Slúchadlá na hudbu + - 500/600 EUR

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
fanter
Light Star
Light Star

Slúchadlá na hudbu + - 500/600 EUR

Príspevok od používateľa fanter »

Zdravím chlapi,
Asi po piatich rokoch sa vraciam na Hojko, s tým že budem rád ak tu nájdem pár ľudí ktorí mi pomôžu.
Zháňam slúchadlá ktoré mi poskytnú dobré počúvanie hudby, a tým že som v technických parametroch lajk, tak som zavítal sem.
Začnem od konca. Kúpil som si Beats Studio 3 Wireless s activenoise, s tým že nehľadal som prvotne žiadne audiofilské slúchadlá, a veril som že mi poskytnú to čo chcem. Bohužiaľ, čím som ich počúval viac, tým som bol menej spokojný, a začal hľadať niečo iné. Skončil som momentálne výberom pri Beyerdynamic DT 1990 Pro / Beyerdynamic AMIRON. Skúsim teda napísať v základe nejaké moje požiadavky a veci, aby teda dalo sa poradiť ideálne to čo hľadám (nebránim sa akýmkoľvek neznámym, ale overeným značkám)

Môj zdroj je iphone 12 pro max, nechcem riešiť žiadne DAC, prevodníky, a pod. napriek tomu chcem dosiahnuť čo najlepší zvuk. Používam Spotify Premium, čiže 320 Kbps. Otázka 1: Či dosiahnem bezdrôtovými slúchadlami porovnatelný, ak nie totožný zvuk ako cez kábel, lebo som ochotný obetovať wireless, kedže nejde o slúchadlá na cvičenie atd.

Počúvam všetky žánre, teda podľa nálady mám rád napríklad vážnu hudbu, kde ocením že počujem každý nástroj samostatne, ale taktiež počúvam dajme tomu POP / Dance, kde mám rád výraznejšie basy. - Beats v tomto ma ničí, lebo po počúvaní ani nie 30 minút, tie slúchadlá musím odložiť, nie skrz ergonomiu, alebo "ohučanie", ale som z nich unavený. Otázka 2: Či vieme nahradiť aktívne potlačenie zvuku aj dobrým pasívnym uzatvorením, alebo je naozaj nutné hladať slúchadlá čo posyktujú aj toto.

Hudbu mám rád, ale neprežívam to že musím mať nahrávky vo FLAC, a pod. napriek tomu chcem dosiahnuť keď pripojím telefón, čo najlepší zvuk. Naozaj či to bude AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, je mi v podstate jedno, chcem dosiahnuť dobrý hudobný zážitok. A ešte raz hovorím, tie hlbšie / prenikavejšie basy sú v tomto prípade u mna plusom. Ak by boli ešte nejaké otázky pre správny výber, rád zodpoviem, a budem taktiež vďačný za rady od ľudí ktorí su v tom doma...

Dakujem, pekny vikend :nodhead:
Ryan Giggs
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Slúchadlá na hudbu + - 500/600 EUR

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

1. sluchadla typu Amiron/DT su absolutne nevhodne riesenie, kde ma byt zdroj mobil. Tie potrebuju poriadne zelezo. Hlavne v tejto cenovke je nejaky DAC viac nez ziaduci, uz je to skor nutnost, aby si vyzmykal zo sluchadiel to co vedia ponuknut.
Najma pri tom base budu kvoli tomu sluchadla stradat. Mobil proste nie je vhodny na krmenie velkych sluchadiel.

2. Pri rovnakej cene budu hrat bezdrotove sluchadla samozrejme vzdy podstatne horsie ako kablove. Bezdrotovu konektivitu ti predsa nikto zadarmo neda.

3. U ANC zalezi ake zvuky chces filtrovat, je to fajn na potlacenie nizkych tonov (monotonny hluk lietadla) ale vsetko odfiltrovat nedokaze. Napr. vysoke tony. Nie je to spasonosne. Hlavne ak to budes pocuvat doma, je ANC zbytocnost. Navyse, kvalita ANC sa sluchadla od sluchadiel lisi.

