Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
dk.samper
Expert
Expert
Príspevky: 155
Registrovaný: 26 sep 2010, 23:03

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa dk.samper »

Ahojte, mohol by niekto https://dennikn.sk/1436950/novy-ministe ... ellegrini/ ?

Vopred vdaka
LubosZ
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 762
Registrovaný: 03 sep 2005, 11:34
Bydlisko: Martin

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa LubosZ »

Spoiler
Smer9. apríla 2019 10:55
Nový minister financií Kamenický: priateľ Fica, s ktorým nemá problém ani Pellegrini
Miro KernMiro Kern
Ladislav Kamenický a Peter Kažimír. Foto - TASR
Ladislav Kamenický a Peter Kažimír. Foto – TASR

Budúci minister je pragmatik, ktorý má dobré vzťahy vo všetkých táboroch Smeru.
Aktivujte si odber e-mailových upozornení na nové články v téme Smer. Ak si odber rozmyslíte, zrušiť ho môžete jedným klikom z ktoréhokoľvek e-mailu, ktorý vám pošleme.

Nástupcom Petra Kažimíra na poste ministra financií bude súčasný šéf finančného výboru parlamentu Ladislav Kamenický (48). Otázky okolo nového člena vlády sa tak vyriešili ešte pred odchodom Kažimíra do vedenia Národnej banky Slovenska.

Ide o kompromisné riešenie medzi premiérom Petrom Pellegrinim a predsedom strany Robertom Ficom. Predseda vlády presadzoval Kamenického. Fico zasa bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho – napriek tomu, že Kamenický je jeho osobný dlhoročný priateľ. Nomináciu Kamenického by mohli oznámiť dnes o 12.00 hod. v Košiciach Fico s Pellegrinim.

Informáciu Denníku N potvrdili zdroje z vládnej koalície, ako prvé o tom informovali aktuality.sk.

Kamenický patrí medzi záhadné postavy Smeru. Je to pragmatický a nekonfliktný človek so solídnym imidžom a vystupovaním, ktorý málokedy zvyšuje hlas. Z verejných zdrojov nie je jasné, ako sa do politiky a strany dostal, a na internete sa nedá nájsť ani jeho životopis.
Ficov človek

Jeho stranícki kolegovia hovoria, že je od začiatku Ficovým človekom, ktorý ho aj presadil na kandidátku. Viedol stranícku organizáciu v bratislavskom Ružinove.

K Ficovi má špecifický vzťah a patrí medzi jeho osobných priateľov. Je súčasťou Ficovej „bratislavskej partie“, v ktorej je napríklad jeho právnička Zuzana Kupcová alebo šéf Správy štátnych hmotných rezerv a bývalý kandidát na ústavného sudcu Kajetán Kičura.

Dobré vzťahy má aj s Kažimírom a Pellegrinim. Preto je pre premiéra lepšou voľbou ako bývalý šéf finančnej správy František Imrecze, ktorý má bližšie k Robertovi Kaliňákovi než k nemu a má navyše za sebou niekoľko káuz. Pre colno-daňové podvody, ktoré spočívali v podhodnocovaní textilu a obuvi z Ázie, dokonca z funkcie vlani na jeseň odstúpil.

O dobrej pozícii Kamenického v strane hovorí aj jeho pozícia v Smere. Po minuloročnej zmene stanov, ktoré inicioval sám Fico, sa stal členom predsedníctva, ktoré je po novom 15-členné.

Fico tak urobil, aby si posilnil svoju pozíciu v Smere. Pred zmenou stanov mala totiž strana jedno širšie predsedníctvo a úzke vedenie, teraz o nej rozhoduje najmä týchto 15 ľudí. V novom predsedníctve sú len predseda, podpredsedovia, generálny manažér a sedem ďalších politikov Smeru.
Blízko aj k Pellegrinimu

Budúci minister financií je majiteľom firiem Eufinex, Arkturus, Gallery Slovakia. Všetky majú zapísané v oficiálne dostupných Ich konateľkou je jeho príbuzná Kim Kamenická. Firmu Ixion vlastní spolu s poslancom Smeru Petrom Náhlikom, ktorý patrí medzi podnikateľov zo skupiny Vladimíra Poóra. Náhlik má dobré vzťahy aj s Petrom Pellegrinim.

Ladislav Kamenický vždy držal stranícku líniu a nevstupoval do straníckych naťahovačiek. Nenechal napríklad na finančnom výbore vystúpiť bývalého zástupcu riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ondreja Čurillu, ktorý chcel pred poslancami hovoriť o kauze Bašternák.

„Nie sme oprávnení pána Čurillu vypočúvať,“ tvrdil. „Je to v rozpore s ústavou a s rokovacím poriadkom,“ hovoril Kamenický s tým, že výbor si môže pozvať len vedúcich predstaviteľov štátnej správy alebo prokurátora.
Veľký spor

Vyše roka v Smere vedeli, že Kažimír skončí vo funkcii. Začiatkom decembra ho parlament v tajnej voľbe zvolil za nového guvernéra NBS a na konci februára ho vymenoval do funkcie prezident Andrej Kiska.

A ešte minulý týždeň sa v Smere o jeho nástupcovi hádali. Podľa informácií Denníka N Peter Kažimír chcel podať demisiu už vo štvrtok minulý týždeň, nakoniec by tak mal urobiť v rovnaký deň tento týždeň.

