o2 internet na doma

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Arkaz
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

o2 internet na doma

Príspevok od používateľa Arkaz »

Cauko. Ma tu niekto skusenost s tymto netom? mam doma mikrovlnku cca 22/2 za 20€ mesacne a premyslam dat ten zlaty od o2 kde je max 128/10. fup 500gb mi nevadi. potesil by ma hlavne vacsi upload kvoli kameram na dome. Ak ma niekto toto pripojenie doma je stabilne ? Za tie prachy to znie fajn. Montaz zdarma. Len neviem ako je to s tym zariadenim ked po mesiaci to budem chciet zrusit. ci to musim vyplatit alebo vratim ho.
M&M
Light Professional
Light Professional

Re: o2 internet na doma

Príspevok od používateľa M&M »

Nikto nic ? Taktiez by ma zaujimalo, planujem konkretne biely O2 internet na doma, ktorý využíva 4G LTE sieť. Teraz mam satelitny, chcem prejst na nieco ine koli cene a objeme dat (velmy zly pomer). V casoch ked som zriadoval satelitny internet, nic ine tu pokrytie nemalo. Teraz zacalo mat O2 aj orange. Bude to podla vas stabilne pripojenie? Nakolko ide o 4G LTE tak podla mna by malo byt, ale neviem si predstavit ci to bude fungovat stale tak ako klasicky mobilny 4G internet
sharky-no
King
King

Príspevok od používateľa sharky-no »

niekedy ked mi doma blbne wifi tak samotne 4G (4rka btw 12euro 300gb sa mi zda ze to je) je spolahlivejsie nez moj router :lol: rychlosti su fajn.. pingy hlavne za zleho pocasia budu asi nic moc, ale ked mate satelit tak si myslim ze to bude porovnatelne ak nie aj lepsie... ak mate dobre pokrytie 4g vo vasich lokalitach, tak asi smutni z toho moc nebudete.. ale ja hovorim len o skusenosti s obcasnym pripojenim PC na hotspot a nie na celomesacne uzivanie celej domacnosti...
M&M
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa M&M »

Tak v lokalite kde som, telekom ma super 4G pokrytie (na mobile to ide fakt paradne, no mam net 3GB mesacne), 4KA tu pokrytie bohuzial nema, inak by som uz davno mal tych 300gb za 12e. Telekom bohuzial neponuka takyto ziadny internet na doma, ale len prehnane drahe balicky kde je par GB dat. O2 neviem, ale ma tu 4G takze problem dufam nebude. Samozrejme aj ja vyuzivam len obcasne pripojenie PC (vikendy)
sharky-no
King
King

Príspevok od používateľa sharky-no »

tak si o2 vyskusaj, oni maju balicky, ktore mozes na dalsi mesiac zrusit.. teraz dokonca sa mi zda ze je akcia na 5GB zadarmo, tak testni a uvidis :)
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Tak len male zhrnutie. Dnes mi ten o2 internet namontovali a hned to aj idem vratit. Rychlost ako kedy vyskoci max bol zatial 90mbit no velmi to kolise a je to nestabilne. Navyse pre mna zahadna vec je ta ze na 2.4ghz wifii to ide max 20-30mbit a na 5ghz aZ do 80-90. Router je ale ten isty a teda xiaomi router 4. Velmi ma sklamala ta stabilita niekedy to stahuje 10MB/s potom zase 4 a niekedy to padne aj na 500KB/s. Bohuzial no.. nastastie som objednal cez net takze do 14 dni vraciam.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

To bude zrejme tym, ze 5GHz je menej zarusena v okolii a ma aj vacsiu priepustnost. Ak chces testovat router, tak ten treba testovat v ramci lokalnej siete, teda napriklad pc/disk pripojeny kablom k routru a na druhej strane notebook, vyskusas v ramci siete stahovat na 2,4GHz a na 5GHz, pripadne skusis zmenit kanal.
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

