3,5 mm jack kabel Windows vs Linux

Grafika, webdesign, spracovanie videa a zvuku...
dudo64
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

3,5 mm jack kabel Windows vs Linux

Príspevok od používateľa dudo64 »

Ahojte,

1.) kupil som si 1,5 metrovy predlzovaci kabel na sluchatka (klasicky 3,5 mm jack, znacka netusim) na pocitac, na ktorom mam dualboot Win 10 a Ubuntu 18.04. Zaujimave je, že na linuxe ide cez tento kabel zvuk uplne OK, ale na windowse to chrci, uplne sa stratia basy, ostanu len vysky, pricom je zvuk cely taky zastreny. Samotne sluchatka bez kabla idu na oboch OS v poriadku.

2.) Na sluchatkach sa mi zlomil jack, tak som celu koncovku vymenil (nova bola z alzy za 1 euro) a opat sa deje to iste, v linuxe (v tomto pripade aj na IOS) ide zvuk OK, ake vo Win nie.

Ma niekdo podobne skusenosti, resp. by vedel povedat co za tym moze byt a preco je WIn takto "narocnejsi" ? ( O pripadnu radu co s tym spravit ziadam iba okrajovo, skor ma fakt iba principialne zaujima podstata "problemu". A samozrejme, veci ako zmena driverov/instalacia novych co som vyguglil som uz skusal a nepomohlo).

Diky
starysomar
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: 3,5 mm jack kabel Windows vs Linux

Príspevok od používateľa starysomar »

Tie konektory jestvujú s troma plôškami - aj zo štyrmi.
Predpokaldám, že si dal zhodný.
dudo64
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: 3,5 mm jack kabel Windows vs Linux

Príspevok od používateľa dudo64 »

starysomar napísal: 24 aug 2020, 5:38 Tie konektory jestvujú s troma plôškami - aj zo štyrmi.
Predpokaldám, že si dal zhodný.
Povodne sluchatka mali 4...lavy, pravy, mikrofon a "uzemnenie", tak som aj teraz dal styri...predpokladam ze zapojene to je spravne, kedze to v linuxe a IOS hra normalne
Napísať odpoveď