Dekriminalizacia alebo legalizacia marihuany?

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
aacid
Addict
Addict

Re: Dekriminalizacia alebo legalizacia marihuany?

Príspevok od používateľa aacid »

akoze v tomto ma pravdu, mozem byt akokolvek za legalizaciu ale hadam musi byt kazdemu jasne ze pokial mal chalan pri sebe 8 pytlov tak ich predaval. a pokial uz bol v podmienke tak je skratka blbec a luto mi ho neni ani trochu.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa wladas »

Dreamer ale neobhajoval vseobecne ze siel do basy ale ze dostal az 10r a dali ho do najprisnejsej basy medzi vrahov a nasilnikov.

Aj sa uz dlhsie cudujem ze na to ako to je u nas prisne je pitel relativne lacny. Zarobok vs risk moc za to nestoji. Maximalne pre pestovatela :D
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Mohol ísť kľudne akurát z nákupu a bol proste sprostý, tak s tým išiel do krčmy...7g trávy je podľa mňa nič. Keby mal pri sebe 700g, tak potom by som ako sudca už začal uvažovať, že to asi nemá len pre seba...aj keď v iných krajinách EU ani toto nie je dôkaz, pretože kľudne môže povedať, že to má z 1 rastliny na záhrade u babky a akurát keď si to niesol domov, tak ho chytili. V ČR takto dostaneš max podmienku alebo len pokutu. U nás si hneď Escobar.

Pri výške trestu by sa mala vždy zohľadňovať spoločenská škoda a nebezpečenstvo. Keď je niekto zamestnaný, netrestaný, vedie tzv. "usporiadaný život", len si proste občas zahúli...tak aké riziko predstavuje pre spoločnosť? Maximálne takú, že z tých pár gramov trávy neodviedol štátu DHP, keď si to kupoval od dílera. Posielať takých ľudí na tvrdo do basy nemá žiaden význam. Trest odňatia slobody u nich nebude plniť žiaden účel, po výkone trestu budú mať zruinovaný život, ale na slobodu sa dostanú s novými vedomosťami a skúsenosťami od profi kriminálnikov a vrahov.

Nejaké dohady sú irelevantné. Na súde sú doležité dôkazy, inak plati prezumpcia neviny. Problém je, že súdy sa u nás samovoľne rozhodujú, kto je Escobar a kto to má len pre svoju spotrebu, len na základe zadržaného množstva drog. To je podľa mňa úplná blbosť a porušovanie občianskych práv. V konečnom dôsledku potom u nás dostávajú díleri úplne smiešne tresty alebo vôbec žiadne, pretože keď sa niekto živí drogami a má z toho nehnuteľnosti a luxusné autá, tak má prachy aj na dobrých právnikov, ktorí budú namietať všetky tieto dohady a pochybnosti v dokazovaní.

Vadala cez našu východnú hranicu vozil do EU tony kokaínu, všetko pod dohľadom Fica, najlepšieho ministra vnútra Kaliňáka a skorumpovaného policajného prezidenta, a nikto za to nebol potrestaný. Keby nebolo talianskej polície a prokurátora, tak by ešte aj ten Vadala u nás pobehoval na slobode. Alebo obyčajného človeka s pár gramami trávy pošlú do basy na 12 rokov...aj za zabitie človeka je u nás menej.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Peter00 napísal: 11 okt 2020, 19:14 A ty skutočne veríš, že niekto reálne má pri sebe sto dávok len pre vlastnú potrebu a nosí ich bežne pri sebe, keď ide von?
ked si ich kupis vela naraz a nesies ich domov, tak ano
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa gogo956 »

Peter00

keby bola trava legalizovana na uroven ze sa moze predavat v specializovanych eshopoch, tak by si kazdy mohol kupit podla chuti v super kvalite. Takto su uzivatelia nuteni vyuzivat sluzieb dilerov, kde nemaju ziadnu zaruku kvality a urovne sluzieb.
Aky ma zmysel, ze niektore drogy su nelegalne a ine legalne?

Kazda drogeria je az po plafon plna chemickych latok, ktore dokazu sposobit zmeny psychiky a pri predavkovani aj smrt. Dokonca aj v potravinach v oddeleni občajnych korení do jedla najdes prirodne latky, ktore v urciej davke sposobuju tazke zmeny psychiky. Tak isto na luke za kazdym mestom najdes pychoaktivne bylinky / hriby. V Ba v centre mesta rastie volne bylina ktora ked zjes urcité mnozstvo jej semien, tak v lepsom pripade ta to odpravi do "vesmiru" aj na niekolko dni, v horsom pripade definitivne na druhy svet.

