Wifi usb

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
vanfan
Amateur
Amateur

Wifi usb

Príspevok od používateľa vanfan »

Zdravím mám problém nejde mi internet na stolovom pc na ktorom chytám príjem cez wifi usb. Takže wifina mi doma šlape, ale na pc nastal zlom a príčina je nejasná. Stalo sa mi že som zapol pc dnes a nešiel mi internet tak reku som ho reštartoval (PC)a išiel...
V priebehu dňa kukám že nejako pomaly načítava stránky, tak speed test som si išiel dať kukám len 5 mega že zasa dačo neni v poriadku a znova dávam restart pc, že to možnože pomože. No a odvtedy už mi nechce na pc internet nabehnúť. Skúšal som potiahnuť router k nemu a cez sieťák ho pripojiť, ale zas jak naschval s druhým káblom od pevnej mi nešiel modem načítať.
Teraz ako zistiť príčinu či to je fakt ten klúč alebo niekde vo vnútri pc je chyba možno daký nechcený softwér alebo dačo.

Ďakujem za nápovedu
Denco
King
King
Používateľov profilový obrázok

Re: Wifi usb

Príspevok od používateľa Denco »

To s tym kablom uplne nerozumiem.
Osobne pri takychto problemoch skusim zmenit kanal na WiFi. Vacsinou je defaultne na routroch nastaveny na automaticky, skusit zmenit na nejaky pevny (6, 11, pripadne si pomoct mobilnymi aplikaciami pri vybere spravneho kanalu).
Tiez by som skusil, ak mas moznost, ten USB WiFi kluc na inom PC (najlepsie na rovnakom mieste).
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Tento problém som mával, na notebooku, ako prvé som vždy dal vymazať uloženú wifi sieť na ktorú som bol pripojení a potom refresh a znova pripojiť.
vanfan
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa vanfan »

ďakujem za rady
nakoniec to bolo vypnuté proxi, ale nechápem súvis ako sa to mohlo stať :/
Napísať odpoveď