„Vzhľadom na to, aký významný tlak je dnes smerovaný na rezort financií, si nemyslím, že by to vyjednávanie, ktoré bude najbližších pár týždňov, mohol zvládnuť nový minister. Preto vám tu veľmi otvorene vyhlasujem, že ja vo štvrtok (budúci týždeň, pozn. red.) poďakujem ministrovi Kažimírovi a dočasne prevezmem riadenie rezortu financií,“ prekvapivo vyhlásil minulý týždeň vo štvrtok premiér na HN Clube.

S tým, že „pokiaľ sa nevyriešia všetky otázky balíčkov, zásahov, a keď toto všetko bude vyriešené, potom odovzdám rezort novému ministrovi na dovládnutie“.

Pellegriniho vyhlásenie vyzeralo na jeho samostatnú akciu bez podpory vlastnej strany. Fico krátko nato totiž spochybnil jeho rozhodnutie.

„Sú dva procesy: proces ústavný a proces stranícky. Podľa našich predpisov o akýchkoľvek nomináciách musí rozhodovať predsedníctvo. Buď teda postavíme nového ministra financií, alebo na nejaký čas bude túto funkciu zastávať premiér. O tomto bude rokovať predsedníctvo na budúci týždeň. Stále je táto otázka otvorená,“ povedal predseda Smeru.
Danko už čaká na nové meno

Od začiatku sa v Smere rozhodovalo medzi Františkom Imreczem a Ladislavom Kamenickým. Posledné týždne sa spomínal aj štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

O aký dôležitý post vo vláde ide, ukazujú aj vyjadrenia predsedu SNS a Národnej rady Andreja Danka, ktorý svojimi návrhmi v daňovej či odvodovej oblasti ohrozuje cieľ mať vyrovnaný rozpočet.

Pred voľbou kandidátov na ústavných sudcov a stretnutím koaličnej rady minulý týždeň sa vyjadril, že to nie je pre neho strategická vec a viac ho zaujíma meno nového ministra financií. Cez Kažimíra mu viaceré veci neprešli.
ab021
Medium Star
Medium Star
Príspevky: 324
Registrovaný: 03 feb 2008, 9:37

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa ab021 »

Ahoj. Nemá niekto funkčné rozšírenie Nepi Jano pre Chrome? Ďakujem
tyler91
Professional
Professional
Príspevky: 1380
Registrovaný: 14 aug 2010, 9:49
Bydlisko: KE

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa tyler91 »

čaute,mohol by niekto ? https://dennikn.sk/1432367/cez-facebook ... r/?ref=mpm
zvláštny príbeh
LubosZ
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 762
Registrovaný: 03 sep 2005, 11:34
Bydlisko: Martin

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa LubosZ »

Spoiler
16. apríla 2019 12:53
Cez Facebook jej sľúbil lásku a obral ju o 10-tisíc eur
Karol SudorKarol Sudor
Sfalšovaný vodičský preukaz podvodníka, ktorý od žien láka peniaze. Foto – archív Hany
Sfalšovaný vodičský preukaz podvodníka, ktorý od žien láka peniaze. Foto – archív Hany

Podvodníci na sociálnych sieťach vyhľadávajú osamelé ženy v problémoch a zneužívajú, že sú vďačné za trochu pozornosti.
Jana Shemesh vám každý štvrtok pošle na e-mail najlepšie články na témy rodiny, vzťahov či zdravia.

Hana má 55 rokov. Je dlhé roky rozvedená, žije v Martine a pracuje ako finančná poradkyňa (údaje o nej má redakcia k dispozícii). V auguste 2018 ju na Facebooku požiadala o priateľstvo neznáma osoba. A hoci sa s ňou nikdy nestretla, dokázala ju pripraviť o veľké peniaze.

„Nebolo to prvýkrát, čo sa mi cez sociálnu sieť ozval údajne osamelý muž – vdovec. Vždy sa rýchlo prezradil rovnakou schémou – že mu zomrela manželka, dcéra, že sám leží v nemocnici s ťažkými diagnózami a urgentne potrebuje peniaze. Bolo jasné, že ide o podvod, a tak som kontakt rýchlo prerušila,“ začína rozprávať Hana svoj zvláštny príbeh.

Nakoniec však naletela. Ozval sa jej totiž muž, ktorý sa dlho tváril neutrálne.
Všetko sa rúcalo a do toho sa ozval on

Hana tvrdí, že debata z jeho strany bola veľmi kultivovaná a nevtieravá. Dnes vie, že dotyčný zneužil situáciu, v ktorej práve bola. „Celý rok 2018 bol pre mňa zlý. Dozvedela som sa, že môj syn je dlhé roky závislý od drog, musela som rýchlo predať byt a zmeniť prácu. Proti mne sa postavili blízki aj rodina. Cítila som sa zúfalo osamelá, nič sa mi nedarilo, všetko sa mi rúcalo. Do toho sa ozval on a ja som bola vďačná.“

Hana o synovom probléme s drogami nevedela, keďže spolu nežili. „Keď prišiel, správal sa náladovo a agresívne. Pripisovala som to tomu, že rok predtým mal zásnuby s partnerkou, ale rozišli sa. Najskôr prespával v kancelárii, potom sa presťahoval ku mne. Tvrdil, že potrebuje prichýliť na mesiac. Zrazu ubehlo trištvrte roka a on sa nikam nezberal. Niekedy to bolo také zlé, že som naňho musela volať políciu.“

Keďže syn na domácnosť neprispieval a Hane sa v práci príliš nedarilo, nezvládala splácať úver na byt. Aby znížila náklady, byt rýchlo predala, vyplatila dlhy a dnes žije v malom podnájme.

Do tejto osamelosti vpadol cez sociálnu sieť už spomínaný muž. Predstavil sa ako Samson Machandy, ročník 1958, z Kalifornie. Voči Hane, ktorá sa borila s vážnymi problémami, prejavoval veľkú empatiu. Hana je presvedčená, že o jej problémoch vedel, teda že mal od niekoho podrobné informácie o jej živote.
Vedel o jej problémoch

Bez toho, aby som spomenula synov problém, vedel, na akú strunu udrieť. Povedal, že jeho manželka bola zdravotná sestra, ktorá sa stala drogovo závislou. „Opisoval príznaky, jej správanie, to, ako ho pripravila o renomé aj väčšinu majetku. Dokonale hral moju spriaznenú dušu, ktorá rozumie mojim trápeniam, vedel sa baviť o väčšine tém, ktoré ma zaujímali.“

Že mal Hanu vopred prečítanú, naznačujú aj ďalšie drobnosti – posielal jej tipy na hudbu, ktorú mala rada, triafal sa aj knihami a rád otváral tému Francúzska, ktoré miluje. „Trpezlivosťou, kultivovaným a vycibreným prejavom ma dokonale oklamal. Pôsobilo to neskutočne autenticky, pritom som len bola hlúpo dôverčivá.“

Muž ju do ničoho netlačil, mesiace nenútene komunikoval, radil, pomáhal. „Keď som sa vrátila zo služobnej cesty a bolel ma žalúdok, dával mi rady ako doktor. Do toho mi neustále lichotil, pýtal sa na moju mamu, syna, mačku.“ To, čo Hana na začiatku vnímala iba ako možnosť precvičiť sa v angličtine, začínalo prerastať do partnerského vzťahu na diaľku.

Nespozornela, ani keď jej napísal, že pracoval v Španielsku a Anglicku a dnes je na ropnej plošine v Dubaji, pričom veľa peňazí investoval do fondov a obchoduje aj so zlatom. „Šiel na to okľukou. Pýtal sa ma, čo viem o obchodovaní s ropou, o investovaní do fondov, o tom, ako to funguje na ropnej plošine. Keď som si informácie overovala u ľudí, ktorí tú prácu poznajú, sedelo to.“

Muž, ktorý Hane písal aj telefonoval, rozprával po anglicky bez prízvuku. Keď si ho zadala do vyhľadávača, našla jeho profil na Instagrame, kde mal umiestnené aj jej fotografie. Síce ju to prekvapilo, ale vnímala to ako ďalšie potvrdenie, že ide o reálnu osobu. Nebolo jej podozrivé ani to, že nikdy nepristal na videohovor.
Balík z lásky

Časom jej začal písať, že by sa chcel usadiť v Európe a žiť s Hanou. Požiadal ju o adresu s tým, že by jej rád poslal balík. „Tvrdil, že mi chce urobiť radosť, lebo som mu spomenula, že sa mi kazí telefón a k práci si potrebujem kúpiť nový notebook. To už sme si písali a telefonovali viac mesiacov. Dokonale ukolísal moju pozornosť. Dokonca mi tvrdil, že do balíka priložil aj briliantový prsteň.“

O údajnom pohybe 44-kilogramového balíka jej priebežne chodili správy. Zrazu však záhadne zastal na letisku v tureckej Ankare. Hane prišla správa od údajnej tureckej colnej správy, že treba prepravnej spoločnosti zaplatiť clo, licenciu a poplatky vo výške 7500 eur.

„E-mail bol, samozrejme, falošný, ale vtedy som to nevedela. Okamžite som Samsonovi napísala, čo to má znamenať. Odpísal, že to vybaví, že sa nemám obávať, že peniaze zoženie. A ďalej komunikoval, akoby sa nič nestalo.“
Bolo jej ho ľúto, a tak peniaze poslala

Muž sa po čase problém so zaplatením balíka snažil presunúť na Hanu. Vraj má problémy v práci, čaká ich tam inšpekcia, že v tom balíku je celý jeho život a že sa bojí, aby sa nestratil. „Manipuloval mnou. Na jednej strane bol láskavý, na druhej nariekal, čo bude, ak sa balíku niečo stane, že už zo samotnej práce má vážne zdravotné problémy a toto mu na nich len pridáva.“

Dostal ju do takého rozpoloženia, že jej ho bolo ľúto. „Cítila som sa zodpovedná za to, aby som vyriešila jeho problém.“ A keďže zaľúbenej Hane nezapli kontrolky, hoci mala peniaze previesť na turecký súkromný účet, išla, požičala si ich a poslala. „Brala som to ako dočasnú ťažkosť, ktorá sa vyrieši, keď príde za mnou aj on. Rolu zohralo aj to, že som mala známu, ktorej priateľ mi na to bez problémov požičal.“ Podvodníkovi na druhej strane to však nestačilo. Poslal potvrdenie o prijatí platby a zároveň vyčíslil poplatok za zdržanie balíka vo výške 2250 eur. Tie už mali smerovať na iný účet a iné meno do Istanbulu. Hana si ich opäť požičala a poslala.
Zháňala aj ďalšie peniaze

Keď druhá strana pochopila, že Hana pre svoju zamilovanosť zrejme stratila aj zvyšky ostražitosti, požiadala o ďalších, tentoraz už 27 200 eur. Toľko malo stáť údajné uvoľnenie balíka a poplatky za pečiatky a povolenia v zmysle tamojších zákonov.