Co tym chcem povedat? to, ze je nezmysel "bojovat proti drogam" a zakazovat ich. Je to ako "bojovat proti vojne".
Represie vo svete proti drogam NIČ nevyriesili za tie desatrocia, uznala to aj sama OSN, celu vec to iba vyrazne zhorsilo.
Ja neuzivam ziadne nelegalne drogy, ale represia v tomto smere nikam nevedie, naopak, iba posilnuje drogove mafie.
Chlapik ktory predava "zelené" robí iba to iste, ako ked vinár predava víno zo svojjho vinohradu..
aacid
Addict
Addict

to je ale zase jeho sprostost ze nakupuje vela naraz.
ja ten pripad nemam nastudovany, vie mi niekto povedat ako ho chytili? bola to nahoda ze zrovna stretol policajtov, nezdal sa im a prehladali ho?
lebo zatial co viem, mal pri sebe vacsie mnozstvo travy a bol v podmienke. bud bol sprosty alebo bol diler a este k tomu sprosty. nie je mozne ze bol diler a mali ho uz odsledovaneho a presne vedeli kedy ho zastavit?
pokial som v podmienke tak na 100% nedilujem a ked nakupujem tak si davam pozor.

ja samozrejme suhlasim ze by sa mala legislativa zmenit, dokonca by som sa na tom rad podielal keby som vedel ako, ale zial smutna realita je ze na slovensku je to nelegalne a prestarnute sudnictvo je za to schopne davat vysoke tresty. bolo by krasne keby som si mohol slobodne zapalit jointa na ulici ale na druhu stranu je to len posrata trava bez ktorej sa da zit, pokial nechces riskovat, nehul. pokial chces hulit, davaj si sakra poroz alebo riskuje vezenie. to je cele, nic viac, nic menej. a kym sa nezmenia zakony tak to tak bude.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

aacid napísal: 11 okt 2020, 20:49ja ten pripad nemam nastudovany, vie mi niekto povedat ako ho chytili? bola to nahoda ze zrovna stretol policajtov, nezdal sa im a prehladali ho?
lebo zatial co viem, mal pri sebe vacsie mnozstvo travy a bol v podmienke. bud bol sprosty alebo bol diler a este k tomu sprosty. nie je mozne ze bol diler a mali ho uz odsledovaneho a presne vedeli kedy ho zastavit?
pokial som v podmienke tak na 100% nedilujem a ked nakupujem tak si davam pozor.
To sa tam nepísalo. Pravdepodobne bližšie nešpecifikovaná operačno-pátracia činnosť polície, keďže bol v podmienke za ten istý trestný čin a zadržali ho v krčme na pive s kamošmi. Alebo ho niekto udal. Pokiaľ viem, predaj a výrobu mu nedokázali...ale bol v podmienke, mal kvalitnejšiu trávu, tak mu z tých 7g vypočítali, že je to milión alebo koľko jednorazových dávok a naparili mu 12 rokov. Chvíľu som si písal s jeho mamou a videl jej profil, mala tam fotky rastliniek vo vegetačnej fáze. :D Tak snáď nie je tiež blbá a nemá to doma, hlavne keď sa teraz začala verejne angažovať a oslovovať politikov. Plus ten profil má verejný, takže si ho môže pozrieť aj nejaký iniciatívny policajt a predpokladám, že u nás by to asi stačilo aj na príkaz na domovú prehliadku proti "matke Ecobarke", čo si dovolila mať jednu rastlinu v kvetináči na záhrade.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Podla mna by sa mali niektore(!) "makke" drogy legalizovat, predavat len v lekarni, no tam by sa mali predavat aj cigarety a s podmienkou, ze ma clovek absolvovanu preventivnu prehliadku, co by pomohlo zavislemu, ale aj statu, kedze by pripadnu vaznu chorobu zachytili vcas. Mali by tam byt aj obmedzenia na pocet davok.

