Bmw x3 e83

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Eskymak
Novice
Novice

Bmw x3 e83

Príspevok od používateľa Eskymak »

Zdravím, mám takú otázku na "autičkárov". Poslednú dobu pozerám po nejakom cenovo dostupnom SUV a najviac sa mi zapáčila e83ka. Má niekto nejaké skúsenosti s týmto autom? Hlavne ma zaujíma motorizácia 2.0d 110kw a 3.0d 150/160kw. Stačí aj ten 2.0d? Nechodím na aute nejako extra rýchlo, tu ide skôr o to že to auto je moja srdcovka. Ďalšia vec čo by ma dosť zaujímala je prevodovka. Čo som pozeral tak na automate je tam 5 alebo 6 rychlostný alebo klasika manuál 6. Je mi to celkom jedno, skôr by ma zaujímalo čo uprednostniť. Viem že niektorý ľudia budú túto otázku považovať za hlúpu, ale aká je spotreba pri jednotlivých motorizáciách a motoroch, resp. aká kombinácia si zoberie najmenej. Jazdím prevažne dlhšie trasy, ale jazdím aj mesto. Vopred ďakujem.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Bmw x3 e83

Príspevok od používateľa guess.whoo »

ak si nepotrpis na automat tak jednoznacne zober manual. predsa len je to starsie auto a moze to byt casovana bomba. oba motory su spolahlive, bral by som 3.0 ak by som si mohol vybrat (je to predsa vacsie a tazsie auto, ale postacuje aj ten dvojliter)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Motor by som radšej bral 3.0d - X3 je už relatívne ťažké auto a rozdiel 6-valec vs. 4-valec je poznať, či už vo výkone alebo v kultivovanosti. V spotrebe bude rozdiel možno 1 liter v neprospech 3.0d, takže skoro žiadny. Presnú spotrebu od majiteľov týchto áut vieš nájsť tu - https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2.

Ak by si vyberal automat, tak jednoznačne 6-rýchlostný ZF, tie 5-rýchlostné GM radia horšie a navyše sú aj menej spoľahlivé.

Musíš ale počítať, že tie autá sú už ~15 rokov staré, takže si to určite vypýta servis. Pri takomto veku ťa môže zastihnúť DPF (2 000€ OEM diel), turbo (repas 500-800€), vstreky (1 000€), prevodovka (1 000€ výmena za použitú), rozvodovka (repas 1 000€), takže je určite vhodné mať nejakú rezervu.

Ak chceš viac infa, napíš na https://www.bmwklub.sk/.
Eskymak
Novice
Novice

Ďakujem za rady, no tak pravdepodobne pouvažujem skôr o tom manuály 2.0d. Tie 6stupnove automaty s 3.0d sú trosku cenovo drahšie a mne stačí aj slabší ťah, pokial s tým auto nemá problém. Čo sa týka dpf tak neviem na 100 percent ale tuším že do 2006 to x3ky nemali a zvyšok to je proste servis.. ešte som pozeral po jednotkovom touaregu, ale to neviem už no.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

DPF sa začali do E83 montovať od začiatku roku 2005 pre 3.0d a od polovice 2005 pre 2.0d.

Pri kúpe by som to však ako rozhodujúce výberové kritérium nebral.
Eskymak
Novice
Novice

A na čo by si sa pri kúpe zameral? Samozrejme overenie km/historia/stav. Btw. Touareg 2.5 manuál máte nejaký názor?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

ano 2.5 od VW..pokial nemas kam davat peniaze :D
Eskymak
Novice
Novice

Už som si čo to naštudoval, maš pravdu :D. No pôjdem do toho manual 2.0d. Ďakujem za rady.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

vela stastia s vyberom :)
Napísať odpoveď