domaca siet

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Sker
Novice
Novice

domaca siet

Príspevok od používateľa Sker »

Ahojte,
mal by som otazku ohladom domacej siete ak mam zo strechy kabel z anteny, ktory ide do izby kde je trafko na antenu (vid. priloha) a zaroven z toho trafka ide lan kabel do routra, ktory je na spodnom poschodi tak mal by som otazku, ze ak by som chcel z miestnosti na poschodi kde je trafko potiahnut lan kabel na pc vo vedlajsiej izbe tak najlepsie by to bolo riesit tak, ze z trafka by som kabel napojil do rozdvojky z ktorej by jeden kabel isiel po starom do prveho routra na prizemi a druhy kabel by som napojil na dalsi router z ktoreho by som nasledne mohol potiahnut kabel do pc? :) Dakujem vopred za rady
Prílohy
IMG_2650.jpeg
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: domaca siet

Príspevok od používateľa wladas »

Nie. "Rozdvojka" je samotny router alebo switch. Kedze switch musi byt za routrom tak je nelogicke ho v tomto pripade pouzit.
Router presun k "trafku" a tak to zapoj.
STomko
King
King

Re: domaca siet

Príspevok od používateľa STomko »

Nemusi. Vo vacsine pripadov je to tak ze antena je od providera a na nej bezi casto DHCP. Predpokladam ze router na prizemi ma zapojeny ako router a nie v bridge mode (ak ma vobec router, nie len AP). Cize kludne mozes dat na poschodie k tomu POE adapteru switch a zapojit don PC. Akurat ak mas na prizemi router, pravdepodobne bude PC a zvysok siete v inych sietach. Ak neriesis nejake zdielanje ci pripajacky v ramci siete, moze ti to byt jedno.
Z hladiska logickeho a ekonomickeho je lepsie, ak mozes, presunut router hore, zapojit tam PC. Otazka je co vsetko mas z routra zapojene dole na prizemi. Ak viacero zariadeni kablom, budes tam potrebovat switch.

Moznosti, ako vidis, su. Len je otazka ktora konkretne ti vyhovuje.
Napísať odpoveď