Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Nov 2019, 23:53

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Nechcené (vtieravé) kamarátstvo alebo sociopat...
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Nechcené (vtieravé) kamarátstvo alebo sociopat...
Zdravím. Skúsme spojiť hlavy viacerí a niečo vymyslieť ohľadne tejto veci že jeden kolega sa tvári že sme kamaráti ale už to prešlo do takých rozmerov že sa ho chcem zbaviť. Tak poďme od začiatku. Prv to ešte ako tak ušlo, veď na tom neni nič že sa občas porozprávame, dáme nejakú kávu spolu na prestávke ale neskôr už začal pýtať menšie sumy a kadejakú inú pomoc (napr. odviezť autom, zbierať drevo a železo atď.) t.j. aj pomoc aj v súkromí. Už začal byť tak neznesiteľný, že radšej som urobil čo chcel len aby som mal od neho pokoj. Zašlo to však tak ďaleko že mám od neho denne 20 telefonátov, a volá úplne zbytočne že sa iba spýta ako sa mám čo robím, ja mu odpoviem, potom už si nemáme čo povedať tak čakáme kto sa skôr rozlúči, proste volá len aby zavolal. Pýtal som sa ho prečo to robí a on že len tak aby ma počul že som jeho veľmi dobrý kamarát atď. Tak som mu prestal dvíhať, ale vtedy mi v práci na druhý deň vynadal že prečo mu nedvíham, že nevedel čo je so mnou atď. Tak som mu povedal že už bol príliš otravný, tak sa zas urazil že "to sa už nemôžem s tebou ani rozprávať" proste tak zákerne ide že sa s ním nedá dohodnúť, na všetko má odpoveď, všetko čo sa mu nepáči to prekrúti... Chcel ma vtiahnuť do rôznych machinácií, niečo z toho sa mu aj podarilo a už sa mi to časom vymklo z pod kontroly. Pred rodinou som to tajil ale keď som si už musel ísť požičať peniaze od našich tak som sa už musel priznať keďže im bolo divné že nemám keď zarábam. Tak mu brat zavolal a iba mu vysvetlil nech mi dá pokoj a on na to zareagoval tak že v práci mi vynadal že načo sa on do toho montuje a mám ho brzdiť lebo aj on má za sebou ľudí, že on nechce kamarátstvo na jeden deň a tie jeho obvyklé... Vždy to otočí tak že ja som ten zlý a ja môžem za všetko. Keď som povedal nadriadenému že ma otravuje tak zase došiel s tým že prečo na neho bonzujem. Proste nič mu neni dobré a drží sa pravidla "kto neni somnou je proti mne" buď hrám jeho hru alebo mi spraví zo života peklo.

02 Feb 2019, 0:41
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Nechcené (vtieravé) kamarátstvo alebo sociopat...
nerozumiem, on neni tvoja mama, manzelka ani dieta. proste ked s nim nechces komunikovat, tak s nim nekomunikuj. ty nie si povinny mu vysvetlovat preco mu nezdvihas, preco sa na neho stazujes alebo preco s nim nechces byt kamarat.

proste mu povedz ze chces aby ti dal pokoj a nemas dalej zaujem o tom diskutovat. koniec.

02 Feb 2019, 1:02
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

podla mna len dost zly troll.

02 Feb 2019, 2:39
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Prečítaj si knihu od Isabelle Nazare-Aga: Nenechte sebou manipulovat. Som si takmer istý, že ide o manipulátora.

02 Feb 2019, 8:31
Profil  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

To je viac nez jasne, ze ide o manipulatora. Na to si ziadnu knihu citat nemusi.

Na to ti pomoze jedine naucit sa povedat nie. Ludia na to niesu zvyknuty ale pomoze ti to v zivote.
Odmietaj ho a kludne zo seba urob toho zleho. Pokial budes len pred nim ten zly tak problem je vyrieseny.
Casom si na to zvyknes a budes rad, ze ty si ten zly lebo si uvedomis kolko starosti si tym usetril.

Stale mozes byt dobry clovek. To ze v ociach zopar ludi budes zly je uplne irelevantne.

02 Feb 2019, 9:27
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Asi si tú knihu nečítal. To nie je kniha o tom, či je tvoj kolega manipulátor. Ale ako sa manipulátorovi úspešne brániť.

02 Feb 2019, 9:58
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Ano, ide o manipulatora. A trafili ste klinec po hlave. Su ludia ktori si akosi chcu ziskat niekoho do svojej moci manipulovat s nim a robia to psychicky. Tak dokazu vsetko otocit ze obet sa citi zle, ako keby on za vsetko mohol... Pozeral som aj video na tuto temu a tam chlapik hovoril ze oni to vedia tak urobit ze sa este obet ospravedlni aj za to ze existuje. Kto s tym nema skusenosti alebo neni zvyknuty tak sa nevie ako z fleku branit. Zbrkle rozhodnutie nezvyklo dopadnut nikdy dobre tak som sa radsej opytal prv nez budem konat.

