Stream 4K filmu synology-4K TV

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Smoukey
Expert
Expert

Stream 4K filmu synology-4K TV

Príspevok od používateľa Smoukey »

Zdravím, mám problém so streamom 4k filmu zo Synology 216j do 4K samsung telky UE65MU7002. Všetky 4K filmy a seriály okrem interstelaru mi z nejakého dôvodu sekajú, resp. fragmentujú na kocky... TV aj NAS sú pripojené káblom k routeru Xiaomi mi WiFi 3 (https://datacomp.sk/xiaomi-mi-wifi-rout ... 63685.html). Internet mám bohužiaľ iba DSL od Orange. Príde mi to ako problém siete, resp. jej rýchlosti. Nakoľko keď video zapauzujem, tak si to načíta a potom to ide chvíľku ok, potom zas sekanie. Na prehrávanie som skúsil PLEX, DS Video aj natívny samsung prehrávač. Rovanký výsledok všade. Viete mi poradiť kde môže byť problém? :roll: :roll:
Arkaz
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Stream 4K filmu synology-4K TV

Príspevok od používateľa Arkaz »

A cez co to streamujes? Po wifi ci lan? Ak lan tak snad mas 1gbit siet doma. Ja som preto kupil QNAP s hdmi zvacsil v nom ram na 8gb a mam klud [emoji16]
Smoukey
Expert
Expert

cez lan, neviem či ju ten router podporuje asi má len 100mbit. To je na 4k video málo, čo? Treba teda nový router?
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

100 Mbit teoreticky staci na 2 hodinovy film, ktory ma 50 GB, ale otazne je ci to je router schopny zvladnut.
Ja mam obycajny TP LINK TL-WR 1042ND (na bazosi ho najdes aj za 15 €, pretoze Telekom ho daval k internetu), ma 4x1 Gbit porty. Bez problemov zvlada aj 70-80 GB filmy. Tiez ich pustam zo Synology NAS.
Ak ti router na bezne veci staci a nechces riesit bazar, tak si kup 5 portovy switch. Pripojis ho do routra a do switchu zapojis TV aj NAS. Je to lacnejsie riesenie a nebudes musiet nic nove konfigurovat, no budes mat zariadenie navyse.
Napriklad: https://datacomp.sk/tp-link-tl-sg105-5x ... 54451.html
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Arkaz »

Ten co mas ty nema 1gbit. Ma ho az xiaomi 3g alebo xiaomi 4 ten som si kupil naposledy.
Smoukey
Expert
Expert

No, nakoniec som TV pripojil k routru cez 5 GHz wifi a šlapalo to. Cez kábel, to sekalo. Nerozumiem prečo, keď Nas to aj tak musel posielať cez ten 100 mbit slot. To bol niečo málo cez 50 GB Venom Remux rip. Ale Narcos 57 minútová časť kt. má 13,8 GB mi na TV nie, že seká, ale fragmentuje- kockuje. Na PC mi ten istý rip prehrá bez problémov. Problém v TV, kodekoch atď. to asi nebude, lebo som to skúšal streamovať cez Synology Video Station aj na mobil a robilo to to isté. Do switchu sa mi ísť nechce, stojí 20 € a nový Mi Wifi 4 router stojí 30... Len neviem či by to vôbec pomohlo.
Napísať odpoveď