Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Trussardi
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Trussardi »

no jo ... mam na mysli 106ku Sport
urcite nie 1.1 :D ... bielu , folie , čáárne kola a precalunit do cervenej koze
nordkapp_pb
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nordkapp_pb »

investovat vela penazi do zleho auta ... tomu hovorim zaujimavy hodnotovy rebricek :-D :-D
Kibo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kibo »

GothaR napísal:Co hovorite na tento kusok: http://mazda-626.autobazar.eu/20i-glx-id1218691.html
Vraj na tom jazdi zena, no mne sa nevidi, ze by si tam davala take elektrony a spojler :)
Na co si treba dat pozor pri obhliadke? Viem, ze na tych 626kach hrdzaveli lemy blatnikov a nejake dalsie kriticke miesta, tiez ze treba skontrolovat ci pri jazde nic nevibruje a tak, existuje este nieco?
Synu, výber schvaľujem, japonec až nakoniec. Toto bol jeden z kandidátov pri mojom výbere. Cena sa mi ale zdá premrštená. Motoricky síce neovplýva dákou gigantickou silou, ale potiahne svoje vo vyšších otáčkach a keď sa nebude naháňať, odmení sa príjemnou spotrebou. Výkony to podľa toho, čo som naštudoval dosahuje asi takto: max. krúťak to má pri 4500ot./min. a výkon dokonca až pri 6000ot./min. Je to teda vcelku podobné ako u mňa a poviem Ti, že na extra záťah treba extra otáčky :D V pohode to bude ťahať aj na 3000ot. a bude to svižné, ak ho ale potiahneš vyššie, spoznáš pravé čaro japonca. Ja mám dokonca odmerané, že ked idem diaľnicu 140-150, mám lepsšiu spotrebu, ako keby som išiel 110,120 či 130 :-) Prosto to auto potrebuje otáčky.
Čo sa týka kontroly pred kúpou, určite treba saním vliezť a výfukom vyliezť, ale tak zbežne určte pozrieť stav podvozku, antikorózna ochrana nebola síce zanedbaná, ale ramená, celý výfuk či nosné časti by tej ochrany zniesli omnoho viac, ale japončíci soľ na cestách nepoznajú... Keď auto stojí na mieste, treba zdrapiť koleso a skúsiť s ním zamykslovať, nebáť sa špinavých rúk alebo si pribaliť rukavice. Mal by si troška roztriasť auto, nie samotné koleso. Nemalo by ani nič vŕzgať ani pukať. Pukanie najskôr prezradí silentbloky a čapy na náprave alebo ložiská pred smrťou. 17" kolotróny skôr odpravia do neba ramená, tyčky stabilizátora a tlmiče skôr neskôr :D Keď už boli spomenuté tlmiče, pri "hentých" autách bola životnosť tlmičov zhruba 150.000km na zadok a 170.000 km na predok podľa motorizácie. Najjednoduchšie ako vyskúšaš tlmič - postavíš sa vedľa auta, dlaň položíš na hranu blatníka alebo inej pevnejšej časti (aby si nespravil preliačeninu na kapote) a zatlačíš auto k zemi. Ak je tlmič zdravý, bude klásť náležitý odpor, pôjde to k zemi ťažko a keď ho pustíš, vyvezie sa hore a ostane. Ak stlačíš a pustíš pár krát za sebou, stále musí ísť tvrdo, ak bude tlmič KO, budeš mať pocit, že si to auto rozhojdal. Zadok zisťíš ľahšie, keďže 5a nebude klamať váha motora. Ak je tlmič v prdeli, auto pohneš aj zatlačením jedného prsta, či o 1 cm alebo menej je jedno, ak je zdravý tlmič, prstom ho nepretlačíš. Za jazdy je to ešte jednoduchšie, vtedy budeš počuť všetky pazvuky na aute a spoznáš aj chovanie sa na ceste. Tlmiče najlepšie skontroluješ na retardéroch, miernych hupákoch a zákrutách.
Ak pôjdeš autom cez retardér, auto sa musí chovať tuho. V momente ako prídeš prednými kolesami na retardér a budeš počuť cvaknutie, puknutie či klepot a vrzgot, najpravdepodobnejšie bude vybité uloženie tlmiča, silentbloky na ramenách alebo niečo podobné a auto by nemalo navodiť pocit, že keď zišlo z retardéra, poskočila kasňa o 20 čísle nižšie, akoby podhupla. Môže klamať váha motora, preto to prezradí zadok, aj pri malej rýchlosti ak je tlmič po smrti, auto z retardéra zhupne a kufor pôjde strašne k zemi a budeš mať nekomfortný pocit ako v detskom kočiari. Opäť by malo zoskočiť a chovať sa tuho. Nemusí to byť ako rebriňák, ale nemôže sa kufor hojdať.
Tak isto za jazdy, najlepšie je pozrieť sa za jazdy do bočných späťákov a keď uvidíš že Ti poskakuje "riť" auta, tlmiče sú KO. Kufor by si mal za sebou vliecť a hupnúť by si mal iba na väčších nerovnostiach a opäť len raz-dva krát, podľa veškosti nerovnosti. Celkovo budeš mať pocit, ako keby si mal niečo ťažké v kufri, čo Ti roztancováva kufor. Ak pôjdeš po nerovnostiach, opäť by malo auto byť tuhé a čo najviac kopírovať terén, nie že kolesá pôjdu po hrboľoch a kasňa bude skákať ako budú stíhal cyklovať tlmiče... Tak isto pri prejazde priečnych nerovností, napríklad keď pôjdeš priečne cez vyjazdené kolaje od kamiónov, ak bude dobrý podvozok, iba Ťa zatrasie štýlom tudum-tudum, no pri vymlátenom podvozku Ťa rozhodí ani nebudeš vedieť, do ktorej strany a pri rýchlejšom prejazde Ti to môže auto vyhodiť zo stopy a kluďne aj do šmyku... Kasňa nebude sama vedieť, kam sa má hompáľať. Podobne aj pri prejazdoch zákrut, auto musí pri normálnej rýchlosti držať stopu a náklon, ak pláva, podvozok je v čudu. Zadok spoznáš už aj pri rozbehu a akcelerácii, keďže to auto neovplýva prebytkom výkonu, pri akcelerácii Ti kufor nezatlačí do zeme tak, aby si to spozoroval... Tak isto na mieste skús vytočiš volant od krajnej polohy po krajnú, servo by nemalo pištať iba by si mal počuť vrčanie čerpadla a malo by zdvihnúť otáčky motora. Tak isto by si nemal počuť pukanie od nápravy, ak je podvozok OK.

