Prenos obrazu z roznych PC do TV v kancelarii

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Hensym
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Prenos obrazu z roznych PC do TV v kancelarii

Príspevok od používateľa Hensym »

Ahojte, hladam nejaky idealny sposob, ako preniest obsah z lubovolneho PC do TV v ramci kancelarie.

Situacia: v kancelarii mame vela PC, notebookov, niektore na wifi, niektore na kabli, vsetky v jednej sieti. V zasadacke bude na stene velka telka. Chceme dosiahnut to, aby grafici/koderi a pod. vedeli v realnom case nejako rozumne streamovat celu obrazovku (cize nie len video alebo tab v Chrome), ked budu v zasadacke s klientom.

Idealne aby to bolo bezdrotove a tiez by sa to malo dat ovladat (tj. asi bezdrotova klavesnica a mys, avsak dosah by mal byt aspon 10 metrov (vratane 1 steny), a neviem ako rozumne poriesit, aby sme si nemuseli prepinat USB prijmace ku klaveske a mysi po kazdom pouziti.

Proste aby to bolo co najrozumnejsie, najpraktickejsie, najrychlejsie.

Doma mam napr. Chromecast, ten dokaze tusim streamovat aj cely desktop (paradoxne vsak len cez Chrome addon, co je divne) avsak odozva sa mi nepacila, na to ze je to v ramci siete a nie cez net. Video prenasa spickovo, ale ovladanie ma strasnu odozvu.

Vedeli by ste mi poradit nieco rozumne? Ps: telka este kupena nie je, cize tam by sme sa prisposobili ak je treba, aby mala nejaku funkciu.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Prenos obrazu z roznych PC do TV v kancelarii

Príspevok od používateľa wladas »

Co keby sa dal do zasadacky samostatny PC ktory by sa napojil na TV. Cez neho by si sa pripajal napr teamviewerom na konkretny PC/notebook v kancli.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

To mi príde ako ešte menej praktický prístup. Dôvod: investícia do ďalšieho PC, a odozva cez TW je aj tak skoro rovnaká ako cez spomínaný Chromecast. Navyše rýchle pripojenie cez Chromecast sa mi zdá rýchlejšie a jednoduchšie, ako pripojenie cez TW.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

TW pouzivam skoro denne ci uz v LANke alebo aj dialkovo a odozva bola malo kedy pomala.
Napísať odpoveď