ukoncenie rozbehnutej instalacie

Všetko ohľadom Linuxu...
aacid
Addict
Addict

ukoncenie rozbehnutej instalacie

Príspevok od používateľa aacid »

pustil som instalaciu

Kód: Vybrať všetko

sudo apt install acpi-call-dkms
mali by to byt drivre k notebooku, pocas instalacie ma ale upozornil ze mam zapnuty secure boot a ze mam nastavit heslo do secure boot. toho sa ale bojim, kedze je to pracovny notebook, mam tam windows, cely disk (linux pustam z externeho disku) je zakryptovany bitlockerom a secure boot vypinat nechcem. neviem co to ma byt za heslo a nechcem si tym nieco pokaslat.

no a tu nastal problem, nie je tam ziadna moznost instalaciu ukoncit, ctrl-c, ctrl-x, ctrl-q ani ctrl-alt-c nefunguje. ked som vypol cely terminal, instalacia ostala bezat na pozadi a apt-get ostalo locknute, teda nemozem nic ine nainstalovat.
ked som restartoval tak pri najblizsom pouziti apt-get mi vynada ze mam nedokoncenu instalaciu

sudo dkpg --configure -a
mi znova spusti tu instalaciu a

sudo dkpg --remove -a
sa sice tvari ze zbehne, ked vsak zavolam apt install cohokolvek tak mi rovno pusti instalaciu toho acpi-call-dkms...

Autoeditácia príspevku po 5 min 58 sek:
ok, tak som to velmi jednoducho vyriesil sam. vypol som terminal, zapol znova, killol beziaci process a zavoval apt autoremove na ten package... nechapem preco ma to nenapadlo predtym... kazdopadne necham to tu mozno to niekomu pomoze do buducnosti.
Prílohy
Screenshot from 2021-01-28 08-45-48.png
Napísať odpoveď