Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16 Jún 2019, 5:35

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Partnerka je v kontakte s bývalým
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Partnerka je v kontakte s bývalým
Na začiatku leta som stretol dievča s ktorým sme si hneď padli do oka a o nejaké dva mesiace sme sa dali oficiálne dokopy, hoci sa bála ísť znovu do vzťahu. Toto dievča má za sebou 2,5ročný vzťah. Na začiatku roka ju partner nechal (musela sa od neho odsťahovať) a vraj ju ešte pol roka "ťahal za nos". Podľa jej slov bola na tom tak zle že skoro skončila na tabletkách. Hneď na to ako sa oficiálne rozišli spoznala mňa, takže načasovanie nič moc. Máme vzťah na diaľku, avšak stretávame sa celkom často na celé víkendy. A teraz k otázke. Dievča je v kontakte so svojim bývalým. Dokonca sa sním stretáva (netají to predomnou), napr. za nou prišiel aby mu zatejpovala rameno (je fyzioterapeutka), poprípade najbližšie jej bude on servisovať auto. Vravieva mi ako sa zmenil, že je to úplne iný človek. Ako by ste sa zachovali v mojom prípade?
Na jednej strane viem že ma má veľmi rada, chce aby som sa presťahoval do jej mesta, ale na druhej strane si myslím že kôli tomu že je s ním v kontakte sa nevie posunúť ďalej, popr. že by ho uprednostnila ak by jej dal šancu. Je veľmi citovo založená, určite by ma nepodviedla. Čo by ste robili na mojom mieste? Alebo som len paranoidný?

04 Dec 2018, 10:20
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Partnerka je v kontakte s bývalým
sak co sa boha neporozpravas s nou o tom? to planujes do konca zivota preberat svoj vztah s niekym inym? Ked sa o tom nebudete bavit, tak to nema zmysel ani teraz..

04 Dec 2018, 10:28
Profil  Facebook  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ja sa mozno spytam uplne odveci? ale co je na tom?
porozpravaj sa s nou o tom a vyjasnite si to, ale 3 roky je dost casu na to aby nanho iba tak lusknutim prsta zabudla, hlavne ked ona vie pomoct jemu (rameno) a on jej s autom..

04 Dec 2018, 10:31
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Je to ťažké posúdiť, niektorí ľudia majú "nenásilné" rozchody, keď vedia ešte zachovať určitý stupeň vzťahu s bývalým partnerom. Ale nie si paranoidný a je celkom logické, že sa ti to nepozdáva. Ono inak, než otvoreným rozhovorom s tým asi veľa nenarobíš, len si tam musíš dať samozrejme pozor, aby si z toho nevzišiel ty ako ten zlý, čo je posadnutý žiarlivosťou alebo ju z niečoho už teraz nepodložene obviňuje. Skús jej nejako taktne naznačiť, že nemáš dobré pocity, keď sa s ním stretáva a prípadne sa jej spýtaj, či by to ona brala za normálne, keby si si ty chodil na fyzioterapie k svojej bývalej.

04 Dec 2018, 10:33
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Veď práve preto som napísal túto tému, či to je bežné a som len paranoidný alebo nie. Mne nevadí že je s ním v kontakte, skôr to že sa len pomaly posúva ďalej (určite jej ten kontakt v tomto nepomáha).
Neriešil som to s nou pretože nechcem pôsobiť ako nejaký žiarlivec, lebo niesom. Verím že bývalí partneri môžu byť po čase kamaráti, avšak nejaká dlhšia pauza na zahojenie je IMO nutná

04 Dec 2018, 10:35
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Podľa mňa, ruky od nej preč.

04 Dec 2018, 11:34
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Uf nezavidenia hodna situacia,
Ono po takych rozchodoch clovek po istom case zabudne na vsetko zle, zrazu si pamata iba to dobre.
Jednoznacne sa s nou pozhovarat, idealne aby obmedzila kontakt.
Necitil by som sa dobre, keby sa frajerka stretavala s byvalim - zvlast po tak kratkej dobe.

Mozno z toho vyjdes najhorsie ty - ale lepsie skor nez neskor.

04 Dec 2018, 11:52
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ja by som nepovedal, že by od nej hneď mal dávať ruky preč, ale skôr by som odporučil sa s ňou porozprávať a dať jej vedieť, že by si bol rád, ak by vzťah s ex už uzavrela, pretože to nepomáha rozvoju vášho vzťahu.

Myslím si, že aj pri nenásilnom rozchode sú tie veci typu "môžeme stále zostať kamaráti" len plané reči a snáď každý predpokladá, že po rozchode sa už títo ľudia spolu stretávať nebudú. Nepoznám nikoho, komu by nejaké podobné kamarátstvo fungovalo. Teda bez toho, že by sa jedna alebo druhá strana snažila dať zase naspäť dokopy.

04 Dec 2018, 11:54
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Dunlop píše:
skôr to že sa len pomaly posúva ďalej (určite jej ten kontakt v tomto nepomáha).

tak zasa ste spolu kolko? dva-tri mesiace? to je este skoro na nejake vyrazne posuny vo vztahu, nie?
inac ja zas poznam dost byvalych parov, ktorym to kamaratstvo funguje. ale isto by som sa s nou porozpraval, aspon v takom zmysle, ci ma city voci nemu urovnane a ci sa nemusis bat o svoju "poziciu". ale len taky nezavaznejsi rozhovor, urcite by som jej nedohovaral aby ten kontakt utlmila, na to musi prist uz sama.

04 Dec 2018, 12:11
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť