Agresívny pes

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Agresívny pes

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ahojte, už mesiac mám problem, že u nás v uluci pobehuje pes a útočí na každého. Je to nepríjemné keďže chodím skoro ráno do práce, a stále sa obzerať odkial vybehne ma už nebavi. Kúpil som slzný sprej ale to riesi problem len čiastočne, keďže ho neviem zasiahnuť. Radili aby som kupil sprej na srsne, že aj to zaberá. Viete mi poradiť? Ďakujem
fildinko
Light Professional
Light Professional

Re: Agresívny pes

Príspevok od používateľa fildinko »

Zavolať na obec a oni to budú riešiť ďalej.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

To som úž skúsil, len problém je ten, že oni to riešia cez deň keď, sa ten pes vonku netúla. Neviem prečo ale je vonku len v noci a nad ránom, a cez deň ako keby sa vyparil. A starostka sa vyjadrila, že to stojí celkom dosť peňazí aby chodili von stále odchytávači psov. Lebo ak by som vedel kto je jeho majiteľom tak by som si to s nim riešil, nech toho psa zatvorí alebo uviaže. Kým to útočí na dospelú osobu a ak nemá strach zo psov tak ho odženie alebo nastraší, ale čo keď to napadne deti ktoré idú do školy napr. (jedno šťastie, že teraz ešte nechodia do školy).
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Skús nájsť cez google odchyt psov a tvoja lokalita .. alebo tu https://www.svps.sk/zvierata/Zoznamy_sc ... odsekcia=0
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

ty si asi skusal sprej, ale v tomto pripade bude lepsia tzv tekuta strela, mavaju to v army shopoch a stoji to rovnako ako sprej
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Na psov je tiez dobry paralyzer akurat ze to je uz moc kontaktna obrana :D
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Tak mám tekutú strelu
https://www.naprezitie.sk/spreje/obrann ... c-857.html
Už som rozmýšľal aj nad plynovou pištoľou, ale to sa mi zdá už moc extrém.

Ale počul som, že Bros hasičák na osy tiež funguje, aspoň čo mi o tom rozprávali.
jimmy_xp
King
King

Príspevok od používateľa jimmy_xp »

Práveže plynovku som ti chcel odporučiť. Nejakú malú kompaktnú. Jednak to pekne rozpŕchne tú látku a jednak spraví hluk, čo by malo toho psa odohnať.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Čo takto normálne zavolať políciu? Mne sa toto stalo asi pred rokom, že ku mne pribehol a začal do mňa skákať pes. Kebyže sa 2krát neuhnem a potom ho neodkopnem, tak ma pohryzie. Majiteľ bol ďaleko, telefonoval a ani si nevšímal, čo sa deje. Ponáhlal som sa na vlak, takže som políciu nevolal. Mestskej polícii som sa ozval až potom večer, uviedol im čo sa stalo a kde sa to stalo (bolo to hneď pod kamerou MP) a že sa tam chodia prechádzať mamičky s malými deťmi a nechcem si predstaviť, čo by sa stalo, keby ten pes začal skákať do malého dieťaťa. Oni mi povedali, že si pozrú záznamy z kamery a situáciu preveria. Za pár dní sa mi ozval náčelník polície, že sa im podarilo stotožniť páchateľa a že mu uložili pokutu, lebo zase nemal psa na vodítku a že zistili, že psa nemá ani prihláseného a neplatí daň. Plus že v danej lokalite na môj podnet zvýšia hliadkovú činnosť, pretože tam pri hliadke našli viacero takýchto nezodpovedných majiteľov psov.
gogo956
Redeemer
Redeemer

jimmy_xp napísal: 12 jan 2021, 10:39 Práveže plynovku som ti chcel odporučiť. Nejakú malú kompaktnú. Jednak to pekne rozpŕchne tú látku a jednak spraví hluk, čo by malo toho psa odohnať.
za ten vystrel v noci sa mu susedia podakuju, z vlastnej skusenosti - je to fakt hlucne.
--
Mna takto jedno agresivne stena normalne uhryzlo do nohy, ale neriesil som to, nastastie zdravotne nasledky neboli ziadne.
NHISPVM
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa NHISPVM »

nechcem nikoho navádzať... ale čo by sa stalo, ak by ten pes zmizol ?
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

no hladali by ho
NHISPVM
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa NHISPVM »

Koľko veci som ja stratil, hľadal, ale nikdy nenašiel... :D
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Mozno ako dokaz ho nahrat, ako do teba skace.