Ináč by som si určite skontroloval funkčnosť všetkých ovládačov, páčiek, prepínačov, cingrlátok a pimprlátok, ostrekovače, vyhrievanie okna, klímu, kúrenie, okná, zrkadlá... Zatiahni ručnú a skús sa na jednotke rozbehnúť, auto sa bude chcie akoby natiahnuť, ale nerozbehne sa. Vtedy je ručná OK. vyskúšaj ABS, sú vtipálci, čo pri poruche ABS radšej vyberú žiarovku, len aby na palubovke nesvietila chyba. Rýchlosti by mali ísť mierne tuhšie, ale ľahko zároveň, akurát spiatočka možno pôjde ťažšie a za jazdy podradenie z 3 do 2, ale nemusí to tak byť. Poskúšaj naklápanie a nastavovanie sedačiek, kľudne zadné sklop do roviny a cvakni naspäť, či držia, odskúšaj navýjanie pásov či zatváranie dverí, či nepadajú pánty. Určite si pozri spodné hrany dverí, kadiaľ vyteká daždová voda, či nenájdeš chrum-chrum. Špáry medzi jendotlivými dielmi karosérie by mali byť rovnaké a plecharina v rovine, ak je tam dačo v nesúlade, bolo to rozoberané a zle napasované, otázne je z akého dôvodu. Otvor kufor, vytiahni rezervu a pozri, či nemáš pocit, že bolo lakované, gitované, klepané či zvárané. Mali by tam byť zvary zatmelené z fabriky a zastriekané farbou kasne. Ak nepôjde vybrať rezerva, je buď prilepená od bordelu, alebo je zatlačené zadné čelo po búračke.
Pod kapotou by nemalo byť smetisko, ale sterilné to tam tiež nebude. Pozri viečko na dolievanie oleja, zo spodnej strany bude možno v tomto počasí jemný náznak peny ako na "kapučíne", ale len ozaj minimum, ak je tam peny neúrekom, znamená to veľa vody v motore, čo je zle. Môže to byť kľudne tesnenie pod hlavou.

Určite skontroluj či auto po pustení volantu za jazdy ide rovno alebo sa ťahá ako opilec k múru. Toto je ale ťažké zistiť, potrebuješ kvalitnú rovnú cestu, keď je klopená alebo je čiara maľovaná v piatok o 16.30, bude Ťa to zavádzať. Stav pneumatík Ti tovšak napomôže odhaliť, mali by byť rovnomerne zjazdené, hlavne si skontroluj kraje pneu na vnútornej strane kolesa, tam zvykne žrať dezén najčastejšie.

