Aké nové slúchadlá?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Aké nové slúchadlá?

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

To co kolko vydrzi je vzdy individualne. To takto nemozes posudzovat.
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

Presne tak, ja mám takisto Cloudy, od marca 2017 a žiadny problém. Jedine sa lúpe taká malá kožená časť ale inak nič.
217blaster217
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa 217blaster217 »

Ryan Giggs napísal: 27 sep 2020, 17:07 Sennheiser HD 450BT. Tam je fajn zvuk a už aj použiteľne ANC.
Ďakujem velmi pekne za radu, slúchadlá po nainštalovaní správneho codecu hrajú fakt bohovsky.
Avšak, nemôžem si ich nechať lebo ma značne tlačia, na uchu hore aj dole takže ich vydržím mať tak hodinu max.

Čo sa týka ANC tak nemám s čím porovnať takže neviem či to vôbec má takto fungovať, ked vypnem ANC tak počujem niečo podobné ako ked dáš ucho ku velkej lastúre, také jak dunenie ktoré je natolku výrazné že cez neho nepočujem niektoré iné zvuky.

Dokonca by som možno povedal že pri vypnutom prepúšťajú len hlboke zvuky ako je chladnička alebo horenie v plynovom kotly,
po zapnutí však tieto dunivé zvuky stíchnu natolko že miesto nich je zretelne počuť vyššie zvuky ako reč, pískanie morčiat, alebo kvapkanie vody v akváriu.

Zrejme som od toho tlmenia čakal niečo viac a rozhodol som sa značne zvýšiť budget, na niečo okolo 250€.

Čo si myslíš o wh-1000xm3?
Keby som chcel niečo čo by bolo zvukom podobné 450BT len by malo väčšie ušnice, lepšie odhlučnenie a nestálo o moc viacej čo by si mi odporučil?
Ryan Giggs
VIP
VIP

wh-1000xm3 su fajn sluchadla, ale lamu sa. To sa s nimi ťaha už od prvej verzie. A Sony reklamacie neuznava.
https://www.reddit.com/r/sony/comments/ ... r_refused/

Najlepšie ANC ma Bose QuietComfort 35 II, ale zvukovo nijak extra nevynikaju.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Nevieme o nejakých TWS semibudoch tvarovo ako Apple Earpod/Airpod alebo JBL T205 bez gumičiek, len trošku lepšie formované, aby zapadli lepšie do ucha? V tých ľudovejších cenách, dajme tomu do 50€.

Došli QCY T5 a bol som zarazený ako dobre znejú a nejako ma to teraz trápi - za tie peniaze by som ich bral kedykoľvek ale popravde ja by som ich používal na von a tam špecificky nechcem klasickú IEM izoláciu s gumičkami, tam mi najviac vyhovujú práve takéto semibudy.

AptX nepotrebujem, tie T5 používajú AAC kodek a ja popravde som neregistroval žiaden problém, žiadne komprimačné artefakty (videl som len fakt, že moje T205 "dali do muky" a zvuk sa mi páčil viac ako trebárs aj z Ibasso IT01).
Ryan Giggs
VIP
VIP

Je toho k dostaniu aj tu celkom kopa. Narychlo mi napadaju Happy plugs a Sound Peats, ti sa venuju podobnym zhovadilostiam. :D Aj Awei T26.
QCY ma tiež taky model, T3e tušim, nie je to sice presne ten typ čo hľadaš, ale nie su to ani špunty. Taky špecificky mix.
A potom je aj kopa Airpod napodobenin ako Pro Pods, Baseus, hoco, Realmi čo robi mobily ma tiež niečo take atd. Je toho pomerne dosť.

K zvuku sa ale u žiadneho z nich vyjadriť neviem. Tomuto typu ( tvar) sluchadiel neholdujem, tak nemam dôvod to vyhľadavať aby som si to vyskušal..
Walky
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Walky »

Oplati sa kupit Sennheiser HD 599 Special Edition z amazonu za 99€? Alebo nieco podobne v tej cene? Budem k nim potrebovat aj DAC/AMP?

https://www.amazon.de/-/cs/dp/B07Q7S7247/
Ryan Giggs
VIP
VIP

Je to zaujimava cena, zvukovo je to velmi fajn, ale su to celoplastaky, ktore radi praskaju. Z toho titulu ich nejde velmi odporucit, resp. s upozornenim.
Dac/amp k sluchadlam podobneho typu este nutne nepotrebujes, ale vyrazne zvuku pomoze, pokial mas len integrovanu zvukovku.
94jakub
King
King
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa 94jakub »

Čaute,

pozerám sa po nových slúchadlách na doma, na filmy/hry/hudbu. Živiť to budem z PC/telefónu.
Momentálne mám Koss UR/40 ale už dosluhujú. Bolo fajn, že sú skladacie ale sú plastové a už začínajú kde tu praskať a nedržia dobre. Zvukovo mi postačovali, takže cca v takej kategórii sa obzerám. Cena tých 70€ +- 20, dostupné na Slovensku.

