Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Feb 2019, 14:52

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Patent na HW napad pre smarthphony
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Patent na HW napad pre smarthphony
Mam napad pre smartphony, HW riesenie, mam k tomu par otazok:

1. Ako, kde patentovat podobny napad?
2. Kolko stoji patent, v EU, USA, inde a na ake obdobie?
3. Ked mi patent vyprsi, nezaplatim za predlzenie, moze ho niekto ukradnut?
4. Kde si potrebujem patentovat napad, v krajine kde sa bude mobil vyrabat, alebo predavat?
5. Mozem si patentovat viacero variacii urciteho napadu?
6. Existuje SW, aplikacia, pre zjednodusenie vytvorenia napadu pre patent?
7. Ako, kde zistim, ci uz podobny napad nie je patentovany - bez toho aby mi to niekto ukradol?
8. Ako zabranit aby mi niekto napad ukradol?
9. Je lepsi napad ako patent, napr. kontaktovat urcitu znacku?

Nasiel som nejake podobne prispevky, no potreboval by som nejake blizsie usmernenie.

Vopred dakujem za normalne odpovede. :plus:

20 Jún 2018, 0:08
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Patent na HW napad pre smarthphony
Toto si predpokladám pozeral
http://www.patentovat.sk/vynalezy-paten ... t-vynalez/

https://www.indprop.gov.sk/?co-a-ako-patentovat

Neviem koľko predpokladáš ľudí tu na hojku že má skúsenosti s podaním patentu.... Ale skôr by som sa obrátil na komoru patentových zástupcov https://www.skpz.sk

A btw, jedna vec je patent, druhá vec je presvedčiť výrobcov, aby ten tvoj patent chceli a zahrnuli do výroby....

20 Jún 2018, 6:24
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Dreamer píše:
7. Ako, kde zistim, ci uz podobny napad nie je patentovany - bez toho aby mi to niekto ukradol?

ja len k tomuto. zjednodusene nezistis. nas iste obdobie vo firme tlacili aby sme vymyslali nejake napady co by sa dali patentovat a vyslovene nam zakazovali cez firemne pocitace hladat a googlit ci nieco podobne uz existuje, lebo potom by bol tvoj patent napadnutelny ze si ho opajcoval.

viac menej to funguje tak ze ty neriesis ci to niekto uz vymyslel, nechas si to patentovat, casom to mozno zacnes vyrabat (alebo niekomu predas prava) a potom sa zrazu ukaze niekto kto vytiahne papier ze on ma presne to iste (alebo velmi podobne) patentovane 3 roky pred tebou a bude chciet po tebe peniaze. potom sa mozte sudit aby si dokazal ze si s tym ozaj prisiel nezavysle a sam.

20 Jún 2018, 8:30
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Dakujem obom. :plus:

Nie som si celkom isty ci danu podobu napadu je mozne patentovat, mozno prave ta spominana cast, ako presvedcit investora, to by mohlo byt riesenie.

Napadli mi este startupy, ale to by tiez muselo byt patentovane, lebo by to niekto ukradol. No myslim ze by sa mohlo najst dost ludi, ktori by to podporili, no zacat vyrabat vlastne smartphony je uz nezvladnutelna uloha, takze skor nejako presvedcit jedneho vyrobcu.

Hladal som aj nieco o startupoch, zatial som nasiel, ze podstatna je realizacia, takze som sa dostal az ku konceptu, spomenul som si napr. aj na VIVO APEX, ktory bol tiez len koncept, no teraz sa zacne predavat pod nazvom NEX, to cele ma privadza k dalsej otazke.

Kolko by stalo vyrobit koncept smartphonu? Vacsina veci by sa nelisila od bezne dostupnych, vlastne teoreticky by sa dal nejaky rozobrat a z neho spravit koncept, viem ze prakticky to bude komplikovanejsie.

Potreboval by som zrejme nejak nakopnut, nebude to len o patente, ale nejaky napad ako to zrealizovat...

20 Jún 2018, 21:45
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

sadni do lietadla do Shenzhenu, tam zozenies akykolvek diel aky budes potrebovat aby si si telefon poskladal sam. alebo este lepsie si tam najdes niekoho kto ti ho rovno vyrobi...

v cine mas milion firiem co pluju na trh telefon za telefonom, lowendy, highendy, kopie, koncepty (ZTE Axon M, Meizu Pro 7)... pokial mas dobry napad tak ti to nejaky cinan velmi rad vyrobi.

ale uvedom si ze mat napad je sice super, ale napad samotny je nic bez realizacie. takze bud si zozen kapital aby si to zrealizoval sam alebo sa priprav na to ze ak si najdes niekoho kto ti kapital da (alebo to rovno zrealizuje sam) bude chciet 70-80% zo ziskov.

20 Jún 2018, 23:54
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Nejaky kapital by som mal, ide o to kolko by to stalo, stacil by koncept, alebo kolko by to stalo, cely start? Na zalozenie firmy na vyrobu smartphonov nemam, ale na koncept, ktory by mohol niekoho zaujat, doriesil by som aj ine napady, to by slo, je tak vela problemov a nedostatkov, mam napady ktore by pomohli vyrobcom aj zakaznikom, len ten postup, ako a koho a kde oslovit...

Nove smartphony a koncepty, tych je vela, ale je to ako tovaren na rozky, ziadny nie je rovnaky, ale prakticky su vsetky rovnake.

21 Jún 2018, 23:46
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia