Prevod penazi zo zahranicia

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Prevod penazi zo zahranicia

Príspevok od používateľa heker »

Pilifo - Pozriem ten Revolut, vdaka.

gogo956 - Neviem na co mi to pises a mudrujes tu. Ved ja neriesim bezurocne obdobie, neriesim vysku kolko mam na kreditke a kolko mas ty, ani to ci to niekto dokaze splacat alebo nie. Vsetci vedia, ze tie uroky na kreditke su vysoke, hybu sa od 18 az vari do 25 percent. Kreditka je pre tych co im treba hned teraz peniaze a vedia to vratit. Aby som to ujasnil, tak bezurocne obdobie nemam 45 dni, ale je to dokonca az 54 dni ako sa teraz na to pozeram. Mesacnu splatku mam 3 percenta z dlznej sumy, napriklad Sporitelna mala kedysi 5 percent z dlznej sumy. Moja otazka bola jasna a tykala sa prevodu penazi z kreditnej karty cez online sluzbu, aby som tie peniaze vedel vybrat/pouzit bez poplatku (alebo s minimalnym poplatkom) s tym, ze by som to do konca bezurocneho obdobia 54 dni vratil spat. Tym padom by som banke neplatil uroky, ale zaplatil by som len z ten online prevod pomocou dakej sluzby. Pri prevode penazi z kreditky na osobny ucet je poplatok 1,5 percenta, to je teda 225 eur pri sume 15 tisic. Ak by som to spravil 2x za mesiac, tak je to 450 eur. Poprosim ta gogo956, aby si sa vyhol komentovaniu tejto temy, lebo tu rozoberas uplne nezmysli, ktore mna a zrejme ani ostatnych nezaujimaju. Dakujem ti.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

heker

nemusis byt podrazdeny. Keby si svoj problem riesil osobnou pozickou tak ako som ti poradil, bolo by to pre teba ovela jednoduchsie a lacnejsie ako to nad cim spekulujes ty. :) Uplne zbytocne si to komplikujes.
heker
Redeemer
Redeemer

Neviem ci mas skutocne potrebu tu pisat tieto tvoje kktiny alebo nedokazes pochopit to, ze ak mas kreditku so schvalenym ramcom vo vysokej sume, ides peniaze otacat a mas 54 dni bez uroku, tak za 54 dni nezaplatim ani euro na urokoch banke. Pri pozicke tie peniaze zaplatim hned od prveho dna co vyuzijem peniaze. Pozicku splacas. Kreditku splacas, vytahujes, splacas, vytahujes a takto dookola bez nutnosti riesenia uverovych ramcov, navysovania a inych veci ako v pripade pozicky. Takze este raz, aby si to konecne pochopil - kreditka karta do 54 dni splatena = peniaze zadarmo.
gogo956
Redeemer
Redeemer

heker
ked si vsimnes, ako prvu vec com som ti radil, bolo aby si si previedol peniaze z tej kreditky na ucet do banky kde mas debetny ucet. Co bola na tom zla rada? Co viem tak tento prevod je bezplatny. Este raz- co konkretne je na tom nezmysel? Apropo-uverovy ramec ma kreditka, nie pozicka.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

gogo956 napísal: 23 jan 2021, 21:40Co viem tak tento prevod je bezplatny.
u ktorej banky je zdarma?

este jedna kratka poznamka, to bezurocne obdobie je az 54 dni, vzdy zalezi od datumu splatnost
minimum je podla dlzky mesiaca v jednom konkretnom pripade len 28 dni
gogo956
Redeemer
Redeemer

beardie napísal: 23 jan 2021, 21:41 u ktorej banky je zdarma?

este jedna kratka poznamka, to bezurocne obdobie je az 54 dni, vzdy zalezi od datumu splatnost
minimum je podla dlzky mesiaca v jednom konkretnom pripade len 28 dni
v minulosti som mal kartu v ceteleme a tam som si prevadzal na ucet bezplatne z kreditky a teraz ked pozeram ich sadzobnik tak to maju stale free
heker
Redeemer
Redeemer

