Auto servis vramci havarijneho poistenia.

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
measter
Light Expert
Light Expert

Auto servis vramci havarijneho poistenia.

Príspevok od používateľa measter »

Ahojte pocas tohto rocnej zimy som mal mensiu nehodu. Nakolko mam havarijnu poistku tak sa oprava bude riesit cez nu. Poistovak skodu odhadol na 700€, ktore by mi vyplatili a opravu by som si riesil sam. Rozhodol som sa to riesit priamo cez servis a platbu na fakturu, tim padom si to servis vybavi priamo s poistovnou a na mne bude uz len uhradit spoluucast min 50€ alebo 5% podla toho co je viac.
Dva roky dozadu som mal podobnu nehodu vtedy som zrazil srnku skoda, ktoru poistovak odhadol bola tiez okolo 700€ a riesil som to tak isto ako planujem teraz priamo cez servis. Len co ma vtedy zarazilo bolo kolko bola fakturovana cena opravy, ktoru ten servis dokazal vykuzlit a poistovna nemala problem to zaplatit. Finalka diely+robota bola okolo 3500€ cena nahradnich dielov aj 400% od mnou najdenej na interete. Proste cista a nechutna riza pre servis. Takze nakolko idem viac menej opat menit to iste ale v kusok mensom rozsahu a myslim si, ze sa opat z toho bude servis vytrieskat maximum i ked neplanujem ist do toho isteho. Tak ma napadlo ci by mi vramci toho nemohli spravit aj rocny servis, olej, filtre, sviecky take tie bezne veci gratis. Bolo by velmi drzne im to navrhnut? Neviem co si o tom myslite pripadne ake mate skusenosti? Nakolko su ocividne pre ich havarijne poisky terno a ja im idem dat zarobit.
CheZteR
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Auto servis vramci havarijneho poistenia.

Príspevok od používateľa CheZteR »

vzdy sa s nimi da dohodnut
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

nemyslim si, ze sa s tebou budu chciet o tomto bavit. ak na tom chces trhnut tak si to daj vyplatit a zozen si dany diel sam vo farbe. dielov je plny net, hlavne v polsku sa da dobre nakupit
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Tiež si nemyslím, že by ti dobrovoľne chceli porobiť servis v hodnote 150-200€ grátis pri 700€ zakázke. Je dosť možné, že by na tom aj samotný servis v tomto prípade prerobil.

No a navyše minule si pri tej 3500€ oprave pozeral ceny originálnych dielov na tvoje auto? Pretože ak nie, tak nejaké poľské alebo používané diely mohli byť kľudne za tretinovú cenu oproti originálu, ale keďže predpokladám, že máš novšie auto, tak nejaký aftermarket by som tam teda rozhodne nedával.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

vzdy sa da dohodnut :)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Jj, ale tá dohoda zo strany servisu by bola asi v zmysle: "Pane, ak nám zaplatíte za ten servis, ktorý požadujete, mimo opravy súvisiace s haváriou, bez problémov Vám to spravíme." :lol:
CheZteR
Redeemer
Redeemer

vy ste to nikdy takto neriesili?

kamos to tak robi klientom bezne,
potrebuju vymenit olej alebo sa blizi interval vymeny rozvodu ked riesia havarijnu, vsetko sa da schovat do havarijnej a to tak, ze sa jednoducho navysi na fakture cena za niektore ine diely a diely na vymenu oleja ci rozvodov spomenute nebudu

vsak servisy maju to uctovnictvo asi najmenej prehladne zo vsetkych typov podnikania

nie je na tom nic narocne len na to treba mat odvahu spytat sa
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

No ale to by musel measter riešiť ešte pred zaslaním kalkulácie ceny opravy od servisu, aby sa to dalo navýšiť. Ja som to pochopil tak, že servis nacenil opravu na 700€, poisťovňa súhlasila s cenou a preplatí ju. Keby sa však následne zvýšila cena opravy vzhľadom na to, že measter chce dorobiť nejaký servis, tak by to už bolo pre poisťovňu podozrivé. Nechce sa mi veriť, že by bez doťahovania poisťovňa zaplatila viac, ako bolo plánované. Pri cene opravy 5000€ by som ešte pár stoviek hore dole chápal, ale pri takejto relatívne malej škode je to viac okaté :)

No a na mieste servisu by som sa asi nepúšťal do poistného podvodu len preto, aby som vyhovel zákazníkovmu prianiu a on nemusel nič doplácať :D
CheZteR
Redeemer
Redeemer

nie, no jasne ze sa to riesi pred
povies co vsetko chces a servis si to skryje do kalkulacie pre poistovnu
Napísať odpoveď