Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Yogi19
Medium Star
Medium Star

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa Yogi19 »

Odporúčam web www.tvina.sk , správy formou videí, sú tam aj aktuálne správy aj história...
Frco
King
King

Príspevok od používateľa Frco »

Trochu OT, ale s akou aplikaciou na Androide mozem obist to platenie Piana? Alebo som to zle pochopil?
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa begbeee »

Neviem ako na Androide ale aplikácia SME.sk na iPhone umožňuje bezproblémový vstup aj do platených sekcií v zmysle, že si môžem prezerať Komentáre aj Natankuj.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

tak ja tiež nemám to PIANO zapletené a ani sa nechystám si to zaplatiť. dôvody boli už vyššie spomenuté. chyby v článkoch, nadpis článku bombasticky no obsah úbohý, drvivá väčšina článkov je prebratých z iným médií/agentúr, o diskusiách sa radšej nebudem zmieňovať atď. docela ma zarazilo, keď do prémiového obsahu zaradili aj ceny pohonných látok na čerpacích staniciach. ako fakt týmto u mňa sme.sk ako také skončilo. začína sa z toho formovať bulvár typu topky.sk, cas.sk, aktuality.sk a podobne.

sme.sk prajem veľa šťastia pri spolupráci s PIANOm.
Frco
King
King

Príspevok od používateľa Frco »

Diky moc za info, stiahol som si aj ja to sme.sk na HTCcko a komentare mi to v pohode zobrazuje :)
seth82
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa seth82 »

Skoro som zabudol na Janu Shemesh a jej Žido...errr Izrealský zápisník. Jej články sú TOTÁLNE od veci, vôbec nezapadajú do spravodajstva a furt sa nájdu na titulke, alebo medzi top najčítanejšími. Ten dnešný je taktiež bonusový, netuším, že koho zaujíma nejaká kauzička na čele módnej firmy Dior, ale keďže sú tam Židia, tak sa to jednoducho musí dostať na titulku SME http://www.sme.sk/c/6037665/antisemitu- ... lapec.html nehovoriac o totálne bulvárnom nadpise. Mali jej články zaradiť do Piana, som zvedavý, že akú by mala čítanosť...
12121918
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa 12121918 »

Aaano! Ano, mate pravdu. A vlastne v podstate aj s vami suhlasim...
Taktiez si myslim...
1. SME ma velmi vela chyb v agenturnych clankoch a aj ked ich na nich upozornite tak ich neopravia <.<
2. bombasticke nazvy
3. Niektori autori a ich i clanky su na mizernej urovni (napr. Gigel ci Prochadzkova...)

Vsetko su to dost blble problemy, za ktorymi nevidim piano, ale SME. SME z toho, ze neschopne ich riesit. Nie lenze je u nich velka fluktuacia redakatorov, ich vekovy priemer sa coraz viac priblizuje materskej skole, ale aj su neschopny seba-reflexie (ohladom chyb a priblych redaktorov). Lenze to je problem SME nie piana. Neviem, ale ako sa mi zda piano=SME resp. SME=piano co ako ocivdne nie je pravda. Kritika na SME aspon tieto 3 body sa mi zda ako tak opravnena, ale to hadam nemyslite, ze za tieto problemy moze piano?

GothaR:
Hned poviem, ze vobec nevyznam v internetovej reklame (tak dufam, ze ma opravis for sience), ale vooobec sa mi nezda ze by to bolo nejake zlate tela. Porovnatelne alternativy su aj na inych weboch, suhlasim vsak i tam odoberaju agenturne spravodajstvo. :-) Ale SME ziskas ovela viac ako hovoris. IMHO Osobne ak by som si kupoval tlacenne SME denne tak uz sa mi zda dobry obchod za 2.90E mesacne mat uz o polnoci zajtrajsie noviny (-: Zial sa mi zda, ze nie len ty, ale viaceri si myslia, ze SME=Piano a Piano=SME...

seth82:

1. Asi ty :-)

2. Gigeloviny :-) o urovni autorov som uz pisal vysie.

3. Alee ano. I zdanlivo "negativny" progress je progress. Uz len v tom, ze citatelia si uvedomia, ze taketo spravy im ani za 2.9E nestoja a poobzeraju sa po novych zdrojoch informacii. Naco ak chcu media prezit musia zereagovat a nie mysliet, ze ich pieskovisko je jedine v celom okoli. Taktiez komentare nie su "nastastie" jedinym premiovym obsahom. I ked osobne ja som maval velmi rad tie sobotne forum ci ako sa to vola :-)