Vďaka
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ak nepotrebuješ izolovať a môžu to byť otvorene sluchadla, tak ako UR40, tak Omnitronic SHP600, AKG K 240 Mk II, alebo Sennheiser HD 559. Zvukovo su HD 559 top, ale su to celoplasťaky čo občas ľubia prasknuť. https://www.techpowerup.com/forums/prox ... f6bfaf9f4c
Je to sice foto predchodcu HD 555, ale u HD 559 su ten dizajn aj materialy v podstate totožne. Deje sa to sice sporadicky, ale je tam riziko. Funkčnosti taka prasklina nijako nevadi, ale môže sa to teoreticky zväčšovať.
94jakub
King
King
Kontaktovať používateľa:

Škoda toho plastu, na druhú stranu ak vydržia aspoň tak ako tieto kossy (hádam 7 rokov?, z toho časť prenášané stlačené v batohu) tak je to okej.
Ešte som si všimol, že k nim asi nie je 3.5-3.5 jack kábel ale len 3.5-6.3 ak som správne pochopil? Moc sa mi nechce používať takú opachu ešte s redukciou. Je k tomu treba špeci kábel, keďže tam majú nejaký lock mechanizmus, či sa dá použiť aj dáky bežný? Náhodne trebárs https://www.alza.sk/vention-fabric-braided...d5827610.htm
Ryan Giggs
VIP
VIP

Bezny sa pouzit velmi neda, ten mechanizmus tam zavadzia, zalezi od tvaru buzirky. To by si musel mat sakra stastie aby si na taky natrafil co ma specificky tvar. Alebo vyguglit co tam pasuje. Ono ti tam nemusia dosadat piny. Je preto dobre kupit "zamykaci".

Ono sa to riesi rozobratim sluchadiel a odstranenim toho mechanizmu. Nie je to nijako komplikovane. Na youtube je milion videi. Ale u sluchadiel so zarukou sa ti to asi nebude chciet robit (ten mechanizmus sa tam da vratit keby bolo treba reklamovat).

Inak kabel s 3,5 jackom aj tym mechanizmom sa da u nas kupit za nejakych 15-20€. Vonku to najdes samozrejme aj lacnejsie.
DropDead
Addict
Addict

94jakub napísal: 16 okt 2020, 22:12 Škoda toho plastu, na druhú stranu ak vydržia aspoň tak ako tieto kossy (hádam 7 rokov?, z toho časť prenášané stlačené v batohu) tak je to okej.
Ešte som si všimol, že k nim asi nie je 3.5-3.5 jack kábel ale len 3.5-6.3 ak som správne pochopil? Moc sa mi nechce používať takú opachu ešte s redukciou. Je k tomu treba špeci kábel, keďže tam majú nejaký lock mechanizmus, či sa dá použiť aj dáky bežný? Náhodne trebárs https://www.alza.sk/vention-fabric-braided...d5827610.htm
Ani jeden z tých, ktoré spomínaš tie slúchadlá nemajú. HD5XX tak isto ako napríklad Audio-Technicy ATH-MX0x používajú špeciálny tenký 2,5mm konektor so zámkom, vyzerá takto
IMG_20201017_145323.jpg
nebudem tu robiť plug pre moje káble ale len neutrálne linknem Aliho
https://www.aliexpress.com/wholesale?tr ... 2.0&page=1
vieš si tam vybrať (nezabudni, že keď nájdeš taký, ktorý sa ti páči, tak hľadaj ďalej, je 90% šanca, že ho nájdeš od iného predajcu lacnejšie), ty budeš chcieť verziu s 3,5mm jackom na konci.
Ryan Giggs
VIP
VIP

So zasielkami z ali je to teraz tristne, tak čakať na to môže mesiace. Skôr nejaky amazon.de. Alebo kupiť origo. Ak mu stači 1,2m, tak napr. v audigu je za 18€. Silou - mocou nejaky lepši, je k tymto sluchadlam celkom zbytočnosť.
94jakub
King
King
Kontaktovať používateľa:

Áno, potom som si všimol že konektor na slúchadlách je 2.5mm, nie 3.5mm. Nejak som sa v tom zamotal. Každopádne tam treba ten locking mechanizmus. Ale ďakujem za upozornenie.

Dočasne to vyriešim originál káblom a redukciou z 6.3 na 3.5. Medzi tým pozriem, či sa oplatí čakať na Čínu alebo sa dá zohnať niečo aj lokálnejšie.

Dikes za rady.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Zohnat lokalne sa da, ale asi len kratke 1,2 m. Resp. nejako podrobne som nehladal, len narychlo, tak by si mozno nasiel aj dlhy.
https://www.audigo.sk/Prislusenstvi-83/ ... 599-120-cm
DropDead
Addict
Addict

Ten originálny kábel je predražený, cena s dopravou za rovnako dlhý kábel je rovnaká ako u nemenovanej osoby, ktorá povedala, že tu neplugguje svoje výrobky ale aj tak robí, lebo má veľkú hubu. :lol:
Ryan Giggs
VIP
VIP

Tak aky je problem napisať nemenovanej osobe nech taky kabel vyrobi? Resp. opačne, aky je problem aby nemenovana osoba oslovila cez SS 94jakuba či nema zaujem?
bilidia
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa bilidia »

Hladam nejake fajn sluchadla do 100e ku kompu s ANC hlavne na izolovanie od okoliteho hluku, takze az tak mi nejde o kvalitu hudby. Plus musia byt pohodlne aj na dlhe nosenie. Najviac sa mi pozdavaju asi tieto https://sluchadla.heureka.sk/lamax-noisecomfort-anc/# ale keby nahodou vedel niekto o niecom lepsom?

ANC som nikdy nemal, moze tam byt rozdiel v prevedeni ako dobre filtruje hluk okolia?
Ryan Giggs
VIP
VIP

V ANC je samozrejme veľky rozdiel. Na takychto lacnych sluchadlach väčšinou nestoji ANC za veľa.
Ďalšia vec, chceš to ku kompu, teda aj na hranie a filmy? Lebo na toto nie su kvôli vysokej latencii BT sluchadla vhodne.
Napísať odpoveď