Casom by sa mal v lekarni predavat aj alkohol, s podobnymi pravidlami, len "tvrdy", mozno od 15%, flase by mali byt vratne, bez reklamy, len z nazvom a informaciami, neskor aj oznamom o moznej zavislosti a dalsich rizikach pri nadmernom uzivani. Zakazat by sa mala reklama, v lekarni by nemali byt vystavene. Neskor by sa mohol obmedzit "tvrdy" alkohol aj v krcmach, potom aj v baroch, napr. casovo a pod. (nie uplne).

Vsetko by to malo prebiehat pomaly, postupne, aby si na to ludia lahsie zvykli.

Nasledne by mohli byt aj pomerne prisne tresty za nelegalny predaj drog, hlavne velke mnozstvo, predaj detom a pod., ale nielen marihuany, ale aj cigariet a alkoholu.

Tiez by mohli mat ludia neuzivajuci drogy nejake vyhody, mozno nizsie zdravotne poistenie, nizsie/ziadne doplatky za lieky a pod., ale nie prilis vyrazne, aby to nemotivovalo zavislych kupovat drogy na ciernom trhu. Podobne by mohli mat vyhody aj ludia, ktori sa zdravo stravuju, absolvuju pravidelne lekarske prehliadky a maju dobre vysledky, aby mali dalsiu motivaciu.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Vzhľadom k množstvu predávaného či skôr kupovaného...cigariet, alkoholu to neide.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Dreamer napísal: 11 okt 2020, 22:37 Podla mna by sa mali niektore(!) "makke" drogy legalizovat, predavat len v lekarni, no tam by sa mali predavat aj cigarety a s podmienkou, ze ma clovek absolvovanu preventivnu prehliadku, co by pomohlo zavislemu, ale aj statu, kedze by pripadnu vaznu chorobu zachytili vcas. Mali by tam byt aj obmedzenia na pocet davok.

Casom by sa mal v lekarni predavat aj alkohol, s podobnymi pravidlami, len "tvrdy", mozno od 15%, flase by mali byt vratne, bez reklamy, len z nazvom a informaciami, neskor aj oznamom o moznej zavislosti a dalsich rizikach pri nadmernom uzivani. Zakazat by sa mala reklama, v lekarni by nemali byt vystavene. Neskor by sa mohol obmedzit "tvrdy" alkohol aj v krcmach, potom aj v baroch, napr. casovo a pod. (nie uplne).

Vsetko by to malo prebiehat pomaly, postupne, aby si na to ludia lahsie zvykli.

Nasledne by mohli byt aj pomerne prisne tresty za nelegalny predaj drog, hlavne velke mnozstvo, predaj detom a pod., ale nielen marihuany, ale aj cigariet a alkoholu.

Tiez by mohli mat ludia neuzivajuci drogy nejake vyhody, mozno nizsie zdravotne poistenie, nizsie/ziadne doplatky za lieky a pod., ale nie prilis vyrazne, aby to nemotivovalo zavislych kupovat drogy na ciernom trhu. Podobne by mohli mat vyhody aj ludia, ktori sa zdravo stravuju, absolvuju pravidelne lekarske prehliadky a maju dobre vysledky, aby mali dalsiu motivaciu.
Väčšina z tých bodov je nerealizovateľná. Prohibicia po vzore škandinávskych krajín (špeciálne obchody na chlast a obmedzenie času predaja) u nás nedáva zmysel, lebo hocikto si vypaluje svoj chlast alebo vyrába víno. Možno by sa to zmenilo, kebyže za flašku nelegálnej pálenky hrozí 12 rokov basy...ako za trávu, lebo flaška je 25 jednorazových dávok a to už je level Escobar. :D Ale asi by sme potom zase riešili dedkov a otcov, ktorí skončili v base...
Sledovanie zdravotného stavu nerealizovateľné. Ja sa nijak zdravo nestravujem a výsledky mám ukážkové. Alebo poznám pár mladých vegánov, ktorí sú na liekoch.

Jediné, čo je u nás realizovateľné, je uvalenie väčších daní na chlast a cigarety. Stále to je u nás v porovnaní s EU veľmi lacné. Plus prísnejšie postihy za predaj mladistvým. Minule som v LIDL zažil, že pokladníčka vyhodila teenagerov, lebo si kupovali energy drinky...ktoré sú oficiálne od 18+. A napr. od môjho bývalého si dosť často pýtali občiansky, aj keď už má cez 30. :D Takže podľa mňa sa v tomto za 10-20 rokov Slovensko zmenilo a už si na to dávajú pozor. Aj keď netuším, aká je situácia na východe a pod...tam asi predajú chlast každému.

