Wifi- repeat

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Romeo2006
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok

Wifi- repeat

Príspevok od používateľa Romeo2006 »

Ahojte,
Dúfam, že mi budete vedieť poradiť.
Mám router Synology RT2600ac, ktorý používam primárne, ale máme body v byte, kde proste nie je signál. Mám ešte jeden starší router Asus RT-N18u. Chcel by som ich nejako spojiť aby som ten Asus mohol dať do kuchyne. Najlepšie cez wifi spojiť, ale som ochotný spraviť jednu dieru do steny ak by to bolo lepšie. Už som to minule skúšal, že som zo switchu pichol kábel do Asus, ale zablokoval sa mi úplne internet, možno preto, lebo sa mi byli, keďže som to nemal zresetované.
Čo si myslíte, má šancu to nejak fungovať?
Ďakujem
René
Light Star
Light Star

Re: Wifi- repeat

Príspevok od používateľa René »

Lepsie ti pojde mesh, ale to by si do toho musel investovat. Druhy router zresetuj, vypni na nom dhcp a zapoj do synology do nejakeho lan portu.
4040
Professional
Professional

Príspevok od používateľa 4040 »

Najlepšie a najlacnejšie bude ich spojiť káblom.Pripoj k PC iba Asus .Nastav v ňom režim AP-Access Point a ulož nastavenia.Potom k nemu pripoj net od Synology do Wan.
Romeo2006
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Romeo2006 »

Jasné, Mesh by bolo najlepšie, ale keď mám jeden router navyše tak sa mi to zdá za zbytočné plytvanie.
Teraz to mám prepojené s káblom, lenže sa neviem dostať do Asus, keďže je tam rovnaká IP adresa jak má Synology, tým pádom nedokážem prepnúť na repeat mod, ani na AP- Access Point. A zas keď internet dám do Asus, tak sa mi nechce pripojiť a repeat, keďže sa nemá k čomu pripojiť.
Je to začarovaný kruh pre mňa...
René
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa René »

Na asuse zmen rozsah ip. Ak mas napr na synology 102.168.0.0/24, na asus naatav 192.168.1.0/24
4040
Professional
Professional

Príspevok od používateľa 4040 »

Veď som napísal, pripoj k PC iba Asus,kvôli nastaveniu.
Napísať odpoveď