„Rozpísali to na šesť jednotlivých platieb. Je to neuveriteľné, ale aj túto sumu som bola ochotná poslať. Normálne som tie peniaze začala zháňať u známych. On mi vtedy dôrazne dával najavo, že je na tom veľmi zle, že musí ísť do nemocnice, že odpadol, dostáva injekcie, potom mi písal z údajnej jednotky intenzívnej starostlivosti, že mu hrozí mozgová porážka a podobne.“

Hana dnes opisuje situáciu tak, že bola v sústavnom kontakte s človekom, ktorý vyzeral byť ohrozený na živote a ktorý o tom nesmel v práci hovoriť, aby neprišiel o miesto. „Pýtal sa, či nechápem, ako je na tom zle, a či fakt nemôžem niečo podniknúť.“
Amatérsky sfalšovaná fotografia podvodníka v nemocnici. Foto – archív Hany
Precitnutie

Hana celé dni myslela len na to, ako mu pomôcť. Zároveň cítila, že ju to napätie vysiľuje. Nemala sa komu zdôveriť, lebo ju opakovane žiadal, aby bola diskrétna a nikomu o ničom nehovorila. Nakoniec sa predsa len priznala synovi. Ten jej poradil, aby si od neho vypýtala aspoň doklad totožnosti.

Muž jej poslal sken údajného vodičského preukazu a pridal aj fotografiu, ako leží na lôžku v nemocnici. Hana vtedy konečne precitla. Na prvý pohľad boli oba zábery sfalšované, keď k pôvodným obrázkom ktosi amatérsky pridal inú tvár.

Tá, ako neskôr Hana vypátrala, patrí istému pánovi z Anglicka, ktorého podobizeň podvodníci zneužili opakovane. Napriek tomu jej údajný Samson napísal, že ak majú fotografie pomôcť tomu, že ona zoženie peniaze, tak ich teda posiela, a dodal, že je jeho najväčšia láska.

Tu by sa príbeh podvodníka mohol skončiť. „Pocítila som úľavu, hoci som pochopila, že ten človek si zo mňa celý čas robil posmech.“

Hana sa zoznámila aj s ďalšími ženami zo Slovenska aj zahraničia, ktoré sa stali obeťami podobných podvodníkov. Paradoxne, k jednej z nich prišla práve pri zháňaní horibilnej sumy na vymyslený balík. „Keď som iným opisovala, ako chcem zachrániť jeden ľudský život, jej sa to zdalo povedomé. Jemne mi naznačila, nech si dávam pozor, lebo si tým tiež prešla. Schéma bola veľmi podobná.“

Zvláštne je, že dotyčný podvodník sa stále nevzdal a naďalej Hane píše, že sa v ňom mýli, že jej vždy písal pravdu a nikdy ju o žiadne peniaze obrať nechcel. Ona zatiaľ bezúspešne napísala na Interpol. Na slovenskú políciu sa ísť nechystá, lebo neverí, že by existovala šanca dolapiť a potrestať človeka, ktorému dobrovoľne zaslala takmer 10-tisíc eur.
Polícia podobné prípady už rieši

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová po oboznámení sa s prípadom radí nasledujúce: „Ihneď po tom, ako zistíte, že ste sa stali obeťou podvodu, a neznámej osobe ste poslali svoje finančné prostriedky, kontaktujte svoju banku so žiadosťou o reklamáciu platby. Bezodkladne kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158 alebo osobne na najbližšom policajnom útvare a uchovajte si komunikáciu s cudzou osobou, ktorá bude slúžiť ako dôkaz v trestnom konaní.“

Podľa Baloghovej je však veľmi dôležité takýmto prípadom predchádzať, takže v prvom rade odporúča nereagovať na správy od cudzích ľudí a nepotvrdzovať žiadosti o priateľstvo prostredníctvom sociálnych sietí. „Aj keď si možno poviete, že si precvičíte cudzí jazyk, veľmi ľahko sa to môže zvrtnúť a ani si nevšimnete, že od vás druhá strana mámi peniaze. V žiadnom prípade neposielajte peniaze cudzím osobám a taktiež ani svoje osobné údaje či čísla účtov.“

Hovorkyňa vraví, že v Haninom prípade môže ísť o trestný čin podvodu, závisí to však od konkrétnych skutočností (napríklad výška škody, okolnosti spáchania skutku a podobne). Každý prípad je totiž jedinečný a je potrebné ho skúmať individuálne.

Vlani polícia riešila 58 prípadov podvodov spáchaných cez sociálnu sieť, zatiaľ objasnila 16 prípadov. Modus operandi však môže byť rôzny, nielen vylákanie peňazí od žien ako v tomto prípade. Tento rok polícia eviduje už 11 takýchto prípadov a doposiaľ sú dva objasnené.

Baloghová priznáva, že vyšetrenie takýchto a podobných prípadov a odhalenie páchateľa je veľmi náročné. „Obete, teda predovšetkým podvedené ženy, sa totiž len málokedy obrátia na políciu a podajú trestné oznámenie. Bráni im v tom predovšetkým hanba, ktorú cítia, a mnohé nedokážu uveriť, že sa naozaj stali obeťami podvodu. Často sa stretávame s tým, že si povedia: Veď keby náš vzťah nemyslel vážne, predsa by mi nepísal toľko mesiacov. Aj touto cestou ich chceme vyzvať, aby sa nebáli obrátiť na políciu. Polícia každé jedno oznámenie preverí a rozhodne o ďalšom postupe. Bez spolupráce obetí je mimoriadne ťažké takéto prípady odhaliť a náležite objasniť.“

Hana dnes požičanú a neznámemu mužovi odoslanú sumu spláca a verí, že sa jej už nič podobné nestane. „Primárne mi však ide o to, aby som varovala iné ženy. Nepochybujem, že osamelých žien v problémoch je veľa, a práve ony môžu byť ľahkou korisťou.“
Psychologičky: Každý je manipulovateľný

Ako je možné, že niekto na takúto manipuláciu naletí? Redakcia N vie minimálne o dvoch ďalších podobných prípadoch.

