vypni. rychlonabijacka znamena ze ma schopnost poskytnut k danemu telefonu ktory to podporuje o cosi vyssie napatie a prud.... ked to ty v telefone vypnes, tak si jednoducho telefon potiahne z tej nabijacky standardne hodnoty napatia a prudu a nabijacka mu tie hodnoty poskytne. ako pisem, lysi sa len tym ze VIE poskytnut aj nadstandardne nabijacie prudy a napatie, v pripade ze to dany telefon podoruje.

:| urcite nekupuj zbytocne dalsiu nabijacku a tomu "odbornikovi" co toto prehlasil odkaz, ze ak by mal nabijat bateriu tak aby sa setrila, tak by sa bateria musela nabijat mimo telefonu pri presne danych podmienkach, teplote, a na specializovanej nabijacke. :| inak to nema zmysel. pretoze pri nabijani telefonu su honodty nabijania pocas celeho nabijania STALE INE. nenabija sa rovnako pocas nabijania. nehovoriac o tom ked niekto este telefon pouziva.
androidak
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa androidak »

Je na tom niečo, ja mám Note 4 a bola k nemu klasická nabíjačka (5V/2A) lenže niektoré mobily (aj môj Note, aj S6) podporujú Qualcomm Quick Charge alebo Samsung Adaptive Fast Charging (9V) a nabijú ten mobil rýchlejšie. Tak rozmýšľam či ju kúpiť.
Prílohy
galaxy-note-4-fast-adaptive-charger.jpg
vladenko007
VIP
VIP

Príspevok od používateľa vladenko007 »

androidak
Ja som dostal k NOTE 4 v balení túto rýchlo nabíjačku. Ty si mal normálnu?
Inak pri 28 percentach som pripojil telefón na rýchlo nabíjanie a 100 percent som dosiahol za 1 hodinu 25min. :)
androidak
Medium Professional
Medium Professional

Ja som ho nekupoval úplne nový, bola k nemu originál nabíjačka, ale nie tá rýchla. V podstate je to lepšie, lebo väčšinou robím niečo na mobile a zároveň ho mám na nabíjačke, no a s tou rýchlou sa to neodporúča. Inak tú dobu nabíjania môžme zmerať, zaujíma ma ten rozdiel :)
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ta rychlonabijacka je mozno fajn, ze to rychlo nabije telefon, ze za 10 min nabijania dokaze udrzat telefon par hodin fungovat, ale ta zataz na baterku je prilis vysoka. Nepoviem, ze 2x za mesiac tym nabit telefon, ale nabijat ho den co den, to radsej nie.
androidak
Medium Professional
Medium Professional

Podľa mňa, keď je to na to robené, tak by to malo aj niečo vydržať a nemal by byť problém takto nabíjať smartfón pravidelne.
Ešte k tomu, v nastaveniach>batéria>používanie batérie mám možnosť Rýchle nabíjanie, má toto vplyv na rýchlosť nabíjania alebo niečo podobné pri použití normálnej (5V/2A) nabíjačky?
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Oživím trošku túto tému. Vie niekto povedať, aký vplyv má využívanie rýchlonabíjačky na životnosť batérie v mobile? Čítal som totiž články s rôznymi názormi :smt081
Filip87
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Filip87 »

Vraj to batériu poškodzuje.
typek61
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa typek61 »

ja mam uz 3 roky Samsung S7 Edge, nabijam ju stale cez rychlonabijacku a ziaden problem neni.tak isto mam aj MI 9T uz asi 8 mesiacov a pohodicka :) netreba sa toho bat
robo1152
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa robo1152 »

typek61 a máš zapnuté fast charge na s7? Lebo ja som mal uz po 1,5 roku cca značne slabšiu výdrž na s7 edge, ale zasa neviem určiť či to bolo tým alebo nie, lebo aj predtým ako prisiel fast charge baterky casom strácali kapacitu, veď sa stačí pozrieť na iphone, ten donedávna nemal podporu rýchleho nabijania a baterka tam bezne po roku a pol prd vydrzala...
jimmy_xp
King
King

Príspevok od používateľa jimmy_xp »

Batéria je spotrebný tovar (mobil vlastne tiež). Ak by to platilo, čo sa píše o pomalom nabíjaní, tak iPhony by vydržali s baterkami najlepšie (lebo v balení ak sa nemýlim stále dodávajú len 5V 1A nabíjačku) avšak nie je to tak. Na stole tu mám Mi5 ktorá bola stále nabíjaná QC od roku 2016 a baterka ešte žije (ale je vhodná na výmenu). Rovnako tiež iPhone SE 2016 nabíjaný len 5V 1A, baterka už vymenená.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Rychlonabijanie znizuje vydrz baterie, tu je to potvrdene priamo vyrobcom Oppo: https://www.gizchina.com/2020/05/11/opp ... e-battery/
"In fact, Oppo confirms that its 40W fast charging technology affects battery life by 70%, with the same charging cycle, 15W charging will reduce less with 90% life expectancy."
Druhy dolezity tip taktiez od vyrobcov: Nevybijajte bateriu na 0 % a nenabijajte ju na 100 %. Bateria ma idealnu zivotnost ak ju drzite stale nabitu medzi 20 a 80 %. Pri dlhodobom skladovani ma byt nabita na 50 %.
A treti tip: nenechavajte telefon na noc v nabijacke. Baterii skodi ak je nabita na 100 % a telefon ju udrziava nabitu kratkymi nabijacimi pulzami (99-100 %). Nie je totake zle ako kedysi ked nabijacka stale nabijala plne nabitu baterku, ale tiez to neprospieva. Najlepsie je nabit telefon pred spanim na 80-90% a potom ho odpojit.
typek61
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa typek61 »

robo1152 ano mam to zapnute, lebo mi to pise pri nabijani.kde to najdem v nastaveniach?nikde to neviem najst
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Gothar, pozeral som to a nie je tam žiadny zdroj, len nejaký tweet, dopátral som sa aspoň k tomuto článku, kde sa vyjadrilo aj OPPO a ukázalo výsledky testov, aj keď teraz neviem, či sú to pre 40W alebo 15W https://www.gizmochina.com/2020/05/13/o ... -charging/
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Je to jeden tweet, ale s potvrdenim ze to maju priamo od Oppo. A napriklad aj pri elektromobiloch vyrobcovia neodporucaju pravidelne pouzivanie rychlonabijaciek. Je to dane tym ako funguju sucasne baterie. Ale pri elektromobiloch som videl aj tvrdenie ze do 60-70 % je to ok, pri telefonoch to bude asi podobne. Teda ze prides domov s 20 % baterky, pripojis rychlonabijacku, za 20 minut mas 70 % a mozes ist prec. Tento proces by baterke nemal skodit tak velmi ako keby si ju tlacil do 100 %.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa mikioko »

Ja by som to tak tragicky nevidel. Pri niekoľko stoeurovej cene mobilov je 10€ za baterku nič. Áno baterky na nové mobily môžu byť drahšie ale nik nemení baterku keď ma novy mobil ale najskôr po roku a pol a vtedy je cena bateriek už v pohode.
Ja som napríklad na vlajkovú loď xiaomi Mi8 kúpil originál baterku u nás za 8€ a v servise mi ju vymenili zadarmo. A to museli mobil aj lepiť. Aj keby to celé stálo 30-40€ tak je to akceptovatelna suma po dvoch rokoch a není to dôvod aby som nejako si dával pozor pri nabijani.
Napísať odpoveď