Obmedzená rýchlosť sťahovania.

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
luki25801
Amateur
Amateur

Obmedzená rýchlosť sťahovania.

Príspevok od používateľa luki25801 »

Ahojte. Posledné dva dni mám problem s mojou rýchlosťou sťahovania. Rýchlosť internetu je 100mbps takže v priemere by mala byť rýchlosť sťahovania cca 10-12mb/s. No ak sťahujem cez prehliadač či je to Firefox či Chrome tak je to len 1.6mb/s viac to neprekročí to znamená že to niečo blokuje. To isté sa deje aj cez program Jdownloader pritom žiadny obmedzovač tam nie je nastavený . Jedine kde mi všetko sťahuje plnou rýchlosťou je Steam. A nemalo by to byť žiadným novým programom lebo poslednou dobou som nič také nesťahoval .
A áno mám všade VIP či je to server webshare , fastshare atď. Písal som im a na ich strane nie je žiadna chyba.
Budem rád za každú pomoc lebo nemám ani potuchu čo mi môže blokovať a obmedzovať rýchlosť sťahovania .
Ďakujem za pomoc.
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Obmedzená rýchlosť sťahovania.

Príspevok od používateľa hojko »

Moze ti to blokovat provider. Skus napriklad daky torrent, ze aku dosiahnes rychlost.
luki25801
Amateur
Amateur

Teraz som skúšal je to síce menej ale aj tak je to dosť. V priemere cca 7-8 mb/s. Takže chyba bude asi niekde inde . Lebo ako hovorím Steam, Microsoft obchod ani torrent to neobmedzuje.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

MB = megabajt
mb = milibit
Mb = megabit

1 B = 8 b

Okrem toho
1 B = "jeden bajt"
1B = "jednobajtový"
luki25801
Amateur
Amateur

Ďakujem za info ale bodla by aj pomoc :D
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Tu ti nie je co poradit. Mozes skusit dat nieco stiahnut z webov kde je freeware na stiahnutie, mozes skusit dake speedtesty. Pokial ti to blokuje obmedzuje provider, tak s tym tazko nieco spravis, pretoze to nemas ako dokazat.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Ak ti to ide cez steam rychlo, tak ti zvysok mozno blokuje provider, no vacsinou je to spomalene kvoli load balancingu na danej stranke.
- skus https://www.speedtest.net/ (vpravo dole vyber nejaky zahranicny server a otestuj rychlost)
- skus stiahnut napriklad image na Windows 10 priamo zo stranok Microsoftu, mne to ide takmer plnou rychlostou (26 MBps): https://software-download.microsoft.com ... e954ae1a9d (link je platny 24 hodin, novy si vytvoris tak ze pojdes https://www.microsoft.com/sk-sk/softwar ... /windows10 a napriklad v Edge si nastavis identifikaciu zariadenia na iPad, nastavuje sa to v menu cez F12, potom ti to ponukne priamy download bez toho ich nastroja)
Ked budes mat dobry vysledok v speedteste a aj ten image ti pojde stiahnut plnou rychlostou, tak mas pripojenie v poriadku a urcite ta obmedzuju len ostatne stranky. Ich obmedzenie sa da vacsinou obist cez nejaky download manager, ktory pri stiahnuti suboru vytvori 10-20 pripojeni: stranka moze obmedzit jedno pripojenie na 1 MBps, ale tebe to pojde rychlostou 10 MBps.
Ja pouzivam jDownloader, ale su aj ine alternativy.
V pripade webshare a podobnych stranok to vsak moze byt obmedzenie zo strany providera, ale mozno sa bude dat obist cez download manager.
Napísať odpoveď