Vypadky webstranok

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
SlimEm
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 151
Registrovaný: 25 mar 2008, 0:21

Vypadky webstranok

Príspevok od používateľa SlimEm »

Zdravim.

Na nasom webe mame taky problem, ze nam v poslednej dobe casto vypadava. Hlavne ked je tam dost ludi a stranky sa tym padom casto natahuju. Screenshot chyby, ktoru vyhadzuje posielam v prilohe.

Tento problem sme mali uz pred cca 3 rokmi, obratili sme sa na nas hosting (webhostingy.net) a povedali nam, ze to asi sposobuju roboti, ktori indexuju stranky. Tak sme vytvorili subor robots.txt a v nom zakazali vsetkych robotov na vsetky casti webu. Pomohlo to.
No treaz to zacalo znovu robit, tak sme sa znova obratili na hosting. Odpisali nam to iste, cize ze to sposobuju roboti. Ale nechapem ako mozu, ked su zakazani.
Navstevnost mame momentalne cez 300 denne a okolo 10 000 natiahnuti stranok.

Myslite, ze to je chyba na strane hostingu? Chceli by sme vymenit hosting za websupport.sk, len sa bojim ci aj tam nebude taky isty problem.
Prílohy
vypadok.jpg
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 38516
Registrovaný: 24 apr 2004, 18:29
Bydlisko: Európa
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Samozrejme, ze je chyba na strane hostingu, pretoze tam maju limity. Ak to robi pri 300 navstevach denne a 10 000 zobrazenych stranok, tak pri vymene hostingu nevahaj. Websupportom nemas co pokazit, pripadne sa pozri na exohosting.sk.
refr0
Star
Star
Príspevky: 521
Registrovaný: 26 nov 2005, 10:55
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa refr0 »

normalne napis do supportu ze nech ti zvysia limit...alebo iny hosting :P
eMPiko
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3085
Registrovaný: 11 jan 2007, 16:40

Príspevok od používateľa eMPiko »

Roboty sa nemusia riadit robots.txt, robia to len tie "poctive". Je mozne ze sa tvoja stranka stala cielom nejakych robotov co zbieraju emailove adresy a pod. Aj ked skor je pravdepodobnejsie ze proste webhosting nestiha.
ehm123
King
King
Príspevky: 1658
Registrovaný: 27 feb 2006, 6:45
Bydlisko: PD / Praha

Príspevok od používateľa ehm123 »

presun si to k station.cz
SlimEm
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 151
Registrovaný: 25 mar 2008, 0:21

Príspevok od používateľa SlimEm »

vdaka za rady. Zvysili nam limit, takze vypadky skoncili. Po vyprsani zmluvy zrejme vsak aj tak prejdeme na iny hosting.
Napísať odpoveď