Psychologička Zuzana Očenášová z Koordinačno-metodického centra pre prevenciu násilia na ženách po preštudovaní prípadu vysvetľuje, že ľudia, ktorí sa ocitnú v zložitej osobnej situácii a navyše majú pocit, že sú na jej zvládnutie sami, sú potenciálne zraniteľní voči psychickej manipulácii.

„Zrazu sa objaví niekto, kto je pozorný a ochotný s nimi zdieľať to ťažké a oceňovať ich. Potreba po podpore a porozumení je v takýchto obdobiach zvýšená.“

Podľa odborníčky sa jednoducho zjaví niekto, kto robí život v ťažkom období znesiteľným. A práve na toto sa spoliehajú rôzni individuálni, ale aj skupinoví manipulátori, pričom podobne postupujú aj niektoré sekty.

„Manipulátori vedia obratne obeť spracovať aj tým, že jej poskytnú starostlivosť a vieru v ‚lepšie zajtrajšky‘ a často pôsobia ako veľmi kultivované a dôveryhodné osoby. Ak aj človek má isté pochybnosti, manipulátori ich vedia rôznymi taktikami rozptýliť, či už racionálnymi argumentmi alebo emočným nátlakom, a pod rôznymi zámienkami využiť získanú dôveru vo svoj prospech – finančný alebo iný.“

Psychologička a analytička Zuzana André navyše dodáva: „Manipulátori sa spoliehajú na to, že ak aj obeť ich správanie prekukne, bude sa cítiť natoľko zahanbená, že sa k tomu nikdy neprizná. Prehovorenie o takejto skúsenosti je odvážny čin hodný ocenenia a predstavuje spôsob, ako predchádzať podobnej viktimizácii.“

Podľa psychologičiek tiež treba v kontexte takýchto prípadov podotknúť, že hoci ľudia majú tendenciu byť presvedčení, že čosi také sa im nikdy nemôže stať, každý človek je manipulovateľný, keď mu manipulátor či manipulátorka „zahrá na správnu strunu“.
M142
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 2247
Registrovaný: 22 mar 2006, 15:31

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa M142 »

predplatne nemam, ale v pohode ti mozem zprostredkovat pribeh z nasho okolia, tiez sestra rodinnej znamej takto naletela.
tyler91
Professional
Professional
Príspevky: 1380
Registrovaný: 14 aug 2010, 9:49
Bydlisko: KE

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa tyler91 »

nezistili kto tomu podvodníkovy dával info o tej Hane čo má rada, čo jej je atď
M142
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 2247
Registrovaný: 22 mar 2006, 15:31

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa M142 »

pochybujem, ze do toho bol zapleteny niekto z okolia, to si skor len ona namysla aby lahsie ospravedlnila svoju hlupost. je jednoduchsie sa vyrovnat so sprisahanim proti nej ako si priznat, ze naletela nejakemu turkovi, ktory jej vypisoval genericke spravy. staci, ze mala na fb polajkovanych zopar veci a mohol sa riadit podla toho. pripadne sa trafil do vkusu len tak nahodne, ved zenske v tom veku nie su nejake sofistikovane. poslal jej oldies z jej mladosti, z kniziek vybral nejake duchovne hovadiny typu 4 dohody a historka s drogovo zavislou zenou by prisla v kazdej situacii. a bolo vymalovane.
tyler91
Professional
Professional
Príspevky: 1380
Registrovaný: 14 aug 2010, 9:49
Bydlisko: KE

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa tyler91 »

LubosZ
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 762
Registrovaný: 03 sep 2005, 11:34
Bydlisko: Martin

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa LubosZ »

Spoiler
MS v hokejiRozhovory9. mája 2019 16:41
Bookmaker: Keď Slováci zdolali Čechov v semifinále, zažili sme veľkú stratu
Matej OndrišekMatej Ondrišek
Bookmaker Pavol Boško. Foto – Týden/Radek Cihla
Bookmaker Pavol Boško. Foto – Týden/Radek Cihla
NOVINKA: Odoberajte na e-mail Športový Newsfilter. Michal Červený v ňom každý pondelok vyberá a komentuje tri najdôležitejšie športové udalosti, pridáva linky na zaujímavé články, statusy, videá a očakávané udalosti.

Vedúci bookmakerov spoločnosti Tipsport tvrdí, že sú aj tipéri, ktorí sa stávkovaním živia. Rozpráva o tvorbe kurzov, o boji so stávkarskou mafiou aj o negatívnych spoločenských javoch spojených so stávkovaním.

„Na rozdiel napríklad od automatov, čo je už tvrdý hazard, je podľa mňa stávkar pánom svojho šťastia,“ hovorí Pavol Boško.

Aké vlastnosti má mať dobrý hokejový bookmaker? Musí sledovať všetky možné zápasy?

Predstava asi je, že dobrý bookmaker má nasledované úplne všetky zápasy, ale nutné to nie je. Samozrejme, musí mať základné povedomie o športe, dobre poznať zostavy a hráčov.

Nielen v hokeji, ale aj pri iných športoch je dôležité mať zdravé myslenie a ovládať základy pravdepodobnosti.

Aká je šanca, že Slovensko sa tento rok stane majstrom sveta v hokeji? K čomu sa to dá prirovnať?

