download

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

download

Príspevok od používateľa Animorph »

Ahojte,

zaujala ma ponuka tohto providera z hľadiska, akou je prezentovaná rýchlosť: http://www.rejk-net.sk/internet/

Download pri surfovaní 30 Mb/s
Download pri sťahovaní 15 Mb/s

Nie sú mi jasné tieto rýchlosti. Odpoveď ich technika:
Dobrý deň, download pri surfovaní predstavuje rýchlosť sťahovania stránky zo servera a download pri sťahovaní predstavuje rýchlosť pri sťahovaní súboru ako napríklad obrázok, video, film, atď.
Nenapísal trošku hovadinu ? Veď sťahovanie stránky zo servera je vždy sťahovanie obrázkov, gifov a podobných súčastí webu. Ako vedia, že práve sťahujem 5mb obrázok z google drive (rýchlosť 15 Mb/s) alebo prezerám web, kde je nejaký 5mb obrázok (rýchlosť 30 Mb/s) ?
Nie je to ofajč ? :) Nie som "sieťar", len sa mi to nezdá...
Prílohy
2020-09-17_12h51_38.png
2020-09-17_12h51_38.png (15.55 KiB) 332 zobrazení
Gothar
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok

Re: download

Príspevok od používateľa Gothar »

Jasne ze je to blbost, v ramci internetovej neutrality by si mal mat rovnaku rychlost na vsetko. Mne to pripada ako keby mali nejake vlastne proxy a k tomu ti davali tu vyssiu rychlost. Teda bezne stranky ti pojdu rychlejsie pretoze ich data uz budu na ich proxy. A mozno je to obmedzenie pre p2p kedze spomina filmy a videa. Pripadne to maju obmedzene nejak casovo, ze xy sekund ti to pojde plnou rychlostou a potom sa to znizi na 15 Mbps. Ale za tu cenu je to dost mimo, nemate tam Telekom alebo nejakeho ineho normalneho providera? Podla nazvu to vyzera byt optika a asi nebude ich vlastna.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Ako zistia že či surfuješ alebo ťaháš? Či si čítaš článok alebo pozeráš video na YT?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

fildinko: Podla portov, protokolu, hlaviciek, servera odkial idu data...
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa Animorph »

hojko
Aha, takže je to technicky možné a teda neuvádzajú do omylu potenciálneho zákazníka.
*****HERO*****
King
King

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

vacsina webov je https a tym padom ziadnu http hlavicku neuvidia... akurat hostitela... na zaklade toho nemozu s presnostou zistit ci stahujes html stranku alebo obrazok, video..

a ked pojdes cez vpnku, tak uz neuvidia ani hostitela..

zaujimalo by ma ako to maju technicky riesene
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Fortinet so svojim Fortiguard dokaze odchytavat a pripadne aj blokovat SSL komunikaciu. Dokaze to presne to co si myslis, ze nejde spravit. Tak ako ti Orange dokaze ponuknut datovy balik na socialne siete pri ktorom ti pojde len YouTube, Viber, WhatsApp, Facebook a neviem akych par dalsich webov/aplikacii, tak dokaze maly poskytovatel obmedzovat komunikaciu. Aj zariadenia od Cisco alebo Mikrotik dokazu pri QoS obmedzovat rozne sluzby, napriklad torrenty.

Kedysi sa o tom pisalo, tu je ta tema - fortiguard-odblokovanie-t201624.html
*****HERO*****
King
King

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

ano, ale na to potrebujes mat v PC nejakeho klienta, aby si tam dokazal podstrcit certifikaty. potom by to slo. ale pride mi to dost neprakticke zo strany poskytovatela. musel by poskytovat support na riesinie problemy s tym klientom, kompatibilitu na roznych OS a zariadeniach...

nehovoriac o tom ci to nahodou nie je aj porusenie nejakeho zakona o sukromi, ked to vyzaduje sam poskytovatel...
Napísať odpoveď