riesenie satelitneho rozvodu

Ak potrebujete pomoc alebo poradiť, píšte sem (len PC, elektronika atď.)...
josefs
Medium Star
Medium Star
Príspevky: 367
Registrovaný: 26 apr 2005, 19:20

riesenie satelitneho rozvodu

Príspevok od používateľa josefs »

Prosim o radu ako riesit satelitny rozvod v RD tak, aby sa v troch miestnostiach dali nezavisle volit TV kanaly.
Ide mi o najekonomickejsie riesenie
ob3l1x
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5074
Registrovaný: 03 okt 2004, 20:31
Bydlisko: New Zeland

Príspevok od používateľa ob3l1x »

laforez
Light Professional
Light Professional
Príspevky: 970
Registrovaný: 18 feb 2006, 23:37

Príspevok od používateľa laforez »

teraz neviem ako presne to chces ale my to doma mame tak ze tiez mame tri telky v troch miestnostiach, kablove rozvody z taniera idu do kazdej telky osobitne a karta co je(teraz neviem ci digi tv alebo upc) je iba dole v obyvacke v hlavnom satelitnom prijimaci a tie dalsie dva len bezdrotovo prijimaju signal z toho hlavneho (sa mi zda ze to prenasa len tie kody) a kazdy moze pozerat co chce a pritom na jednu kartu.
Runes
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 4832
Registrovaný: 09 aug 2006, 13:03
Bydlisko: Bratislava - Tatoine
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Runes »

no zalezi co ces ked budes mat dake satro tak to je nic moc proste mas moznost 1 tanier nanom nadstavec na 3 lnb s kazdeho kabel do dekodera. Pri kazdom tv 1 dekoder. teraz mas moznost bud dat daky dekoder z milion stanicami ale ani jednu nebudes kukat alebo si tam bachnut kartu pricom sa daju zohnat piratske ale potrebujes tam ochranu inak ti kartu spali impulz ktori raz zacas poslu teda predtym sme takto davali Upc ale uz daky patek maju nove karty a ja uz daky patek pre nemenovanu firmu zaoberajucou sa satelitnou a terestrialnou tv nepracujem. Alebo mas moznost jeden satelit na kartu neviem ako sa to vola ale viem ze to klonovalo kartu cize 2 zariadenia ju mohli pouzivat pruser bol to ze to kartu nicilo bo to dost hrialo a po pol roku bola z karty daka skrutena vec. Inak moj postreh z praxe je ze aj dodavatel skoda auto mal len jeden satelit na jednu izbu a to problem z peniazmi nemal.

edit// ted som kukol ten link a vlastne je tam to iste len moja pripomienka to twin lnb je v poho ale to 4vystupove bolo problemove
btw odporucam www.sortec.sk my sme tam vzdy nakupovali najdes tam vsetko co trebujes
tiez kukni www.prosat.sk
STomko
Guru wannabe
Guru wannabe
Príspevky: 2212
Registrovaný: 28 feb 2007, 16:27
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa STomko »

Runes, prepac, nemohol som sa pri tvojom prispevku o spalovacich impulzoch nezasmiat....

K teme a pekne po poriadku.
Nakolko chces na 3 TV pozerat nezavisle rozne kanaly, ako bolo spomenute, potrebujes pre kazdu TV 1 satelitny prijimac. Takisto potrebuje kazdy prijimac vlastny zdroj signalu. Zalezi, ktore kanaly chces sledovat.
Najjednoduchsia alternativa je naladit 1 parabolu na Astru 23,5E (odtial vysielaju SK a CZ kanaly, samozrejme ak mas kartu). Pouzijes QUATRO LNB (konvertor so 4 identickymi vystupmi). Od neho natiahnes 3 koaxialy do kazdeho prijimaca. Takto mas zabezpecene prijimace+signal.
Pokial sa to tyka SK a CZ kanalov, teraz ide o to, ako ich dekodovat. Moznosti mas viacero.
Kupit samostatne prijimac s kartou pre kazdu TV, alebo pouzit uz spomenuty bezdrotovy splitter (drahe riesenie)... Najjednoduchsie, a asi aj najlacnejsie a najpohodlnejsie je pouzit prijimace s ethernetom (ipbox, dreambox, optibox, a ine...). 3 prijimace zosietujes klasicky cez switch (napr.), v 1 prijimaci nastavis cardserver a ostatne 2 prijimace nastavis tak, aby tu kartu zdielali.