Šanca nie je veľmi veľká, aktuálne máme na to kurz 45. Z praxe mi nenapadá prípad, ku ktorému by sa to dalo prirovnať, ale pravdepodobnosť je asi na úrovni dvoch percent.

Koľko ľudí pracovalo napríklad na tomto kurze? Čo zohľadňovali pri jeho tvorbe?

Kurzy na celkové umiestnenie vytváral jeden kolega, ktorý sa, samozrejme, radil s ostatnými. Na majstrovstvách sveta u nás celkovo pracuje sedem bookmakerov.

Kurzy sme mali vypísané už dávno predtým, než boli známe zostavy, a vtedy sme zohľadňovali bežnú priemernú silu tímov – Kanada bola favorit, za ňou Švédsko a Rusko.

Ako však postupne tímy oznamovali zostavy, kurzy sa menili. Hlavným favoritom dnes už nie je Kanada, ale Rusko.

Považovali ste pri kurze na Slovensko domáce prostredie za výhodu a dôvod na zníženie kurzu alebo naopak?

Všeobecne platí, že domáce prostredie je brané ako výhoda. Ak si však spomenieme na rok 2011, tak to pre nás úplne výhodou nebolo a ani so silným tímom sme veľa neuhrali.

Berie sa to tak, že hráči sú doma, majú zázemie a podporu fanúšikov. S domácimi majstrovstvami sa väčšinou viaže aj väčšia ochota lepších hráčov prísť reprezentovať.

Kurz je preto o niečo nižší, než aký by bol, keby sa hralo napríklad vo Švédsku.

Koľko stávok ste zatiaľ prijali na to, že sa Slovensko stane majstrom sveta?

Zatiaľ ich nebolo veľa, konkrétne 106 tiketov v celkovej sume 186 eur. Ide približne o jedno percento z celého objemu prijatých stávok. Sú to skôr fanúšikovia, ktorí dúfajú a stavia si na našich pár eur.

Väčšina stávok na majstrovstvá sveta príde až v nasledujúcich dňoch. Platí, že ľudia to začnú vo veľkom sledovať až tesne pred začiatkom alebo v deň prvých zápasov. Predpokladám, že potom sa to rozprúdi a stávok na Slovensko pribudne.

Zaujímavý je fakt, že sme prijali pomerne dosť stávok na postup Slovenska do štvrťfinále. Osobne ma to prekvapilo a vidieť, že Slováci tomu veria.

Spomínali ste, že kurzovým favoritom je Rusko. Stávkujú naň zatiaľ ľudia najviac?

Áno, jednoznačne. Na Rusko ide asi 50 percent všetkých stávok. Za Ruskom je Kanada, Česko a Švédsko. Čiernym koňom sú Spojené štáty, tam začali stávky pribúdať po oznámení zostáv.
Ruskí hokejisti. Foto – AP/Ivan Sekretarev

Ako vznikajú kurzy na stávky typu počet striel na celom turnaji? Z čoho bookmakeri vychádzajú?

Ide o štatistické stávky na celý turnaj. Typicky sa pozrieme na to, ako to bolo na minulých majstrovstvách, a konečné číslo sa väčšinou blíži minulým rokom.

Sledujeme aj to, aké silné jednotlivé tímy sú. Napríklad Kanada mala v roku 2015 extrémne silný tím a v každom zápase mala obrovské množstvo striel. Podľa toho sa kurz upravuje vyššie alebo nižšie.

Sú majstrovstvá sveta v hokeji udalosťou, ktorá dokáže stávkové kancelárie prekvapiť?

Určite. Najhoršie je to pre nás vtedy, ak je Slovensko – alebo Česko – veľmi úspešné. Sme česko-slovenská stávková spoločnosť a pamätám sa na rok 2012 a semifinále MS. U nás všetci tipovali Slovensko a v Česku Česko.

Ako celok to dopadlo pre firmu dobre, ale z pohľadu Slovenska sme zažili dosť veľkú stratu, pretože sme v tom zápase boli podľa kurzov outsidermi.

O väčšie peniaze zvykneme prichádzať práve vtedy, keď fanúšikovskí tipéri takto vo veľkom podávajú a sú úspešní.

Aké sú v poslednom čase nové stávkarské trendy, čo sa týka hokeja?

Úplne najnovším trendom sú štatistické stávky. Pre ľudí už nie je zaujímavé, kto vyhrá zápas alebo koľko padne gólov. Zaujímavé pre nich je, koľko bude v zápase striel, kto vyhrá viac buly, počet dvojminútových trestov alebo počet striel hráča.

K takýmto veciam majú ľudia k dispozícii spoľahlivé a presné štatistiky. Veľa ľudí ich sleduje a myslia si, že by na tom mohli skôr prekabátiť stávkovú kanceláriu.

Ako stávková kancelária bojuje proti ovplyvňovaniu zápasov a stávkarskej mafii?

Často čítam alebo počujem komentáre ľudí, ktorí hovoria, že stávkové kancelárie v tom idú. Ale je to presne naopak. My sme tí poslední, kto chce, aby sa diali nejaké podvody. Ak je všetko čisté, naše kurzy sú nastavené správne.

Máme systémy upozornení, ktoré indikujú, keď sa deje niečo podozrivé. Napríklad ak z ničoho nič príde veľa stávok na počet gólov v druhom polčase. To je jedna z typických stávok, ktoré môžu byť ovplyvňované.

Za posledné roky je ovplyvňovania výrazne menej, ale ponuky sa rozširujú aj na súťaže, v ktorých berú hráči za zápas mzdu v rádoch desiatok eur. Keď za nimi príde niekto, kto im ponúkne viac, viete, ako to dopadne.

