ghosting

Témy týkajúce sa procesorov, pamätí, grafických kariet, harddiskov...
lukeb1
Amateur
Amateur

Re: ghosting

Príspevok od používateľa lukeb1 »

heker napísal: 16 nov 2020, 17:33 Co RAM, skusal si Memtest86?
díky,skúsil som ho, všetko ok
Pepo79
Expert
Expert

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Ten reset biosu na default hodnoty a pretestovanie hier s takymto nastavenim ci to rozmazavanie stale pretrvava si uz skusal? Ak si netaktoval vedome grafiku vo windowse, tak potom by mala byt na default frekvenciach od vyrobcu.
lukeb1
Amateur
Amateur

Pepo79 napísal: 19 nov 2020, 11:31 Ten reset biosu na default hodnoty a pretestovanie hier s takymto nastavenim ci to rozmazavanie stale pretrvava si uz skusal? Ak si netaktoval vedome grafiku vo windowse, tak potom by mala byt na default frekvenciach od vyrobcu.
Ahoj,nie netaktoval som ju ale reset BIOSu som nespravil..nevieš ako a kde? teda je to bezpečné?
Pepo79
Expert
Expert

Ked zapnes pocitac, alebo po resete pocitaca stlacaj klavesu "Delete" na klavesnici, aby si sa dostal do biosu. V biose chod nalavo do menu "Settings", tam do "Save & Exit" a tam si zvol option "Restore Defaults". Po nahodeni defaults hodnot si tuto zmenu v biose uloz cez "Save Changes and Reboot" option, to mas tiez pod "Save & Exit" menu. Po tomto sa ti pocitac resetne a nabehnuti windows otestuj ci to rozmazavanie stale pretrvava.
Manual na tuto tvoju dosku, ak by si potreboval:
https://download.msi.com/archive/mnu_ex ... 51v1.2.pdf

A ano nahratie default hodnot biosu je bezpecne, ak su nejake problemy na pocitaci suvisiace s nejakym harwdwarovym nastavenim, tak nahratie default hodnot biosu moze niekedy pomoct odstranit dane problemy.
lukeb1
Amateur
Amateur

Pepo79 napísal: 19 nov 2020, 23:24 Ked zapnes pocitac, alebo po resete pocitaca stlacaj klavesu "Delete" na klavesnici, aby si sa dostal do biosu. V biose chod nalavo do menu "Settings", tam do "Save & Exit" a tam si zvol option "Restore Defaults". Po nahodeni defaults hodnot si tuto zmenu v biose uloz cez "Save Changes and Reboot" option, to mas tiez pod "Save & Exit" menu. Po tomto sa ti pocitac resetne a nabehnuti windows otestuj ci to rozmazavanie stale pretrvava.
Manual na tuto tvoju dosku, ak by si potreboval:
https://download.msi.com/archive/mnu_ex ... 51v1.2.pdf

A ano nahratie default hodnot biosu je bezpecne, ak su nejake problemy na pocitaci suvisiace s nejakym harwdwarovym nastavenim, tak nahratie default hodnot biosu moze niekedy pomoct odstranit dane problemy.
díky, ale sa mi niečo riadne pokaslslo.. počítač nechce ísť.. ma drbne.. modrý screen hodí a ateomtung reoairs. co tetaz? je*** ma

Autoeditácia príspevku po 8 min 16 sek:
no chvalabohu robilo to : LAN option ROM ..tak už to ide...no bez efektu...bez zmeny
Pepo79
Expert
Expert

Ok, tak ani reset biosu na default nepomohol. Vidim to potom na zakladovu dosku, ako pravdepodobnu pricinu tohto problemu. Ak mas moznost tak si zapozicaj resp. kup napr. v Alze inu kompatibilnu dosku s tvojim procesorom (odporucil by som iny chipset a ineho vyrobcu dosky) a po otestovani, ked bude treba, tak do 14 dni tu dosku mozes vratit spat a vratia ti peniaze.
lukeb1
Amateur
Amateur

Pepo79 napísal: 20 nov 2020, 8:47 Ok, tak ani reset biosu na default nepomohol. Vidim to potom na zakladovu dosku, ako pravdepodobnu pricinu tohto problemu. Ak mas moznost tak si zapozicaj resp. kup napr. v Alze inu kompatibilnu dosku s tvojim procesorom (odporucil by som iny chipset a ineho vyrobcu dosky) a po otestovani, ked bude treba, tak do 14 dni tu dosku mozes vratit spat a vratia ti peniaze.
no to jediné už je možné že to asi bude...alebo môže to byť aj procesor? hádam nie...no skúsim..fu len to bude..všetko to prehodiť..ale skúsim asi tak..len už som tam 2x vracal monitor..ale hádam to pôjde a potom im to vrátim :D
Gothar
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Gothar »

Ja uz neviem. Skusal si ten monitor s inym PC? Len tak pre istotu ci uz nie si "fajnovy" po predchadzajucej skusenosti a teraz vidis ghosting vsade aj na perfektne fungujucom PC :D
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Lenze v tvojom pripade to musis spravit postupne. Najskor skusit procesor, aby si zistil, ze ci je problem v nom. Ak nepomoze, tak potom aj dosku. Pretoze ak vymenis dosku a aj procesor naraz, nahodou to bude fungovat, tak aj tak nebudes vediet ci je to doskou alebo procesorom. Otazna je tiez reklamacia, ze s akym dovodom by si dal reklamovat tvoju existujucu dosku/procesor.
Pepo79
Expert
Expert

Skusil by som prv zacat vymenou zakladovej dosky, v tom vidim vacsiu pravdepodobnost ze je zdrojom tohto problemu v porovnani s CPU.
lukeb1
Amateur
Amateur

Gothar napísal: 20 nov 2020, 20:45 Ja uz neviem. Skusal si ten monitor s inym PC? Len tak pre istotu ci uz nie si "fajnovy" po predchadzajucej skusenosti a teraz vidis ghosting vsade aj na perfektne fungujucom PC :D
nie..to by som skúsil ale nemám kde a ako to vyskúšať..žial..síce v pivnici mám nejaké staré PC ale nemajú HDMI ani DP port

Autoeditácia príspevku po 1 min 14 sek:
hojko napísal: 20 nov 2020, 20:46 Lenze v tvojom pripade to musis spravit postupne. Najskor skusit procesor, aby si zistil, ze ci je problem v nom. Ak nepomoze, tak potom aj dosku. Pretoze ak vymenis dosku a aj procesor naraz, nahodou to bude fungovat, tak aj tak nebudes vediet ci je to doskou alebo procesorom. Otazna je tiez reklamacia, ze s akym dovodom by si dal reklamovat tvoju existujucu dosku/procesor.
hmm to máš pravdu..ale aj tak neviem..no ale procák..neviem nepredpokladám...všetko fachá tak ako má...tá základovka ešte teda..skúsim niečo vymyslieť

Autoeditácia príspevku po 25 sek:
Pepo79 napísal: 20 nov 2020, 21:26 Skusil by som prv zacat vymenou zakladovej dosky, v tom vidim vacsiu pravdepodobnost ze je zdrojom tohto problemu v porovnani s CPU.
déky..už rozmýšlam čo a ako spravím
Napísať odpoveď