Na studeno by nemali výfukové plyny smrdieť po benzíne, ak smrdia, tipoval by som to na katalyzáror, ale pri daných kilometroch by ešte nemal byť. Po štarte by mali zhasnúť všetky kontrolky, ABG bude svietiť možno 7 sekúnd a malo by zhasnúť tiež. Neviem či Ti mám písať o zvukovom prejave motora, či máš na to sluch, ale nemal by zvoniť ani "šušťať". Na studeno možno budeš počuť šumieť remene alebo remenicu na alternátore, po zohriatí by to malo ustúpiť. Výfuk by nemal "prdieť".

Poviem už iba dve veci, interiér je japonské harakiri dotvorené poprdeli poťahmi a bežné na tú dobu a za to "drevo" by som lámal ruky, ale všetko je funkčné a dizajn sa vždy dá poriešiť. A to nezávislé kúrenie Ti prídem vymontovať, to proste chcem! :D

Neviem čo Ti mám ešte naklepať, už tak ma bolia pazúre a ešte by som mohol písať ďalšiu hodinu... :D Určite som milión vecí nespomenul, ale to si postupne domyslíš, prípadne ma ešte doplnia a dodžubú kolegovci z komunity :-) navyše už neviem kde som čo popísal a čítať sa mi to už po sebe nechce :D

Prajem šťastnú ruku pri výbere :mafia:
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Kibo: :aasmile1:
Tento navod by asi bolo vhodne hodit na zaciatok tejto temy, pretoze posobi univerzalne a hlavne je to pekne pokope :)
Kibo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kibo »

A chýba tam ešte véééľa vecí, vzhľadom na pokročilú hodinu mi to už nemyslelo :D

Ináč tu máme http://www.hojko.com/na-co-si-mam-davat ... 26959.html
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RATZINGER666 »

kibo, s tebou by som sa chcel minimalne osobne stretnut, a vznadat Ti, ako dehonestujes nase kvazi hodnotne prispevy tymito tvojimi pseudoradami :D dufam, ze sa toho na najblizsom stretku dockam :D
r3mus
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa r3mus »

kazdopadne kibo napisal peknu slohovu pracu, niekedy si to precitam ked bude cas xD ale poslal som mu k+ za snahu

no a k teme, ja planujem kupit na zaciatok nieco ako mazda 323f, pripadne golf II a keby som mal viacej odvahy tak mozno trojkove starsie bmw
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Este raz dakujem - dnes som ju bol pozriet a dopadlo to velmi dobre. Kibovi dakujem za asistenciu po telefone a este pridavam par postrehov.
Riadil som sa hlavne tymito prispevkami:
http://www.hojko.com/post1304331.html#1304331
http://www.hojko.com/post1260303.html#1260303
http://www.obroda.sk/clanok/6002/Ojazde ... vzh%BEadu/
Velmi mi pomohlo spisanie si vsetkych kontrol na papier, aspon som na nic nezabudol a prave po odhaleni mensich nedostatkov sa da pekne manipulovat s cenou :)
Kemper_LoL
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kemper_LoL »

caute tak rozhodol som sa ze potrebujem auto .. povodne som cel kupovat az na jar no situacia sa zmenila ... a tak vas cem poprosit o zopar rad .... (slovičko hľadať vim ze existuje ale tak kazda zalezitost je ina :-p) takze najradsej by som bral naku civinu :) to je proste moj asi sen ... ale kludne vezmem do uvahy aj ine alternativy cena do 2500€ auto sa bude pravdepodobne kupovat niekedy okolo 6-15 decembra .............

ps. poprosim iba sedany nie hatchbacky..... nemam rad ked auto nema " zadok " xD
nordkapp_pb
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

hmm vacsinou sem chodia ludia co nevedia co chcu ... ocividne chces Civica a chces dobre, tak preco nie :-) :-) ...
spojka13
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

R11

Príspevok od používateľa spojka13 »

ja ti predam renault 11, 1.7 GTX 59kw... kopec nahradnychdielov za 270€ dohoda ista.. ss
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

ja suhlasim s nordkappom, civic je vyborna volba, a dokonca sa tu uz jeden riesil, tak skus pohladat, precitat, nastudovat a hura do bazarov :) popripadne este upresni, ktora generacia je ten tvoj sen, aby bol splneny uplne do bodky :)

// akurat som nahodou natrafil na toto nalestene kupatko :D http://honda-civic-coupe.autobazar.eu/15-id1230692.html