Bojujeme s tým aj tak, že na tieto menej známe súťaže máme prísnejšie nastavené limity a citlivejšie posudzujeme veľké stávky. Ak máme veľké podozrenie, pristupujeme aj k sťahovaniu zápasov z ponuky.

Je nejaký dôvod, prečo títo podvodníci často operujú cez ázijské stávkové spoločnosti?

Ja si myslím, že je, a predovšetkým je to pre reguláciu. V Česku aj na Slovensku platí, že človek, ktorý tipuje za väčšie sumy, by mal byť zaregistrovaný. Platia zákony proti praniu špinavých peňazí a vysoké sumy musíte dokladovať.

V Ázii to tak nie je. Často nájdete biele kone, ktoré si založia účet, a stávkové kancelárie to príliš neriešia. Idú na objem a v princípe im to je jedno. Bohužiaľ, tlačia sa práve do nižších súťaží, v ktorých je ovplyvniteľnosť veľká.

Tieto gangy si typicky niekoho nájdu a založia účet na jedno použitie. U nás by s tým mali problém, pretože by sme mohli kontaktovať políciu a nahlásiť to ako podozrivý prípad.

Máte ako bookmakeri prehľad o tom, kto sú vaši tipujúci? Disponujete niečím ako profily stávkarov?

Funguje to podobne ako v banke, keď idete požiadať o hypotéku a banka vytvorí profil klienta. Aj my máme nejaké interné nástroje, podľa ktorých máme klientov rozdelených.

Vieme o tých, ktorí sú v pluse, majú výborné informácie a dokážu zarábať. Práve podľa ich vkladov potom často upravujeme kurzy.

Ktoré sú základné typy tipérov?

Rozdelil by som to na profi tipérov, ktorí tipovaním zarábajú, a rekreačných – tých je veľká väčšina, možno až 90 percent. Tipovanie berú tak, že ide víkend a bude futbal, tak si za pár eur stavia.

Podobne to bude teraz počas majstrovstiev sveta v hokeji, keď budú večer sledovať zápasy a niečo stavia.
Ilustračné foto – AP/Kerstin Joensson

Majú ľudia tendenciu pridávať na jeden tiket viac udalostí za menej peňazí alebo staviť na jednu udalosť pri väčšom vklade?

Závisí to práve od tých dvoch skupín. Profi tipér si vyberie jeden zápas, pri ktorom vidí hodnotný kurz. Väčšia masa ide po kombinovaných stávkach a viacerých stávkových udalostiach. Stavia si malú čiastku a chcú vyhrať ideálne 500 alebo tisíc eur.

Oproti minulosti je však trend, že počet zápasov na tiketoch sa znižuje. Aj masoví tipéri si akoby uvedomili, že pravdepodobnosť ide pri veľkom počte zápasov proti nim.

Ako často vyhrá niekto, koho tiket obsahuje povedzme 20 a viac stávok?

Stáva sa to celkom často, ale pri množstve prijatých tiketov tvoria takéto tikety možno desaťpercentný podiel.

Stávkovanie dokáže ľudí priviesť na mizinu alebo odeň môžu byť závislí. Ako sa bookmaker pozerá na stávkovanie ako na spoločenský fenomén aj s ohľadom na tieto negatívne javy?

Samozrejme, vnímame to ako negatívnu vec, často sa to v spoločnosti aj tak prezentuje. Na rozdiel napríklad od automatov, čo je už tvrdý hazard, je podľa mňa stávkar pánom svojho šťastia. On si zápasy vyberá, nie je to o tom, že vhodí peniaze do automatu a náhodne sa pred ním točia nejaké valce.

Negatívne javy existujú a je to o zodpovednosti klienta. Najhoršie je, ak niekto prehrá veľa peňazí a chce ich hneď vyhrať naspäť. To môže mať preňho veľmi nepríjemné dôsledky. Stávkovanie by vždy malo byť zábavou, na ktorú si ľudia vyhradia určité peniaze a neprehrávajú viac.

My tiež podporujeme zodpovedné hranie a snažíme sa robiť to aj trochu inou formou, chceme mať komunitu stávkarov, v ktorej si môžu navzájom radiť a inšpirovať sa. Ľuďom sa to páči a prináša nám to dosť veľa nových klientov. Cieľom je udržať ich u nás.

Hovorili ste o profi stávkaroch. Sú to tipéri, ktorí na stávkovaní nejako systematicky bohatnú?

Áno, máme klientov, ktorí sa stávkovaním živia. Typicky nevyhrávajú na anglickej futbalovej lige alebo na NHL. Hľadajú si svoje okrajové súťaže, o ktorých nie je k dispozícii toľko informácií, a môžu v tom byť lepší než stávková kancelária.

Je to však veľmi ťažké a o to ťažšie, že informácie sú dnes voľne dostupné a má ich skoro každý. Stále sa to však niektorým ľuďom darí. Je to taký súboj bookmaker verzus stávkar.

Na sociálnej sieti sa vyskytujú stránky alebo skupiny, ktoré poskytujú „zaručené informácie a tipy“. Čo si o tom myslíte?

Na toto mám jednoznačný názor, je to podvod a klamanie ľudí. Nikto nemá zaručené tipy. Samozrejme, sú tipy s určitou informáciou, ale vtedy je už kurz oveľa nižší. Ak vám niekto povie, že tento tip je dobrý a visí v ponuke už hodinu, kurz určite poklesol.