No to hej doteraz som mal ale net 20/2 tak mi to aj ma 2.4 slo v pohode preto som 5ghz nepouzival. Je mozne ze keby od toho providera nebolo 20/2 ale nalr 100/10 tak tiez by bol rovnaky problem. Skor ma ale zaraza ta nestabilita. Napr som dal tahat testovaci 10GB subor a jednoducho na starom nete to slo konstantne niekde okolo 1.5MB/s a pri tomto novom to kolise od 300KB/s az do 10MB/s. Niekedy dokonca aj pri speedteste vyhodilo error alebo web stranku nemacitalo.
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Internet som zrusil pridu si demontovat zariadenie. A preco? Tak ozval sa mi technik ktory to udajne na dialku pozrel. A v skratke. Ked speedtest namera dobru rychlost nemaju co riesit. Pre nich je to vraj smerodajne. No to ze niekedy speedtest namera extremne malo alebo to ze aj pri nameranych napr 70mbit to realne stahuje asi tak 4-10mbit ich nezaujima.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Ja by som rýchlosť meral len a jedine cez kábel. Keď to meriaš cez kábel tak vidíš skutočnosť a potom treba riešiť wifi.
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Ok schvalne som sa napichol na LANko a zmeral rychlost. nameralo 45mbit a subor stahovalo po kabli cca 30-35mbit. Takto nejak mi to slo aj cez tu 5gz wifi no nie vzdy niekedy to dost kolisalo aj pod 5mbit. Mna skor stvala ta nestabilita ze to extremne kolise nie to ze to nejde tych 90-120mbit. No stale ma zaraza ako to slo zle cez tu 2.4ghz siet. Mysli ze router mam dobry ci sa mam poobzerat po niecom lepsom ala cisco alebo synology ?
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Pri wifi je najdôležitejšie si zistiť koľko routrov máš na okolí, keď je to veľká bytovka, kde počítač vidí desiatky routrov, z toho x na rovnakom kanály čo máš ty je používanie wifi nie najlepšie riešenie.

To ti každý čo robí s počítačmi povie, že rýchlosť treba vždy merať cez kábel. Aj keď máš výkonné wifi, keď sú pripojené viacereé zariadenia tak sa rýchlosť znižuje, všetko ti sťahuje, odosiela a keď nemás 100%-ný signál tak rýchlosť ti kolíše a znižuje a to veľmi výrazne.

A tie internety, čo všade ponúkajú sú zdielané, nemáš garantovanú rýchlosť, to by ti vyšlo dosť draho a poskytovatelia chcú ponúkať bombastické rýchlosti a takto to skrátka je. Pri žiadnom štandardnom internete nemáš garantovanú rýchlosť, hlavne medzi 18:00-20:00 je to všade biedne a je veľké spomalenie.

Keď ti ale rýchlosť kolíše o jednej v noci alebo ráno o šiestej tak je ten internet fakt o ničom. Potom že aký je ping alebo či aj ten raz je dobrý inokedy nie svedčí to nestabilite.

Vo webovom rozhraní nie je, že aký máš signál, či nekolíše príjem signálu?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

To je tak, ked niekto ocakava garantovanu rychlost za par eur. Treba si pozriet kolko stoji garantovana konektivita a za kolko sa ponuka internet pre domacnosti.
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Ja som nikde nenapisal ze cakam garantovanu pani zle citate =) Ked som objednaval program 128/10 povedal som si ze ked to pojde aspon 40/4 budem rad. No to ako mi to ,,islo" bolo brutal nestabilne jak slak predchadzajuci inretnetovy prevadzkovatel siel stabilne cca 15-17mbit preto som sa rozhodol k nemu vratit.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Predpokladam, ze byvas niekde na dedine pri Bratislave, kde nema lokalny provider potiahnute kable, takze ti ostava jedine wifi/mobilny internet. Ocakavania, ze to pojde 128mbit, resp. aspon 40mbit boli podla mna z tvojej strany zbytocne prehnane. Myslim si, ze z coho mozes najviac vytrieskat, tak je skutocne daky lokalny wifi provider, ktory poskytuje pripojenie v 5GHz pasme a nie je to tam zarusene. Tam by si dosiahol ako stabilne rychlosti, tak aj stabilny ping.
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Ano byvam na dedine kusok od Ba a ako vravis je u nas len bezdrotove pripojenie konkretne Radiolan. Inak zabudol som podotknut dost podstatnu vec a to je ta ze ten isty program ma sused zamnou a ide mu dost slusne preto som mal od toho take ocakavania. No kazdopadne uz je to bezpredmetne kedze o2 som vypovedal :) nevadi zostanem na tom co som mal a s cim som bol v podstate spokojny.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

O2 je zrejme LTE, u teba moze byt slabsi signal, u neho lepsi. Staci ina skladba strechy, izolacie, umiestnenie zariadenia v dome a uz to chodi inak ako u neho...
kukiak
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukiak »

Mal som tento net objednany, LTE O2 mi ide na mobile bezne cez 50mbs, mal som objednany 30mbs program. Prisiel technik a podla jeho pristroja je signal slaby :D... tak si vsetko zobral a z netu nie je nic...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

ja mam tento net uz treti mesiac a som spokojny. u nas uz nie je volna linka na kablovy net takze jedine riesenie bolo vzduchom. spomedzi providerov je O2 suverenne najlepsi aj ked rychlosti kolisu od 20-60 na downloade nejak mi to nevadi.
staci mi to na bezne browsovanie aj na pracu (mam zlaty program)
Napísať odpoveď