Odkial kupit smartphone

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
nitrous123
Light Expert
Light Expert

Odkial kupit smartphone

Príspevok od používateľa nitrous123 »

Ahojte, mam taku otazku.
Mam v plane kupit Galaxy s10e, problem je v tom ze napriklad na strankach (nazvime to overenych s historiou) ako hej.sk stoji 550e
Ale na strankach ako hdmobil, turbado alebo webmobily stoji okolo 470-480 co je dost rozdiel. Vsetky obchody maju na heureke vysoke hodnotenie od ludi. Preto spominam prave tieto kedze ine maju mensie hodnotenie.
Takze o co mi ide:
Niektore recenzie na niektore tieto eshopy pisu ze predavaju neviem ako to nazvat asi renovovane telefony a predavaju ich ako nove,nepouzite. Takze ak obchod X v takej cene predava renovovany mobil je tu sanca ze aj obchod Y robi to iste. A dat 500e za nejaky opraveny tel by som nechcel.

Poviem priklad, v minulosti som kupoval 2x Huawei P9 Lite. Jeden bol SK distribucia z Alzy, druhy bol z nejakeho takehoto eshopu bol zabaleny vsetko OK ale mal po sebe polske nalepky co uz vtedy sa mi nezdalo ale neriesil som to.
Ten moj z alzy funguje doteraz, nemrzol a bol som s nim maximalne spokojny zatial co ten z polska mrzol a robil podobne kraviny.
Aky je vas nazor na toto ? Oplati sa z tych obchodov nakupovat a usetrit 80e alebo nie ?
Dakujem za odpovede
CheZteR
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Odkial kupit smartphone

Príspevok od používateľa CheZteR »

Galaxy S série sa už len kvôli premium servisu oplatí brat zo slovenskej distribúcie, tie najlacnejšie e-shopy to ťahajú z Poľska, preto si nepotrebujú zaratavat do ceny DPH, ale v prípade reklamácie to musíš posielať poštou do e-shopu odkiaľ to eshop bude posielať tam kde to nakúpil, teda väčšinou do Poľska, realita je taká že čakáš 30 dní

pri premium servise si príde k tebe domov Samsung pre telefón a myslím že ti poskytne aj náhradný, do 7 dní máš telefón opraveny

inak asi by som počkal na február kedy bude predstavená S20 a očakáva sa že s10e klesne oficiálna cena
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

kupujes si telefon za 500 eur, ktory predpokladam ze chces aby ti vydrzal nejaky cas, ozaj potrebujes usetrit kazde euro? 15% hore dole fakt neni tak vela aby si to musel brat z pochybnych obchodov. pokial tolko penazi nemas, tak si radsej kup lacnejsi telefon, nie kupovat drahy za najnizsiu moznu cenu.

ale inak ja som kupoval z nemeckeho amazonu, priamo od nemeckeho samsungu. sice som nemal nejaky premium servis (nastastie ho nebolo potreba) ale vtedy som zaplatil za telefon 500 eur ktory sa u nas predaval za 700.
nitrous123
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa nitrous123 »

Poviem ti takto pred 4 mesiacmi som kupil s9 ktory mi spadol a rozbil sa. Oprava 260e pretoze aj sklo aj display je v prdeli. Takze preto riesim aj tych 80e
Ale asi mas pravdu a za ten doplatok to stoji. Vdaka za odpovede
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

CheZteR: Ako si prisiel na to s tou DPH??? Pretoze ak firma nakupuje z Polska, tak ano, je tam samozdanenie v ramci SR. Avsak predavajuci na Slovensku ti to musi predat s DPH. To co ty opisujes a vidis v najlacnejsich eshopoch, ze je to s 0 percentnou DPH, tak to su telefony z vykupu z Orange, Telekom a O2. Teda kupia telefony od ludi a tie potom dalej akoze oficialne predavaju.
Napísať odpoveď