02 Feb 2019, 10:10
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Mimochodom, tú knihu mám, môžem ti ju "požičať".

02 Feb 2019, 10:24
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Mas ju v PDF?

02 Feb 2019, 12:59
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

:slap: :psssst: Daj mi tvoju "adresu", kam ti ju pošlem.

02 Feb 2019, 13:04
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

OK a len tak do budúcna ak by sa niekomu niečo podobné prihodilo... Tak proste ak niekde v kolektíve (škola/práca/hocikde) sa stane že je to na hrane šikany teda že ešte nejde o fyzické šikanovanie, ani vyhrážanie iba o enormný nátlak a manipuláciu a nie každý je duševne na to pripravený (veď miernejšiu formu tejto metódy využívajú aj rôzni neodbytní díleri alebo tí tzv. "šmejdi" čo vnucujú starcom haraburdy) čo taký človek môže ešte robiť? Kam sa obrátiť? Prípadne nejaké skúsenosti s podobnou situáciou? Iné je keď sa vám to stane niekde vonku a vy už toho človeka nemusíte nikdy viac vidieť, a iné je ak ide o spolužiaka/kolegu/suseda či nebodaj aj bývalého kamaráta ktorého ste zle odhadli a kvôli nemu musíte meniť aj číslo či v horšom prípade aj školu/zamestnanie...

A kde je vlastne tá hranica keď to už prechádza na násilnosť? Normálny človek pochopí že s ním nič nechcete mať aj z naznačenia, alebo aj keď mu to rovno poviete, nemôže sa uraziť ak má svedomie. Ale títo ľudia nemajú emócie, nemajú hanbu a berú aj preháňanie ako samozrejmosť a keď mu to dáte najavo že ho máte dosť tak sa urazí a začne byť agresívny...

02 Feb 2019, 14:56
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

aacid píše:
proste mu povedz ze chces aby ti dal pokoj a nemas dalej zaujem o tom diskutovat. koniec.

02 Feb 2019, 15:07
Star
Star
Obrázok užívateľa

Kiež by to tak bolo... Už by som oslavoval víťazstvo. On by povedal "a prečo nie?" furt by chodil za mnou a chcel by vysvetlenie prečo s ním nechcem diskutovať... Keby mu to vysvetlím tak by zase otravoval že prečo si myslím že je otravný... Proste ako pijavica, prisaje sa a neviete ss jej zbaviť. Kto nezažil nevie.

Obrazne by som vám to vysvetlil tak že stále argumentuje. Príklad:
Daj mi už pokoj!
Ale prečo ti mám dať pokoj?
Lebo si už doterný!
Ale prečo to tak berieš že som doterný?

Proste sa s ním môžete naťahovať do nekonečna a nedá vám pokoj.

02 Feb 2019, 19:25
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Daj mu facku.

02 Feb 2019, 19:38
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Prečo by si sa s ním mal donekonečna naťahovať?

Oznámim mu že s ním predstavám komunikovať a všetky ďalšie otázky ignorujem.
Zároveň mu oznámim, že si dávam jeho číslo v mobile blokovať, takže nech ráta s tým, že volať nemá zmysel.

Ak je nutná komunikácia ohľadom práce, komunikujem, avšak výhradne pracovne.

Na otázku "máš tú faktúru a ako sa máš?" je odpoveď mám/nemám, zbytok otázky sa ignoruje.

02 Feb 2019, 19:47
Star
Star
Obrázok užívateľa

hughito píše:
Daj mu facku.
špekulanti len na to čakajú...

02 Feb 2019, 22:38
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Povedz mu, že sa s ním budeš baviť už len o pracovných veciach a ak sa ta bude pýtať na čokoľvek iné, tak ho úplne ignoruj, odid z miestnosti, žiadne ďalšie slová, len odid

02 Feb 2019, 23:36
Star
Star
Obrázok užívateľa

V pondelok sa to vyskúša v reáli. Prípadne ešte napíšem výsledok a je to vybavené. Ďakujem vám zatiaľ.

03 Feb 2019, 10:01
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

MayDaySK: Akí špekulanti? Akože čo, zažaluje ťa a bude si to užívať alebo čo? Ale pravda, neviem ako si na tom, aký si typ, aký je on, takže tá moja rada mohla byť odveci.

Každopádne, neviem ako sa vôbec dá do takejto situácie dostať. Ak už nič iné, proste ho rázne slovne pošli doprdele, ako ti tu už riadia a nerieš s ním nič viac, nekomunikuj, choď preč.

03 Feb 2019, 10:21
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

A neni nahodou na chlapov? :D

03 Feb 2019, 10:36
Profil  ICQ  Skype  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť