Skoda Rapid 1.2 TSI-Brzdy

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
dekarbon
King
King
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Skoda Rapid 1.2 TSI-Brzdy

Príspevok od používateľa dekarbon »

caute,chcem sa len opytat na vas nazor..na aute mám vzadu brzdy 232mm,system TRW,auto ma 66KW/90HP..zadne brzdy som naposledy menil(kotuce+platničky) ked auto malo 80 000 km najazdených,zachvilu bude mať 180 000 km a platničky vzadu vyzeraju ze tam zostava brzdneho materialu tak cca 1,5mm..myslite si ze je to uz na vymenu? alebo este na tom pobehat dalsich 15 000 km? neviem..lebo uvazujem ze to asi pomaly pri tych 180 000 km vymenim spolu s motorovym olejom,prevodovym olejom,vsetkymi filtrami,sviečkami a tak..neviem
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Re: Skoda Rapid 1.2 TSI-Brzdy

Príspevok od používateľa Pilifo »

Tých 1,5 mm je už dosť málo, takže by som s tým veľmi dlho nečakal. Ak by sa ti totiž doštičky úplne zjazdili a brzdil by si o samotný kotúč, tak pri výmene môžeš rovno vymeniť aj kotúče, takže by to boli možno zbytočné náklady navyše, ak sú kotúče stále v poriadku a majú dostatočnú hrúbku.

Každopádne auto by pravdepodobne malo mať senzory, ak by si dosiahol kriticky tenkú vrstvu platničiek.
dekarbon
King
King
Kontaktovať používateľa:

Re: Skoda Rapid 1.2 TSI-Brzdy

Príspevok od používateľa dekarbon »

toto je bohuzial verzia ktorá nemá ten typ platničiek ani vpredu ani vzadu so senzormi opotrebenia

alebo zeby som vymenil aj kotuce rovno? hoci nemaju este minimalnu hrubku aby to bolo zas TOP? ak pojdem do zimmermanov tak platnicky 26€ a kotuce nech do 40€..
Napísať odpoveď