Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Jún 2019, 15:19

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 522 ]  Predchádzajúca  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Ďalšia

Choď na stránku
Najlepšie internetové obchody | e-shopy | Vaše skúsenosti
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Najlepšie internetové obchody | e-shopy | Vaše skúsenost
to je blbost ty si to kupoval na SR tak platia zakony sr a servis moze byt aj v tramtarii

04 Okt 2016, 12:56
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

tak tak

04 Okt 2016, 13:12
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Toto mi napisal majitel obchodu: "Rátajte do tých 30 dní čas od kedy ste zavolali do Lenova až po doručenie notebooku kuriérom. Čas kedy čakali na Vaše vyjadrenie sa do toho neráta."
A tak sa aj stalo, aj ked uz bol notebook na ceste ku mne, aj ked mi reklamaciu zamietli, aj ked mi prisiel list so zamietnutim reklamacie a cenovou ponukou, nestihli 30 dni od nahlaseni reklamacie, mi dali po mojej staznosti dobropis. Notebook ked prisiel poslal som ho naspat predajcovi.

04 Okt 2016, 16:25
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

guess.whoo píše:
no ono ale je to dobry odrb podla mna. Nasi teraz reklamovali telku. najprv nam bolo povedane, ze budu vracat peniaze pretoze sa jedna o starsi model, avsak este v zaruke do 03/17.
min. tyzden v piatok vsak prisla info, ze novy panel nakoniec objednali a budu ho opravovat. reklamaciu som zadal 8.9. a 30 dni je presne 8.10. cize v sobotu.
podla toho co pise zakon im vsak staci poslat doporuceny list, ze tovar je opraveny a moze ho ocakavat v nasledujucich dnoch, co vsak moze byt aj po 30 dnoch pricom TV realne opraveny byt nemusi a ani nie je ako si to overit nakolko ho opravuje servisne centrum kdesi v CR.

Tak aj z toho, čo tu odznelo je tým pádom 30. deň pretiahnutý až na pondelok 10.10., ak ti nepríde dovtedy nič, tak im v utorok napíš, že to nestihli a prosíš si peniažky alebo nech ti dokážu (číslo trackingu alebo potvrdenie), že ti poslali list najneskôr v pondelok (10.10.).

Btw, heker, napadlo mi, prečo mi to nedávalo zmysel - ono vidno, že to s čisto listom o vybavení naozaj takto funguje ale záchranou je, ak by napríklad predajca poslal nielen list ale list, teda protokol spolu s produktom, tým pádom by to už nemohlo byť poslané 30. deň, lebo to už nie je len úradná (alebo ako to bolo nazvané) zásielka - či je aj na to nejaká skulinka v zákone ?

05 Okt 2016, 9:00
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ak by mal predajca poslat mobil, tak ide o ten hmotny ukon, teda ty musis mat tovar uz v 30. den doma. A to by bol teda ten datum co spominas ty. Kedze spravili procesny ukon, tak 30. den staci ako datum z peciatky listu. Taka mala diera v zakone, ktoru teraz zneuzili.

05 Okt 2016, 9:40
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Hmotný úkon aj keby to bol telefón aj s protokolom v balení, že ? Môže byť, lebo ak mám byť úprimný, mne ešte nikdy neprišiel protokol poštou ale vždy aj s produktom...asi správny výber obchodov...

05 Okt 2016, 9:47
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

A pozor ono to funguje aj naopak... vela obchodov, ti ziadny list pri reklamacii neposle a skoro nikto nevie, ze to robit musia..cize ak ti ho neposlu, vies pytat od obchodu prachy....

05 Okt 2016, 12:38
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ale ak ti príde produkt, tak sa to tiež tak berie a rozhodnutie o reklamácii som nezažil, že by nebolo priložené k produktu.

05 Okt 2016, 13:48
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Je kopa obchodov, kde ti poslu iba smsku alebo zavolaju, ze si mozes po to prist. (nie len elektro)

05 Okt 2016, 13:59
Profil  ICQ  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

no v O2 sa to tiez nerobi. posielali sme stale len SMS zakaznikom a ked sa blizila 30 dnovka a zakaznik nechodil tak sme posielali doporuceny list aby sme stihli lehotu

05 Okt 2016, 14:12
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Zas treba pozriet aj do reklamacneho protokolu alebo listu o prebrati. Je mozne, ze clovek svojim podpisom suhlasi s tym, ze bude informovany len sms alebo mailom. Ak to posiela postou, tak by sa mu to malo vratit postou. Cize porovnavat to s osobnou reklamaciou v O2 asi nie je vhodne.

05 Okt 2016, 19:36
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ale zákon bude aj tak nad hocjakou zmluvou.

06 Okt 2016, 10:24
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

V zakone sa pise, ze to ma byt pisomne doporucene oznamene? Mozno to tam je, nevsimol som si to.

06 Okt 2016, 12:21
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ak reaguješ na mňa, tak

Citácia:
Právomoci Slovenskej obchodnej inšpekcie v reklamačnom konaní upravuje § 18 zákona o ochrane spotrebiteľa, v zmysle ktorého, ako je vyššie uvedené, predávajúci je povinný vydať spotrebiteľovi písomný doklad o spôsobe vybavenia reklamácie do 30 dní od dátumu uplatnenia reklamácie.

A iná "interpretácia", teda v inom kontexte

Citácia:
V súlade s ustanovením § 18 ods. 4 zákona o ochrane spotrebiteľa je predávajúci povinný vybaviť reklamáciu do 30 kalendárnych dní, bez ohľadu na to, akým spôsobom kupujúci tovar kúpil. Podľa § 2 písm. m) tohto zákona, vybavením reklamácie sa rozumie ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátenie kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomná výzva na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie. Podľa § 122 ods. 1 Občianskeho zákonníka lehota určená podľa dní začína sa dňom, ktorý nasleduje po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok.

Potom som ešte na inom webe našiel info, že písomnou sa myslí písomná - SMS je telefonická a e-mail elektronická - takže ak niečo reklamuje osobne, tak aj keď je tovar na pobočke, tak musí dať predajca vedieť písomne - napríklad to riešiť tak ako spomínal guess.who. A pri pošte tak, ako sme hovorili predtým...teda v podstate je to to isté, len pri osobnom je tovar na pobočke a pri pošte sa musí poslať.

06 Okt 2016, 13:04
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

vsak ludia dostanu pisomne vyrozumenie ked pridu na pobocku. ale predtym im pride len sms alebo mail a ak nereaguju tak list

06 Okt 2016, 14:54
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Veď jasné, to je v pohode ale v podstate list sa má posielať stále okamžite, či je reklamácia riešená osobne alebo poštou.

06 Okt 2016, 19:00
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ide o to, ze ked mi posielaju tovar, ktory som im posielal postou, tak mi predsa nemaju poslat list ze si mam prist po tovar na pobocku, mal mi rovno prist opraveny telefon a s listom o ukonceni reklamacie.. mna by velmi zaujimalo co by robili keby som sa naozaj 30. den dotrepal nahodou do ziliny s tym ze je 30. den dajte mi telefon a telefon by tam nemali... a v schranke list od nich ze si mam prist ponho na pobocku :D

07 Okt 2016, 7:24
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

no presne.inak s tou nasich TV zajtra je posledny den na dorucenie, vcera im volali, ze sa im pokazilo auto, tak ze do donesu dnes...som zvedavy

07 Okt 2016, 7:59
Profil  ICQ  
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Zajtra (sobota) = posledny den je v pondelok.

07 Okt 2016, 10:15
Profil  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

takze az pondelok..pozabudol som, ze vikend sa pri poslednom dni nepocita

07 Okt 2016, 14:30
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 522 ]  Predchádzajúca  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: ephramko a 3 hostia