4. Ak by som mal viac casu tak by som si ho aj ja asi predplatil (ano i ked su lepsie zdroje), ale myslim si ze 2.90E by som si vedel vybrat tu hodnotu. Uz len napriklad v ak by som si cital tyzden, komentare a prilohy v HN, nejake tie recenzie v PC revue, nejaky 2-3 clanky z Medialne a sobotne forum na SME http://www.pianomedia.sk/about/co_ziskate.php

5. Praveze nevieme. 40K je co za udaj? Zarobil to Bella, SME ci dokopy vsetky media? Mozno som debil, ale neviem sa z toho udaju vysomarit. A stale si stojim, za tym, ze je problem ludi (alebo napriklad aj mna) donutit platit za veci, ktore mali predtym zadarmo nech je "teoreticky" kvalita akakolvek.

begbeee:

Je rozdiel medzi zavadzujuci nadpismi (ktore strasne stvu aj mna) a rozdiel medzi bulvarnymi temami typu (topky.sk Radičová (54) šokovala občanov: Ukázala odvážny výstrih!)

Ano podpora aplikacie. A ano som celkom serious. Vazne si myslim, ze to nie je o neschopnosti ked programator je na kazdom druhom rohu, ale skor o tom aby aj "niecim" motivovali ludi si pozerat spravy cez ich program aj na mobiloch. Nech ludia ziskaju zvyk a zistia ako niekedy je to sikovne a dokaze to skratit cas ked sa niekde caka :-)

zelovoc:

Mozno som farboslepy, ale kde ze jednofarebne spravodajstvo?
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

No umna plati ze SME=Piano, pretoze z tych ostatnych webov zapojenych do piana navstevujem uz iba pravdu a tam ma piano nijako neobmedzuje. Na SME ma obmedzuje iba v diskusiach a aj to iba tak raz za mesiac, pretoze malokedy tam napisem viac ako 1 prispevok denne. Takze len tolko k tomu :)
A pravda je taka, ze SME si s Pianom nevie poradit, naplno ho nasadili iba na natankuj a aj to za cenu toho, ze spoplatnili aj obsah vytvarany uzivatelmi (ceny benzinu), to je ako keby sme na hojku spoplatnili sekciu pomoc alebo poradna pri kupe.
Peknym prikladom spravneho vyuzitia piana su funkcie na .tyzden, joj alebo hospodarske noviny. Tam poskytuju vyhody, za ktore by som ako staly navstevnik nemal problem platit, len je smola, ze tam staly navstevnik nie som :)
silmarill
King
King

Príspevok od používateľa silmarill »

seth82 napísal:Skoro som zabudol na Janu Shemesh a jej Žido...errr Izrealský zápisník. Jej články sú TOTÁLNE od veci, vôbec nezapadajú do spravodajstva a furt sa nájdu na titulke, alebo medzi top najčítanejšími. Ten dnešný je taktiež bonusový, netuším, že koho zaujíma nejaká kauzička na čele módnej firmy Dior, ale keďže sú tam Židia, tak sa to jednoducho musí dostať na titulku SME http://www.sme.sk/c/6037665/antisemitu- ... lapec.html nehovoriac o totálne bulvárnom nadpise. Mali jej články zaradiť do Piana, som zvedavý, že akú by mala čítanosť...
jana shemesh zrejme občas zle zaradí svoj blog a pacne to omylom na hlavnú stránku. ináč neviem kvôli čomu ju tam držia, asi kvôli tomu že má tá nešťastná pani rakovinu... :?
maciatko99
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa maciatko99 »

Som každodenným čitateľom denníkov, buď Sme alebo Pravda, v posledné roky však využívam najmä internet a teda weby ako sme.sk, pravda.sk a etrend.sk (eTrend nie je zaradený do Piana). Pravda ostáva nezmenená, ale na sme.sk sa toho veľa zmenilo a ako ste tu už spomínali, kvalita článkov šla dolu, veľa agentúrnych správ, ktoré sú v prípade veľkej kauzy neskôr nahradené autorským článkok od redaktorov Sme. Zároveň mi vadia už spomenuté gramatické chyby a nie len to, niekedy mi vadí neodbornosť pohľadu do zvolenej problematiky, ktorá je síce ďaleko profesionálnejšia ako ma napríklad Nový čas, ale aj tak sa občas autori seknú a uvedú tam poriadne nezmysli.