Osobne som za dekriminalizáciu všetkých drog pre osobnú spotrebu, pretože dáta a prax z krajín, ktoré sa rozhodli ísť týmto smerom ukazujú, že to funguje oveľa lepšie. Tradičný prístup "vojny proti drogám" sa ukazuje ako neefektívny, zbytočne vyhodené peniaze a efekt nulový.

V prípade marihuany som za legalizáciu, lebo viem, aka je situácia na Slovensku (veľa ľudí fajčí a zároveň sa hráme na to, ako to nikdy nikto ani nevidel) a uvedomujem si, že kebyže dnes legalizujeme trávu, tak do 5 rokov tu môžeme mať hneď niekoľko slovenských firiem s obratom v stovkách miliónoch eur. Prírodné podmienky a pôdu na to máme dobrú, rovnako máme šikovných ľudí a prístup na EU trh. Ale na druhej strane som realista...a podľa mňa dôjde u nás len k dekriminalizácii marihuany a aj to v dobe, kedy to už bude platiť vo väčšine EU a náš trh zase ovládnu zahraničné firmy. Ale to je u nás vždy tak, že vláda dá radšej dotácie zahraničným korporáciam, aby by mali podporiť domáce firmy.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Skandinavsky model prohybicie u nas asi fungovat nebude, lebo konzervativci bojuju za tradicne opijanie sa a liberarli za slobodu ozrat sa.
Peter00
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa Peter00 »

beardie napísal: 11 okt 2020, 20:35 ked si ich kupis vela naraz a nesies ich domov, tak ano
A chudákovi sa to stalo dva krát za sebou :D inému sa to nestane za celý život, ale jemu opakovane. To je asi aj menšia šanca ako vyhrať v lote.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

je to absurdne, ked si clovek uvedomi, ze tak silno navykove a jedovate latky ako su alkohol a tabakove vyrobky su predavane legálne doslova na každom rohu a ešte aj s "požehnaním" statu ktoremu sa ten predaj tučne zdanuje a iné psychotropne látky su nelegálne a ich držba zaručenou vstupenkou do basy.

To je akoby salámy boli legálne a klobásy nie. A ten kto ma rád klobásu, by mal proste smolu.
Alebo biele vino bolo legalne ale milovnici cerveneho by mali smolu, lebo by existoval zakon ktory by predaj cerveneho prisne zakazoval.
Z toho je vidno, že stat a jeho politici su nekonečna studnica nezmyselnych zakonov ktore skoro nikdy nic neriesia, iba presuvaju skutocny problem z jedneho kuta do druheho.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Nie uplne vhodny priklad. Mastny bocik povoleny ale kvalitna hovadzia svieckova zakazana.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

ahojte, neviete prosim narychlo info, aky je pravny ramec Salvie D. na Slovensku? Lebo v mnohych krajinach v EU je jej drzba nezakonna, tak by ma cisto informacne zaujimalo, ako je tomu aktualne u nas, co viem tak neste nedavno legalna bola.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Normálne to u nás predávajú v obchodoch.
aacid
Addict
Addict

salviu kriminalizovat netreba, je to jedna z mala drog po ktorej vyskusani clovek sa sam dobrovolne rozhodne ze ju nechce v zivote uz ani vidiet :D
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

aacid napísal: 21 nov 2020, 18:41 salviu kriminalizovat netreba, je to jedna z mala drog po ktorej vyskusani clovek sa sam dobrovolne rozhodne ze ju nechce v zivote uz ani vidiet :D
nemam prakticku skusenost, ale laicky si myslim ze problem takych castych badtripov u Salvie je chybou v sposobe uzivania:

Indiani ktori ju odnepamati uzivali ju nefajcili, ale zuvali. Rozdiel oproti fajceniu je vo vyrazne pomalsom nastupe, slabsom ale dlhsom ucinku a tym padom to pre mozog nie je az taký nárazový šok.
Bolo by zaujimave keby existoval nejaky vyskum, ako ludia reaguju na mikrodosing Salvie, ako vieme, pri Lsd to nie je vec neznama.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

aacid napísal: 21 nov 2020, 18:41 salviu kriminalizovat netreba, je to jedna z mala drog po ktorej vyskusani clovek sa sam dobrovolne rozhodne ze ju nechce v zivote uz ani vidiet :D
Súhlasím. :lol:
Napísať odpoveď