4. neuvazoval si pri tychto poziadavkach radsej o spuntoch?
Tie ti ich splnia do bodky. Mobil ich hravo utiahne, zvuk budes mat spickovy, aj lepsi ako u velkych sluchadiel a mas vyriesenu aj izolaciu.
fanter
Light Star
Light Star

Ďakujem za rady,
K tým špuntom, ja mám síce skúsenosť so špuntami x rokov dozadu, verím že sa to posunulo, ale... aspoň ja mám stále lepší pocit keď mám obalené uši, a neviem - skutočné dokážu nahradiť plnohodnotne veľké slúchadlá? To ANC dokážem pri aspoň akej takej kvalite tesnosti vynechať. Úprimne ani tu ho takmer nikdy nepoužívam, skôr mám pocit so zapnutým ANC ako keby som v lietadle skrz tlak. Neviem ci je to o zvyku, alebo citlivých ušiach.

Čo sa týka DAC, viem si predstaviť ešte nejaký vreckový, avšak iphone nepodporuje 3.5mm jack, čo znamená dalšia redukcia lighting to 3.5mm, a preto vyššie píšem aj o úvahe wireless, ak aspon z velkej miery nestratim kvalitu zvuku. Tu chcem práve nájsť kompromis... Kvalita / komfort / hudobný zážitok.

Vďaka.

Verím že niečo už vyberieme, určite to plánujem skúsiť, a hlavne verím že na 2-3-4 roky budem mať pokoj.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

za mna osobne urcite iba velke sluchadla na cele usi. Dolezite je, kde to chces pocuvat? Vonku, v praci, alebo doma? Lebo ak doma, tak je ti Anc pomerne zbytocny a oželel by som aj wireless. V kazdom pripade na "velke sluchadla" potrebujes aj nejaky ten zosík, hlavne ak chces slušné spodné pásmo. Najlepsie by bol ist niekde kde sa daju vyskusat ako hraju, neviem ako je to na Slovensku ale napr v Rakusku je bezne za vsetky lepsie sluchadla ktore v predajni maju sa daju pustit a vyskusat, 600e je uz pomerne vysoka suma. Tie Amirony su dobra volba ale chce to "zelezo".
Ryan Giggs
VIP
VIP

Špunty vedia veľke sluchadla nieže nahradiť, ale aj predčiť. Pri rovnakej cene vieš mať vo väčšine pripadov zo špuntov lepši zvuk. Jedine v čom zaostavaju, je podanie priestoru, ale aj to len v porovnani s otvorenymi modelmi.

ANC dosť často zasahuje aj do samotneho zvuku. A často negativnym spôsobom.

DAC sa nepripaja 3,5 mm jackom, ale digitalne. Teda usb-čkom. Nepotrebuješ redukciu, ale kabel lightning na usb. Ku kablovym sluchadlam potrebuješ redukciu.

Nepišeš kde to chceš použivať.
gogo956 napísal: 06 dec 2020, 9:59 za mna osobne urcite iba velke sluchadla na cele usi.
Hej ale nie za 600€ ak ma byť zdrojom mobil. Lebo to su vyhodene peniaze.
fanter
Light Star
Light Star

90% využitia je u mňa vo vozidle keď sa veziem a nešoférujem svoje auto. To znamená premiestňovanie na lyžovačku, na chalupu a pod. Doma mám audiosústavu na počúvanie. Čiže nie metro, MHD, chôdza cez mesto. Tu si myslím že zatvorené slúchadlá to vo vysokej miere vedia zvládnuť. 10% je doma keď rodina spí, a mám chuť si ešte vychutnať nejakú skladbu.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ono sa už prenosne kablove sluchadla, v tychto cenovkach veľmi nerobia, všetko sa prechadza na bezdraty. A domace modely su zahul pre mobil. A to si si ešte vybral otvorene modely, čo vôbec neizoluju.
Ak nechceš nejaky dac, tak na toto použitie ideal buď nejake bezdraty, alebo kablove špunty. Špunty budu samozrejme zvukom o galaxiu inde.
Napísať odpoveď