cena microsoft licencie pre slovenske vladne organizacie

Ak ste si nevybrali z kategórií vyššie, môžete použiť túto časť.
debo3000
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 260
Registrovaný: 23 mar 2008, 22:09
Kontaktovať používateľa:

cena microsoft licencie pre slovenske vladne organizacie

Príspevok od používateľa debo3000 »

pls, neviete nekdo kolko moze stat licencia pre vyrobky microsoftu pre slovenske vladne organizacie? staci tak zhruba. potrebujem to na zajtra na debatnu sutaz. thx
killa_bee
Star
Star
Príspevky: 616
Registrovaný: 25 aug 2005, 17:48

Príspevok od používateľa killa_bee »

To je viacero cien, zalezi ci mas Software Assurance kontrakt, alebo ci si v Select programe, popripade ci si v specialnom goverment programe (nie vsetky st. institucie su tam) a este sa to potom deli aj podla objemu licencii, ktore odoberas. Svojho casu som mal Select, D skupina - cca 15-20% dole. Presne cislo si nepametam.
chrono
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 7127
Registrovaný: 25 dec 2006, 15:17

Príspevok od používateľa chrono »

O zmluve SR s Microsoft sa písalo aj tu: blog.synopsi.com (je tam aj odkaz na súbor, v ktorom sú nejaké ceny).
Bigbob
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 271
Registrovaný: 25 aug 2008, 20:44

Príspevok od používateľa Bigbob »

Niekedy nechápem ako môžu byŤ niektorí ludia takí TUPÍ, že sa nechajú ošklbat o také velké prachy. Ved tie vládne organizácie (ich členovia) hádam nebudú na týcvh kompoch drtit hry!!! Keby im tam dali linux tak to majú úplne zadarmo, kvalitný kancelársky software tiež zadarmo. Z niektorými špecializovqanými programami by bol problém ale vo väčšine prípadov by to vyriešil rádoby emulátor WINE.

Toho kto dostal taký chorý nápad s tým nakupovaním licencií by mali zavriet. Všetci sa idú za Mrkvosoftom posrat, lebo ich software je nehorázne drahý a je to najväčšia softwareová korporácia na svete. A čo sa týka bezpečnosti tak to tiež nieje žiadna sláva. Tie peniaze, za ktoré tí kreténi kúpili (podla toho čo písali v tom blogu) 62464 licencií za rôzne ceny sa dali naozaj využiť omnoho lepšie a efektívnejšie.

Znesiem a uvítam kritiku, takže hurá, podme ukrižovať Bigboba za jeho rúhanie sa voči všemocnému Bilovi Gatesovi :D (ironická poznámka na záver)
moosha
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3522
Registrovaný: 02 máj 2008, 21:23
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa moosha »

Som zvedavy jak by politik robil s Linuxom... oni maju problem s Winom, nie to s Linuxom a este winE...
Bigbob
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 271
Registrovaný: 25 aug 2008, 20:44

Príspevok od používateľa Bigbob »

No poviem ti to tak, že s windowsom mám ovela viac problémov ako s linuxom + wine. Bolo by to treba dat vyskúšat na nejakej malej skupine politikov, že ako sa im bude darit. No ale učit tých namyslených snobov to, že windows nieje jediný OS... to bude namáhavé :wink: :D
KoCi
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5482
Registrovaný: 19 jan 2006, 1:36
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa KoCi »

Bigbob napísal:bla bla
Naklady na spravu a podporu winu su daleko nizsie ako je to v pripade linuxu. Linux nie je tak uplne zadarmo. Usetris za licencie, ale technicka podpora je spoplatnovana velmi slusne.

Plus zarataj "skill" ludi co s tym softverom budu robit, kolko z nich vie pracovat v prostredi windows a kolko v linuxe, pripadne ktory z tychto OS je viac user-friendly - naklady na vyskolenie zamestnancov su tiez nezanedbatelnou polozkou.

Takze v konecnom dosledku moze byt nasadenie windows v statnej sfere, lacnejsie riesenie, nech uz ti to pripada akokolvek absurdne.
chrono
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 7127
Registrovaný: 25 dec 2006, 15:17

Príspevok od používateľa chrono »

KoCi napísal:...
Ty tvrdíš, že podpora je pri MS produktoch zadarmo? A taktiež tvrdíš, že zamestnanci nie sú pri každej zmene programov od MS preškolovaný (samozrejme za veľmi zaujímavé ceny)?
KoCi
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 5482
Registrovaný: 19 jan 2006, 1:36
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa KoCi »

nikde to netvrdim, tvrdim, ze pri MS to vyjde podstatne lacnejsie. A este malickost - v pripade SW ktory sa kadetade vyuziva a v drvivej vacsine je vyuzivana prave Win platforma - tiez by sa linux predrazil kvoli portu aplikacii pre linux. Vsetko je to len moj nazor, nie fakty ktorych sa musime drzat - ostatne - nie je toto diskusne forum, a prave odlisne nazory a pohlady vytvaraju priestor pre diskusiu? ;)
Napísať odpoveď