Prevod z kreditky na ucet je 1,5 percenta v mojej banke. Pisal som uz o tom v tomto prispevku - post2370936.html#p2370936
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

gogo956 napísal: 23 jan 2021, 21:45 v minulosti som mal kartu v ceteleme a tam som si prevadzal na ucet bezplatne z kreditky a teraz ked pozeram ich sadzobnik tak to maju stale free
zaujimave, o tom som nevedel
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

odporucam ti vyuzit revolut pripadne transferwise teoreticky este neviem kolko takych obdobných sluzieb existuje len pozor revolut zvykne vraj pri vyssej sume vyzadovat potvrdenie o prijme vypis z banky a pod podla toho co som sa docital.
inak pre ostatnych alebo kto sa tu isiel nad tym pozastavit ze limit 15k. ak je clovek bonitny nieje problem mu vydat kreditku hoc aj na 60k je to otom ake mas prijmy :)
a vyuzit bezurocne obdobie na kreditke je super napad nato totiz ta kreditka sluzi :)

tak vela stastia :)
heker
Redeemer
Redeemer

Dakujem, budem to mat na pamati. Ako aj ty pises - pokial je clovek klientom banky par rokov, ma tam pripadne hypoteku, slusne obraty, vela platieb kartou, tak aj system banky takeho klienta vyhodnoti pre banku zaujimajsieho ako niekoho komu tam pride vyplata 700 eur, z toho hned 200 odide na hypoteku, 200 na inkaso, za 50 natankuje, 50 eur zaplati splatku za stary uver a zvysok mu ostane na prezitie do dalsej vyplaty.
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

to si rozpisal este velmi optimisticky :) kreditka je super sluha ale zly pan :)
ono neviem ako je to teraz no co si pametam uverovy ramec davali trojnasobok mesacnych prijmov resp priemer. takze napriklad kto ma tych spominaných 700 mal ramec okolo 2100e kto 1000e tak 3000e a pod :). niektore kreditky navyse pri platbach davaju urcite percento myslim ze max 1.5% nazad na uverovy ucet ale len do urcitej sumy cize ked to pouzivas rozumne vies natom aj zarobit :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

pri osobnej pozicke ak bola uzavreta cez internet, existuje legalny sposob ako ju nacerpat a zaroven ju ukoncit do 30dni bez toho aby clovek zaplatil co len jediny cent navyse, preto som ju hekerovi ponukal ako alternativne riesenie. Z prispevkov som nepochopil, ze to chce tocit opakovane, myslel som ze ide o jednorazovu akciu.

kompi

byva to dost prisne limitovane do vysky vratenej sumy, ake maximum za mesiac mate vy? Pri 1,5perc musis zaplatit aspon 1000e aby si dostal 15e co byva niekde uz maximum, co moc zaujimave nie je.
Revolut zo zakona musi preverovat nestandardne prevody od cca 10K, takze ano ak takato suma nie je vo vzahu ku klientovej historii beznou tak moze ziadat jej zdokladovanie, ale to plati plus minus vsade.

Z mojho pohladu je kreditka velmi zradna, ale urcite ze sa da pouzivat aj efektivne a vyhodne.
Jedna z hlavnych vyhod kreditky je v tom, ze tym ze su to peniaze banky tak clovek nemusi trapit pripadne jej zneuzitie co je vyhodne napr pri platbach cez net.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

beardie napísal: 23 jan 2021, 21:41 u ktorej banky je zdarma?
Aj v mBank je prevod bezplatný, ale peniaze sa úročia odo dňa prevodu, čo je dosť nevýhodné.

Mám kreditnú kartu cca 10 rokov a nemám pocit že by bola zradná. Stačí ju využívať ako debetnú kartu, nemíňať viac ako si môžem dovoliť a splatiť v bezúročnom období. Takže ju využívam bez poplatkov a navyše mi vravia nejaké % z platieb...
heker
Redeemer
Redeemer

Baldorex, mBank si pyta tiez 1,5 percenta z prevadzanej sumy.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

baldorex napísal: 24 jan 2021, 8:59Aj v mBank je prevod bezplatný, ale peniaze sa úročia odo dňa prevodu, čo je dosť nevýhodné.
Prevod v mBank nie je bezplatny a peniaze sa hned neurocia. To viem urcite, nakolko mam v mBank ucet.

heker: Ano, 1,5 percenta.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Ok beriem späť, pozrel som cenník a je to tak. Musel som to pozerať dosť dávno.
Napísať odpoveď