Ked je agresivny, mozno je hladny, co tak mu nieco pripravit a hodit, primiesat tam uspavadlo, vopred sa dohodnut s odchytovkou, len to jedlo by nemalo byt take, ze to odnesie v zuboch a utecie.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Mozes normalne zavolat policiu. Vedia ako taketo problemi riesit.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

ja nerozumiem jednej veci,
preco hned obušky, slzne spreje, paralyzery, dobre že nie pištole a bazuka

prečo nie obec, mestska policia a podobne,

veď ten pes ma možno čip a budu vedieť vysledovať majiteľa, ktory možno ani len netuší o tom že pes mu pobehuje po vonku lebo si podhrabal dieru v plote a podobne

to sme fakt stale take opice? :)

"pes sa brani utokom" poznate?

mozno je chory, mozno mu je zima, mozno mu je zima na labky, mozno ho v labkach svrbi posypova sol, mozno je hladny, boji sa, mozno sa stratil a nevie najst domov tak je nervozny....kto vie

v neposlednom rade je mozno naozaj majitel asshole a o psa sa nestara,
ale tym ze toho psa ubijeme zo strachu na smrť to nezistime
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Napis obci list, doporucene, aby si mal listok. Ak by sa nieco stalo, aby si to mohol dokazat, ze si obec na to upozornoval. A tie by som im poslal email a kludne sa obratil na VUC aspon mailom, ze upozornujes na psa v obci a obec to neriesi.
DENNY
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa DENNY »

Urcite by som tiez najprv skusil obec pripadne policiu (mestsku, statnu) ako tu bolo spominane. Nahravat video ako na teba utoci pes, ako tu niekto pisal, je podla mna absolutne nerealne, aspon ja si to teda neviem predstavit.

Na youtube pozeram jedneho typka, Slovaka, ktory videom demonstroval "ucinnost" (alebo skor neucinnost?) plynovky a tych nabojov s paralytickou latkou. Mne len potvrdil to, co som si o tom aj myslel. Vyzera to uplne neucinne, ved posudte sami:
Spoiler
Mne sa z vlastnych skusenosti spred cca 3-4 rokov osvedcil klasicky peprovy sprej, 2x som ho pouzil na dvoch roznych rozzurenych psov, jeden bol stredneho a druhy mensieho vzrastu. Obaja po zasiahnuti z dialky 2-3 m zaknucali a usli kade lahsie.

Este pre doplnenie - nazory "Rambov" o tom, ako toho psa dobit teleskopom, nakopat, zastrelit a neviem co, ako to obcas pri takychto temach zvykne byt, su z hladiska zdraveho rozumu a skutocnej reality irelevantne. Som drzitelom zp. sk. A, deviatku pri sebe vacsinu casu aj naozaj nosim, ale urcite by mi nenapadlo len tak odstrelit nejakeho cokla na ulici. Nastastie sa vsak pred takymito skuskami musia robit celkom zlozite psychotesty a dalsie skusky. Ale to uz je na inu temu, iba som chcel trosku vyvratit tie silacke reci niektorych.
gogo956
Redeemer
Redeemer

pri plynovke vela zavisi od smeru a sily vetra
DENNY
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa DENNY »

gogo956 - samozrejme, ale ako dosiahnes optimalne podmienky v realnej situacii? Presne tak, nijako. Nebudes mat sancu otacat sa kvoli smeru vetra a hadam ani nepojdes psovi oproti aby si strielal z mensej vzdialenosti.

Treba byt realista, ako ja hovorim. Nikdy nedufam a neverim v idealnu situaciu, takych sa deje len naozaj malo. Taku situaciu si musis vytvorit sam. A to hlavne tym, ze budem ostrazity. Nikdy som ja osobne nechapal ludi, ktori si bezproblemov vykracuju po vecernom/nocnom meste alebo dedine so sluchatkami v usiach a mobilom v ruke - absolutne netusiaci, co sa okolo nich deje.

Uz ako maly chlapec, ked som chodieval skoro rano, este za tmy na autobus do skoly, som mal ten pud v sebe, ze dianie okolo seba musim vnimat. Jednak mi to vstepovali aj rodicia, najma kvoli autam a cudzim ludom a jednak som to tak nejako mal zauzivane. Ja som si to zauzival aj na presne taketo situacie, ako su opisovane v tejto teme - teda na zvierata, hlavne psy.

Raz sa mi dokonca stalo, ze som sa bol mozno ako 6-7 rocny bicyklovat s mamou mimo dediny a z jarku na nas vyskocila, zrejme besna/prasiva, liska, ktora nas nahanala a dodnes si to aj napriek tomu, ze od toho incidentu ubehlo uz vyse 17 rokov, velmi zivo pamatam. Mozno aj to ma trochu "naucilo" davat si na svet okolo seba vacsi pozor. Keby takto uvazovalo viac ludi, mozno by sa aj tie utoky psov odohravali trosku inac.

:!: Urcite som tymto nechcel nijak urazit autora temy.
Napísať odpoveď