Chápem, že s čítannosťou tlačených periodík to po masívnom príchode internetu ide dolu vodou, ale aj tak zastávam názor, že veci na internete by mali byť bezplatné. Piano si neplatím už len z princípu, pretože rovnaké agentúrne správy dokážem nájst za aktuality.sk alebo si pozriem Pravdu a tam mám aj kopec vlastných článkov. Keby mi Piano prinieslo niečo, prečo by sa mi oplatilo zaplatiť, tak si to zaplatím, ale možnosť prečítať si Leškove komentáre alebo prispieť len 3 príspevky denne do diskusie - tak toto rozhodne nie je dôvod pre platenie, to isté aj v prípade pravda.sk. Ak by zmizla po zaplatení všetka reklama, mala by som možnosť nastaviť si upozorňovanie (napríklad na mail) na články od určitých autorov, z určitej oblasti a tématiky alebo by som mala k dizpozícii poriadne vyhľadávanie, tak by som o platení začala uvažovať. Za takýchto podmienok určite nie.

Rana pod pás je však pre čitateľov medialne.sk, na tej stránke som bola len pár krát, mám ale pocit, že je to skôr stránka pre užšiu špecializovanú skupinu a tak sa nájde ťažko alternatíva k takejto stránke, rovnako je na tom aj natankuj.sk, kde som si bežne pozerala ceny palív, občas som si prečítala článok a rada som si pozrela videoreportáž s Majom Paleschom, pretože mnohokrát sa tam vyskytli vhodné a užitočné veci, ktoré mňa ako motoristku zaujali.

Myslím, že celý systém spoplatnenia nebol na Slovensku najlepšie nastavený a zavedený, a preto otvára možnosti alternatívnym stránkam, ktoré ponúkajú komentáre, diskusie a mnoho iného. Verím, že časom sa autori projektu a pridružené stránky spamätajú a zistia, že zisky, ktoré od projektu očakávali nie su na takej úrovni, aby panovala spokojnosť a odliv čitateľov je ešte vačší. To, čo prinesie systém Piano je podľa mna možné prirovať k tomu čo stratia na inej forme reklamy na stránkach. A tak v konečnom dôsledu trpí len čitateľ.
lumir
King
King

Príspevok od používateľa lumir »

som celkom prekvapeny, ze sa este nikto neobul do tohto:

"Kartel je dohoda medzi podnikateľmi, ktorí sú vzájomnými konkurentmi, a ktorej predmetom je najmä fixovanie cien (napr. formou dohody o cene alebo o rovnakom zvýšení ceny), rozdelenie zákazníkov, rozdelenie trhu, dohoda o obmedzení dodávok, a pod."

a este mierne rozsirenie..

Existujú tri základné skupiny dohôd, ktoré sa nepovažujú za nezákonné, ak spĺňajú podmienky uvedené v zákone (ust. § 6 zákona o ochrane hospodárskej súťaže ).

Prvým okruhom sú dohody (§ 6 ods. 1a 2), ktoré by boli nelegálne, v prípade, že spoločný podiel účastníkov dohody alebo podiel aspoň jedného z nich presiahne 10 % celkového podielu tovarov na relevantnom trhu (v SR) (tzv. „de minimis“ pravidlo).

Dohody, ktoré obsahujú priame alebo nepriame určenie cien tovaru alebo o iných obchodných podmienok, dohody, kde si účastníci dohodli záväzok obmedzenia alebo kontroly výroby, odbytu, technického rozvoja alebo investícií, alebo sa dohodli na rozdelení trhu alebo zdrojov zásobovania (kartelové dohody) sú zakázané vždy, na tieto výnimka nevzťahuje.
.
.
.
..uz je len otazka, ako vymedzit "relevantny trh"v SR.. lebo co sa tyka spravodajstva, tak sme+pravda+hn+medialne+tyzden maju urcite cez 10%
seth82
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa seth82 »

Problémom ale je, že oni nespoplatňujú celý ich obsah, iba minimálnu časť. A diskusie sa medzi podiel tovaru ponúkaného "kartelom" radiť nedajú, takže s týmto by nik neuspel...
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Celkom rád by som uvítal, ak by ste mi odporučili nejakú stránku mimo systému Piana. Doteraz som chodil na SME (modrý )a Pravdu (červený). Mala by to byť seriózna stránka, podľa možnosti s dôrazom na text, nie videá. Celkom sa mi pozdáva eTrend, ale tí sú na môj vkus príliš ekonomicky zameraný.

Nejaké tipy? K+
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ja si piano platim a som s nim spokojny.

vsetci tu pisete o tom ze komentare a diskusia na sme.sk nestoji za 3 eura mesacne...
to je mozno pravda, ale piano predsa nie je len sme.sk
za 3 eura mesacne dostanem dennik.sme.sk - predplatne stoji 12 eur.
clanky z .tyzdna, predplatne 5 eur.
clanky z pcrevue (moc necitam, ale ich testy niekedy prijdu vhod) - 2,5 eura mesacne

uznavam, mozno som si predtym nekupoval pravidelne sme a pcrevue vobec, ale priatelka pravidelne cita .tyzden a uz len kvoli tomu sa nam to oplati. + urcite su ludia ktorim sa to oplati viac, kedze medialne, hn ani sport necitam.

to ci je sme kvalitny portal alebo nie, ci su clanky dobre alebo nie, je vec nazoru. mne to za tych par drobnych mesacne ale stoji :)
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Na margo toho, že nedostaneš len SME.sk:
Koľko z vyššie menovaných periodík si mal teda predplatených predtým?

Narážam na to, že tento argument mi silne pripomína argumentáciu o kradnutí softvéru, ktorá implikuje to, že každý kto si "ukradne" program, by si ho aj kúpil. Neverím, že by si si kupoval aj papierové periodiká ak by Piano neexistovalo, kvôli testom, "ktoré prídu vhod".
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

jedine kvoli comu by som uvazoval nad pianom je medialne.sk ...bez komentarov na smečku sa zaobidem
aacid
Addict
Addict

begbeee: ja si nejak nie som isty ci si si vlastne ten moj prispevok precital, vyzera to tak ze ani nie...

ako som tam pisal, nie nemal som ich predplatene, pretoze tie periodika citam nepravidelne a nestalo mi to za predplatne, ale za 3 eura sa to oplati, uz len ten .tyzden sa za to oplati a ten sme predtym predplateny mali.
presne ako pises, nedaval by som neviem kolko euro za pc_revue, kde si precitam jeden dva clanky, ale za 3 eura mesacne mi to uz stoji.

a podla mna to s kradnutim nema nic spolocne...
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

aacid napísal:begbeee: ja si nejak nie som isty ci si si vlastne ten moj prispevok precital, vyzera to tak ze ani nie...

ako som tam pisal, nie nemal som ich predplatene, pretoze tie periodika citam nepravidelne a nestalo mi to za predplatne, ale za 3 eura sa to oplati, uz len ten .tyzden sa za to oplati a ten sme predtym predplateny mali.
presne ako pises, nedaval by som neviem kolko euro za pc_revue, kde si precitam jeden dva clanky, ale za 3 eura mesacne mi to uz stoji.

a podla mna to s kradnutim nema nic spolocne...
Takže si to zhrňme: 1. PCrevue ti nestojí za to aby si ich kupoval ale na nete si si ich zadarmo prečítal, kvôli testom. 2. PCrevue ti nestojí za to aby si ich kupoval, ale na nete si ich prečítaš za 3€, kvôli testom a ešte sa z toho tešíš.

Ak máš volebné právo, silne pochybujem o budúcnosti tejto krajiny.
aacid
Addict
Addict

zboznujem ludi ktori z dvoch prispevkov dokazu zistit aky clovek v skutocnosti je...

a este raz, posledny krat to napisem:
pcrevue som si obcasne kupoval ale uvedomil som si ze si precitam jeden dva testy a to vsetko. tak som si ho prestal kupovat. teraz si platim piano, nie LEN kvoli pcrevue ale aj KVOLI inym veciam a na to aby som si precital jeden test do mesiaca mi to pride primerana cena.
webove pcrevue (respektive itnews) som si nikdy necital, jedine co si teraz obcasne citam su clanky z papieroveho magazinu v digitalnej podobe.

dufam ze po tomto (tretom) prispevku to uz pochopis a ak to konecne pochopis, potom sa prosimta az zacni vyjadrovat o mojom volebnom prave a buducnosti tejto krajiny.

a ak to aj napriek mojej snahe vysvetlit ti to nepochopis, nechaj to tak, predsa sa nebudes rozculovat kvoli tomu ze si nejaky clovek ktoreho ani nepoznas kupuje vec co je podla teba totalna kravina a nijak ta realne neovplivnuje.
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

begbee - podľa mňa to dosť logicky obhájil, to len ty to nevieš pochopiť a obviňuješ z toho jeho...
Napísať odpoveď