To je v skratke vsetko. Samozrejme, za know-how sa dnes plati, tak ti ostava bud zaplatit niekomu, alebo citat citat a este raz citat na to specializovane fora...
Runes
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 4832
Registrovaný: 09 aug 2006, 13:03
Bydlisko: Bratislava - Tatoine
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Runes »

STomko napísal:Runes, prepac, nemohol som sa pri tvojom prispevku o spalovacich impulzoch nezasmiat....
jj smej sa ale preto sme ku kazdej karte kupovali za 2500 tu krabicku salenu aby karty neodchadzali tak sa teda smej no neviem kto si ty ale moj sef je jeden z najuznavanejsich v krajine v tomto smere teda ex sef a bol to riadny zgrlos tak by to tam len tak for funn nedaval lebo satelity sukromnikom sme montovali normalne ale takysto sa robila cernota karty sme klonovali a davali do tej somariny kurnik spomeniem ako to volalo vyzeralo to podobne ako pcimcia do notebooku take tenke to bolo siroke asi rovnako proste dotoho sa strcila karta tak sa to strcilo do nami pouzivaneho Humaxu a tak to ficalo
STomko
Guru wannabe
Guru wannabe
Príspevky: 2212
Registrovaný: 28 feb 2007, 16:27
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa STomko »

Vola sa to CAM modul, a pouziva sa v prijimacoch, ktore bud nemaju citacku, alebo nemaju citacku na potrebnu kartu (existuju rozne moduly napr. Cryptoworks, Conax, Nagravision, Irdeto...)
Co sa tyka "klonovania" kariet, ziadnu SK alebo CZ ktora by v dnesnej dobe isla, "nevyklonujes"...
Runes
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 4832
Registrovaný: 09 aug 2006, 13:03
Bydlisko: Bratislava - Tatoine
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Runes »

STomko napísal:Vola sa to CAM modul, a pouziva sa v prijimacoch, ktore bud nemaju citacku, alebo nemaju citacku na potrebnu kartu (existuju rozne moduly napr. Cryptoworks, Conax, Nagravision, Irdeto...)
Co sa tyka "klonovania" kariet, ziadnu SK alebo CZ ktora by v dnesnej dobe isla, "nevyklonujes"...
jj cryptovork a nevyklonujes huh no nefim proste bolo daco ako citacka na kreditky dotoho pichal karticky a tam to proste vsetko nahral (bola to taka velka tabulka pripominalo to daco ako excel ako to prostredie programu osobne som to enrobil vzdy to len Ivan robil) a ked si to dal do satelitu tak to ficalo ovsem ked si tam ten crypto nemal tak sa ti to do 2 tyzdnov odpalkovalo
josefs
Medium Star
Medium Star
Príspevky: 367
Registrovaný: 26 apr 2005, 19:20

Príspevok od používateľa josefs »

Dakujem za odpovede a riesenia. Viete dat nejake orientacne cislo co by to stalo?
Runes
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 4832
Registrovaný: 09 aug 2006, 13:03
Bydlisko: Bratislava - Tatoine
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Runes »

josefs napísal:Dakujem za odpovede a riesenia. Viete dat nejake orientacne cislo co by to stalo?
huha si kukni co chces na tych strankach btw na jednu tv to bolo vzdy okolo 15000. Parabola z drziakom do 1500 lnb cca 800 kabel podla toho kolko potrebujes a jaky budes davat (cierny na poveternostne podmienky bud samonosny abo klasicky , biely normalny interny, zeleny zemny zodolneni voci vplyvom zeme a hlodavcom) dekoder cca 7000 pricom sa da kupit pouzivany ale aj tak dobry a karta zalezi od toho ake programi ces ci czech link slovak alebo UPC alebo nefim co vsetko este bolo . Co sa tyka toho ze to budes mat na 3 tv tak to zalezi ako to budes riesit. Pokial sa jedna o F konektori a zasuvky pripadne dake rozbocovace na f-ka tak predtym nez kupis napis taketo veci mam doma a poslem ti to zadara teda pokial toho budem mat tolko kolko trebujes :-) ale to su tie mensie polozky
STomko
Guru wannabe
Guru wannabe
Príspevky: 2212
Registrovaný: 28 feb 2007, 16:27
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa STomko »

alternativa s 1 parabolou, quatro konvertorom, 3 ethernet prijimacmi, 1 kartou by vysla na cca:
Parabola 80cm AL okolo 900sk
konvertor quatro okolo 1000sk
1 prijimac s ethernetom cca 5000sk
karta cca 2500sk

kabel koax. cca 8sk/m, F-konektory okolo 5sk/kus...konzola pre parabolu cca 250sk....
Napísať odpoveď