Najväčší extrém sú fóra, ktoré poskytujú informácie na súťaže typu anglická futbalová liga alebo Liga majstrov. Môže vám to vyjsť dva, tri, štyrikrát, ale dlhodobo to určite vychádzať nebude.

Čo hrozí bookmakerovi, ak vypracuje zlý kurz? Môže dostať od šéfa pokutu?

Samozrejme, je to ako v každej inej práci. Ak vyrobíte problém, nejaký finančný postih tam je. Zlý kurz môže pre firmu znamenať dosť veľkú stratu.

Určite to však nemáme postavené tak, že by sme bookmakera vyhadzovali alebo že by musel platiť celú stratu. Nie sme represívni.

Ja ako vedúci bookmakerov riešim tieto veci pomerne často a snažíme sa najmä hľadať príčinu chýb a odstrániť ich do budúcnosti.
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3733
Registrovaný: 23 mar 2005, 23:00
Bydlisko: ZA <-> TN
Kontaktovať používateľa:

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa Mek »

Od isteho casu kratko po otvoreni clanku vybieha takyto otravny popup, ktory sa neda zavriet. Vzhladom na to, ze sme moc casto necitam a kvalitnu zurnalistiku si predstavujem inak (maju tam kopec preklepov a chyb, ani to po sebe necitaju), im platit urcite nemienim. "Fakt nepi jano" vo firefoxe mam. Existuje na to nejaky liek, alebo mam prejst na iny spravodajsky portal?
Prílohy
Capture.PNG
STomko
King
King
Príspevky: 1908
Registrovaný: 28 feb 2007, 16:27
Bydlisko: BA

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa STomko »

Dat im vynimku v adblocku?! (Alebo v obdobnom plugine)
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3733
Registrovaný: 23 mar 2005, 23:00
Bydlisko: ZA <-> TN
Kontaktovať používateľa:

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa Mek »

Dakujem, neprosim. Ine riesenie?
konyk87
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1599
Registrovaný: 24 okt 2007, 15:56

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa konyk87 »

Zakazat cookies pre

Kód: Vybrať všetko

[*.]sme.sk
*****HERO*****
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1892
Registrovaný: 08 máj 2006, 1:34

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

staci vystihnut tu spravnu chvilu a stlacit Escape (po tom, ako sa nacita clanok, ale predtym, ako vybehne ten popup). zastavis tym nacitanie zvysku stranky a s tym aj tie javascripty, co spamuju popup. aspon v Chrome to tak funguje. ked sa nepodari, staci refreshnut a skusit znova.
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 15172
Registrovaný: 12 nov 2006, 10:52

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa beardie »

Mek napísal:Dakujem, neprosim. Ine riesenie?
Nie je to asi riešenie, ktoré hľadáš, ale...

Nko sa vyjadrilo, že dajú na predplatné zľavu dvojnasobku % účasti vo voľbách, takže ročné predplatné bude stáť okolo 30 euro
eMPiko
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 2212
Registrovaný: 11 jan 2007, 16:40

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa eMPiko »

Mek napísal:Dakujem, neprosim. Ine riesenie?
Ja som to vyriesil vypnutim javascriptu.
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3733
Registrovaný: 23 mar 2005, 23:00
Bydlisko: ZA <-> TN
Kontaktovať používateľa:

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa Mek »

Vdaka za prispevky, vyskusal som doplnok na zakazanie JS na konkretnej stranke, a funguje to. Iba fonty vyzeraju akosi inak, horsie, ale to mi az tak nevadi. Divim sa, ze mi to nenapadlo skor :)

//autoeditácia príspevku (27. Máj 2019, 23:27)
Zistil som, ze pri vypnutom javascripte pod clankami chybaju linky na diskusie. Pohrabal som sa v DOM a spichol som jednoduchy greasemonkey skript, ktory ten otravny popup schova automaticky. Snad to bude stacit. Enjoy.

Kód: Vybrať všetko

// ==UserScript==
// @name     Sme.sk anti-anti-adblock by Mek
// @namespace http://mekweb.eu
// @version  1
// @grant none
// @include http://*.sme.sk/*
// @include https://*.sme.sk/*
// @require https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.3.1/jquery.min.js
// @run-at document-start
// ==/UserScript==
setTimeout(function(){ $('body').css('overflow','visible'); $('.fc-ab-root').remove(); }, 3000);
Misojogi
Amateur
Amateur
Príspevky: 24
Registrovaný: 24 feb 2006, 1:40

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa Misojogi »

nejako mi tieto dni prestalo fungovat NepiJano - addons do firefoxu
odkazuje ma na google pay

neviete niekto co sa stalo ?
---
apropo existuje nieco podobne pre DennikN ? (kedysi bol MajsterN ale ten uz davno nefunguje)
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3733
Registrovaný: 23 mar 2005, 23:00
Bydlisko: ZA <-> TN
Kontaktovať používateľa:

Re: Piano (systém spoplatnenia webových stránok)

Príspevok od používateľa Mek »

Misojogi, skus ten greasemonkey skript, ktory som sem daval (je hned nad tvojim prispevkom). Mne to funguje aj na tento google pay popup. Niekedy sa zobrazia dokonca az dva popupy ziadajuce o vypnutie adblocku (kazdy je iny), ale po refreshi je uz iba jeden a greasemonkey skript nan zaberie.
Btw. - ak mas pomalsi internet, mozno trva dlhsie, kym sa ten popup zobrazi, a to skor, nez sa spusti tento greasemonkey skript. V tom pripade treba upravit casovy delay z 3000 na nejaku vyssiu hodnotu (3000 = 3s).
Napísať odpoveď