// a mame tu este jedneho stvordveroveho fesaka za rozumne peniaze :) http://honda-civic.autobazar.eu/15i-id1285005.html
nordkapp_pb
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Re: R11

spojka13 napísal:ja ti predam renault 11, 1.7 GTX 59kw... kopec nahradnychdielov za 270€ dohoda ista.. ss
okej teda, ked mi das 270 EUR tak ta toho bremena zbavim :-P :-P :-P ...

najkrajsi mozny civic podla mna -> http://honda-civic.autobazar.eu/14-id1199782.html

// nehovorim ze zrovna tento kus, to som namatkovo klikol na prvy co som nasiel, ale toto prevedenie sa mne osobne paci zo vsetkych civicov nejvic :-) ... ostatne boli bud moc hranate alebo moc francuzsky gulate :-) ...
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

ja som tiez len strielal od boku a pozri, akych mierne potuzenych fesakov som nasiel :P mne osobne sa najviac paci 5. generacia bez kufra :)
Prílohy
X2XFJWURUMP7IUCDEG.jpg
Michaelo105
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Michaelo105 »

Je tu téma, ktorú som zakladal ja a kupoval som tiež Civica, ale do 2000 ečiek. Dôležitejšie je, že som sa tam na kadečo pýtal, tak si ju kľudne môžeš prečítať.

Hlavne naozaj bacha nato, aby si pozrel všetko čo máš!!! (dôležité odkazy sú pár príspevkov hore)

+ moja osobná rada: Nikdy nekupuj auto, bez niekoho kto sa do toho vyzná, lebo dopadneš zle!!! - ako ja :(

Chlapci na fóre ti dokážu dobre poradiť.
Point
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Point »

auto ktore postol ratzinger poznam.. ak mas zaujem a peniaze.. ani nic nevymyslaj rovno chod a zober lebo o to auto bolo starane tak ako o maloktore :)

hovorim o tom prvom linku kde je cierne coupe 5gen
KoCi
Darca
Darca

Re: R11

Príspevok od používateľa KoCi »

nordkapp_pb napísal:najkrajsi mozny civic podla mna -> http://honda-civic.autobazar.eu/14-id1199782.html
Nechcem spochybnovat tvoje vedomosti o autach, kedze sa vyznas, ale zrovna od tychto civicov by som daval ruky prec. Nie su to japonci, ale anglani. A ti sa na spolahlivost japoncov nechytaju. Jedine plus u nich je europsky interier, ktory je na vyssej urovni nez u japoncov, mozno este motorizacia u niektorych typov, ktora u japoncov k dostaniu nebola.
nordkapp_pb
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

pokial sa wikina nemyli tak IBA v Suzuke bola vyrabana iba 1G ... dalsie generacie sa vyrabali uz vo viacerych fabrikach :-) ... to ze auto schadzalo z linky niekde inde vo svete bude nutne znamenat iba inu zakladnu specifikaciu (strana na ktorej je volant, usporiadanie osvetlenia atd.), ale kvalita by mala byt zachovana nakolko sa im neoplati vyvyjat nove auto pre kazdu tovaren v ktorej ho budu vyrabat :-) :-) :-) ... alebo myslis ze trebars BMW M3 ktore zijde z linky v amerike je horsie ako to co, ktore vyrobia v Reichu ? :-) :-) ...
D4vid
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa D4vid »

Takyto podobny Civic sme niekedy mali my :D mal som asi tak 5 rokov .. takze si ho velmi nepamatam
A co sa tohoto auta tyka celkom sa mi paci... Suhlasim ze je to auto take akurat... Ine civici nie su take pekne
Kedze buduce leto uz budem rozmyslat o nejakom zrejme starom aute tak toto nie je celkom zly napad... Auto sa mi paci.. Cena je dobra... uz len ci vydrzi dalsich par rokov...

Pomaly je cas kedy by som sa mal viac zaujimat o auta :)
KoCi
Darca
Darca

Príspevok od používateľa KoCi »

Dodavatelmi vacsiny dielov nie su v tomto pripade japonci ale europski dodavatelia. Japonci tak dodavaju okrem motora mozno par detailov. Sam vies, ze kvalita japoncov je dana pouzitim japonskych dielov (sam si do auta dam radsej NGK sviecky ako BOSH, Nipparts diely atd...). Nie som nejaky macher do aut aby som mohol rozdavat rozumy, len pisem dalej poznatky, ktore zozbierali realni vlastnici tychto aut na hondaclub fore :). Navyse uz na pohlad je viditelne, ze Civic Liftback je iny ako Civic sedan a to v mnozstve detailov. Takze nesuhlasim s nazorom ze je to to iste auto len robene v inej fabrike.
Napísať odpoveď