VPN pre domaci server

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
yankee
Medium Star
Medium Star

Re: VPN pre domaci server

Príspevok od používateľa yankee »

Nemam staticku IP, preto to riesim cez NOIP (dynamic DNS) - vid. moj prvy prispevok
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa heker »

Skor mal na mysli, ze ci vobec mas verejnu IP.
yankee
Medium Star
Medium Star

myslel som ze verejna=staticka / neverejna=dynamicka
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Verejna = verejna, teda len tvoja co je pristupna z vonku z internetu. Staticka = staticka, teda pevna IP, ktora sa nemeni. Dynamicka = dynamicka, teda taka, ktora sa meno napriklad po trocj dnoch, po restarte routra a tak rozne. Sluzby ako NoIP mozes vyuzit, ak mas verejnu IP, teda v kombinacii verejna+dynamicka IP.

A neverejna IP je taka, ktoru ma s tebou cela ulica.
yankee
Medium Star
Medium Star

Operatot ma verejnu IP za priplatok, ktory ja urcite neplatim, takze mam neverejnu

//autoeditácia príspevku (08 Aug 2017, 12:02)
Tak spat k mojej uplne prvej otazke:

Napadlo ma ci by sa moj problem nedal vyriesit nejakou VPN sluzbou. Mate niekto s tymto skusenosti? Pripadne co by ste mi poradili
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

VPN mas platene. To si uz mzoes rovno zaplatit verejnu IP. Kedze nie si ochotny si zaplatit verejnu IP, nemyslim si, ze si ochotny dat 5-15 eur/mesiac za VPN: https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2403388,00.asp
yankee
Medium Star
Medium Star

A co nejaka free VPN?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Free VPN nie je moc riesenim a to z dovodu obmedzeni, trafficu, rychlosti. Napriklad Windscribe ponuka 10GB traffic, co by teoreticky mohlo stacit na bezne veci, inde mas zase limitovane rychlosti ci nemoznost nic nastavit.
ropman
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Ja som riesil ten isty problem sice provider (antik) ma verejnu IP zadarmo, lenze z dovodu sukromia som to nezobral, pretoze tam na to treba vyplnat formular s osobnymi udajmi ako je adresa, tel. cislo atd a potom tieto udaje postnu do ripe databazy. Takze napr. uz len pri jednom zobrazeni akehokolvek bezneho webu, ktory taha resources z asi tak 20 dalsich serverov a na kazdom z tychto serverov sa zaloguje moja IP, ktoru ked ktokolvek zada do ripe databazy tak ma vsetky moje udaje vratane adresy a tel. cisla... No a toto fakt nechcem a ani to nikomu nedoporucujem.

UPnP na antiku nefunguje a forwardnut port ktory som potreboval mi neboli ochotni. Tak som to vyriesil s AirVPN cez ktoru si viem forwardnut porty, ale pozor lebo drviva vacsina VPN providerov nema port forwarding... Su to sice naklady naviac ale nejaku VPN by som si aj tak asi platil.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

ropman: To je dobra hlupost, ze to Antik takto riesi. To je prvy provider o ktorom pocujem, ze zadava udaje do RIPE. Vsade inde to je normalne tak, ze je ta IP priradena a napisana na providera.
Napísať odpoveď