Zalohy udajov

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
MARTINHARD
Medium Expert
Medium Expert

Zalohy udajov

Príspevok od používateľa MARTINHARD »

Zdravim, chcem sa spytat ci je lepsie zalohovat na externy disk alebo do cloudu. Boli by to najma fotky, videa a dokumenty.

Pri cloude zvazujem tieto 2 (lifetime ucty):
https://www.pcloud.com/
https://icedrive.net/plans

Alebo mam radsej priebezne kupovat externe disky? Co sa viac oplati podla Vas?
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalohy udajov

Príspevok od používateľa starysomar »

Čo je "lepšie" podľa Teba? Osobne mám dôležité veci trojmo - teda na troch diskoch. Tých fotiak máš terrabajty?
Ak áno - akou rýchlosťou to vieš odosielať?
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Cloud by mal mat zalohovanie, nemal by si sa o nic starat, iba platit. Pokial to budes mat na diskoch, tak sa moze kludne pokazit disk, vytopi ta, zhoris..., altarnativou by mohla byt zaloha doma v pc ci externom disku a druha zaloha niekde u kamarata/rodiny na disku. Predpokladam, ze extra vela miesta nepotrebujes, ved urcite nejdes skladovat 24mpix raw fotky, skor dake JPGcka. Aj tie sa daju zmensit napriklad na 2560px rozlisenie, takze na vela albumov by ti postacil 100GB cloud, ktory napriklad Google ponuka za 2 eur/mesiac alebo tebou vybraty IceDrive ma dozivotnych 150GB za 59 eur.
brm
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa brm »

Ja idem cestou cloudu.. jedná sa o mesačné platby, ale v podstate sa nestarám o životnosť diskov, na ktorých mám zálohy. Už som sa popálil, pár diskov so zálohami mi už odišlo. Teraz nedávno som na skúšku premigroval svoje dáta do OneDrive - v rámci O2 Smart paušálu je ako prémiová aplikácia zdarma Office 365 aj s 1TB úložiskom. :)
Napísať odpoveď