I: odhad cien komponentov CPU, MB, VGA, RAM

Informujte sa na odhad ceny predávaného tovaru alebo služby + pravidlá...
Noobsz DJ
Guru
Guru
Používateľov profilový obrázok

I: odhad cien komponentov CPU, MB, VGA, RAM

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Zdravím Vás. V blízkej budúcnosti plánujem po dlhej dobe upgrade môjho PC a zaujíma ma, akú cenu by mohli mať moje terajšie komponenty. Ide konkrétne o nasledovné:
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition kúpený v alza.sk 6.9.2012, dlhodobo používaný na frekvencií cca 3,95GHz. Stabilne, bez mrznutia, pádov systému alebo prehrievania sa CPU.
RAM: Corsair 8 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 Vengeance kúpené spolu s CPU.
MB: ASUS M5A99X EVO R2.0 kúpená v alza.sk 28.5.2014. Doteraz funguje bez akýchkoľvek problémov. Mám ku nej pôvodnú krabicu a príslušenstvo (zadný kryt na skrinku, nejaké SATA káble...)
VGA: SAPPHIRE NITRO R9 380X OC kúpená v alza.sk 14.5.2016. Funguje bez problémov, ešte by som ku nej našiel aj originál krabicu.

Zatiaľ nie je na predaj nič z toho. Predaj budem riešiť až keď nakúpim nové komponenty. Zatiaľ ma iba zaujíma, akú by mohli mať aspoň približnú cenu tieto komponenty.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Re: I: odhad cien komponentov CPU, MB, VGA, RAM

Príspevok od používateľa hojko »

Procak tak 40 eur, RAM okolo 25-30 eur, dosku by som odhadol tak 30-40 eur, grafika mozno 70-90 eur. Najvacsi problem je odhadnut ceny grafiky, pretoze ak by mal dat niekto za tu grafiku 80 eur alebo dat za novu GTX 1650 so zarukou 130 eur, tak mnoho ludi skor asi preferuje novu grafiku, nakolko je vykonnejsia a nie za velky doplatok.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Vďaka za odhad. Za CPU som to odhadoval tak na 20€, maximálne 25€, nakoľko slúži už dlhých 8 rokov, z toho asi 5 alebo 6 rokov je pretaktovaný na tých 3,95GHz. Trocha nižšiu sumu som očakával za dosku. Zvyšok je ale asi v približne rovnakej sume, ako som počítal. Ešte raz, vďaka.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Tazko sa to odhaduje. Mozes najst niekoho, komu doska vezme procesor z tejto rady a bude prave nieco take zhanat. Alebo budes rad, ak to vobec predas. Fakt je to zlozite niekedy odhadnut. Skus pozriet na Bazosi alebo na eBayi po com sa to hybe a urobis si daky prehlad o tom. Mozno som aj ja prestrelil a procesor predas za 25 eur.
Pepo79
Expert
Expert

Príspevok od používateľa Pepo79 »

No predat to preda, otazka je za kolko. Aby dostal sumu s ktorou bude ok a zaroven aby kupujuci mal o to vazny zaujem lebo to je za dobru cenu z pohladu kupujuceho.
Napísať odpoveď